шофьорските курсове на БАС

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Luper
Мнения: 903
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

шофьорските курсове на БАС

Мнениеот Luper » Пон 07 фев 2011 0:01


Във връзка с това: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=615405

Някой има ли преки впечатления от тези курсове? 80 часа теория и 31 часа практика за 350лв е двойно по-евтино спрямо другите автошколи.. има ли някаква уловка?

Между другото Български автомобилен съюз няма нищо общо със СБА, да не се бърка

П.П. ти като стар мод можеше просто да я преместиш, а не да заключваш и да пускам нова..




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: шофьорските курсове на БАС

Мнениеот Pichaga » Пон 07 фев 2011 22:10


Лупер, последното ти изречение ти е излишно и в повече :!:
не искам да се пишат евтини нападки :!:
ако имаш нещо към някой мод, админ има ЛС :!:
Темата ти само заради това е за ключ :!:


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: шофьорските курсове на БАС

Мнениеот Matematiks » Вто 08 фев 2011 2:30


е каква уловка да има :kissy: искат ми 550 лв за Д категория


Потребителски аватар
empaher
Мнения: 398
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: шофьорските курсове на БАС

Мнениеот empaher » Вто 08 фев 2011 15:59


преди около месец и малко записвах приятелката ми на курсове в квартала ,защото ме познават и те ми казаха ,че има такава оферта найстина.Обаче уловката била ,че се плащало нещо като членски внос или как ми казаха точно не мога да се сетя (такса 100лв) като си платиш листовките,закона и помагалата приблизително 30 лв и като платиш още за вътрепни и външни изпити повече от колкото е на другите места и ето те парите пак си ги взимат,само дето основната цена е по-ниска за зарибявката....не твърдя ,че съм прав само казвам какво са ми казали...

аз дадох 500лв за курсовете който включват листовки помагала закон 31 часа кормуване лекции ако имаш възможност всеки ден по 2-3 часа и учебната кола е голф 4...вътрешни изпити по 20лв външни по 50....

провете нещата дали стоят така и споределете.И пак казвам ,че не твърдя за достоверността на казаното от мен!

Сега влезнах с сайта и в момента членството е безплатно обаче трябва да си член за да можеш да се запишеш на промоционалната цена!


Потребителски аватар
Luper
Мнения: 903
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: шофьорските курсове на БАС

Мнениеот Luper » Вто 08 фев 2011 16:51


Да, трябва да си член, обаче те безплатно ти издават членска карта(която между другото ти дава и някакви намаления в Ромпетрол и др.).
Иначе цените тук са:
* Цената на обучението е 350 лв;
* Цената за един допълнителен моточас е 25 лв;
* Цените за допълнителните вътрешни изпити са съответно – 25 лв. за теоретичен, и 40 лв. за практичен;
* Цената за всеки изпит пред ДАИ е 50 лв;

Така е и при повечето други автошколи, с изключение на първоначалната цена, която обикновено е между 550 и 600лв :) Не знам, май ще се пробват тез БАС, пък ще видим...


Потребителски аватар
empaher
Мнения: 398
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: шофьорските курсове на БАС

Мнениеот empaher » Сря 09 фев 2011 16:28


Колега аз предпоетох да дам дори както излиза малко повече пари (500),но този човек да му се даде добър старт в шофирането...Познавам много хора който са изкарали в тая школа и всички карат доста добре,дори и момичетата...И все пак винаги има индивиди ,който и 20 курса да искарат не могат да се научат!Аз записах момиче и за мене е много важно да може да кара,все пак мене ще ме вози.


danip
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 05 яну 2012 22:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: шофьорските курсове на БАС

Мнениеот danip » Чет 05 яну 2012 22:54


Извинявам се, че вдигам поостаряла тема, но понеже се опарих от шофьорските курсове на БАС (Български Автомобилен Съюз), искам да ви предупредя... Инструкторите имат договорка с даяджиите да късат наред, за да може да наливате пари за допълнителни часове. Всяко късане ви струва 160 лв (100 лв 4 допълнителни часа, 60 лв изпит). По принцип няма нищо лошо в късането, но при тях буквално късат за измислени ситуации. Според инструкторът повечето хора взимали от 4тия път. Единият инструктор ми подшушна, че книжката може да се уреди срещу 200 лв, но никога не бих им дал подкуп. Има къде-къде по-реномирани школи, където ще ви излезе по-евтино и ще ви научат по-добре. Ако сте се набутали при тях и ви скъсат, вземете си документите и вървете в някоя нормална школа. Не правете грешка да им наливате допълнително пари, защото на тях това им е идеята.


Потребителски аватар
Luper
Мнения: 903
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: шофьорските курсове на БАС

Мнениеот Luper » Пет 30 мар 2012 0:27


Сестра ми мина там курсове и беше доста доволна, взе си изпитите от първия път и 1 стотинка даже не е доплащала. Не знам, може би за всеки е различно и зависи при кой инструктор се паднеш, но не ми се вярва цялото БАС да имат такава практика.


Потребителски аватар
SignalBlack
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 12 ное 2010 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: шофьорските курсове на БАС

Мнениеот SignalBlack » Нед 01 апр 2012 8:46


В момента карам курсовете в БАС и съм много доволен.На теорията обясняват добре(освен 1 чичко които си мрънка под носа mhihi ).Инструктора ми е печен много добре обяснява.Незнам дали имат договорки с ДАЙ но всички които познавам са си взели изпитите от 1-вия път.Членски внос не се заплаща.Дават ти карта с която имаш 5% отстъпка от ромпетрол и много други магазини сервизи.Ако те скъсат на вътрешен по теория всеки следващ е 10 лв.Практиката е 40лв. :)


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2166
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: шофьорските курсове на БАС

Мнениеот buller » Нед 01 апр 2012 8:55


Към колегата danip - това е масова практика в почти всички автошколи...
Първоначалната цена е зарибяваща, но след минаването на задължителните часове инструкторите заявяват, че курсистът не е подготвен. И тук избираш - или даваш пари за още 4 часа и отиваш на изпит и имаш шанс да вземеш книжка, или не ги даваш - късат те и после ги даваш за да се "донаучиш", преди да се явиш на повторен изпит :Mr Green Fun



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта