Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 23 Окт 2014 16:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 9:10 

hooligan_sk написа:
За мен премиум лимузините обезателно вървят със задно задвижване.

:да: И аз съм на същото мнение. Дизела на Ауди от тези години 224к.с. се води "новият душегуб", или поне според познат, каращ такова Ауди. Е60 за мен е една много красива и пропорционална кола, докато А6 4F е с много дълъг нос и погледнато в профил изглежда смешно.
Ако ще е Ауди, да е след фейслифт-а с 240к.с., иначе БМВ-то. Аз, поне, бих предпочел БМВ Е60

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 9:38 
Аватар

Местожителство: София
hooligan_sk написа:
За мен премиум лимузините обезателно вървят със задно задвижване. Въпреки определени(дори доста) предимства на Ауди :да:

Аз много се смея като гледам "премиум лимузините" със задно предване през зимата (че и автомат). Приличат ми на костенурка по гръб. :wink: С Ауди това няма как да се случи. С други думи - препоръчвам Ауди-то.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 9:57 
Аватар

Местожителство: BG
neon написа:
hooligan_sk написа:
За мен премиум лимузините обезателно вървят със задно задвижване. Въпреки определени(дори доста) предимства на Ауди :да:

Аз много се смея като гледам "премиум лимузините" със задно предване през зимата (че и автомат). Приличат ми на костенурка по гръб. :wink: С Ауди това няма как да се случи. С други думи - препоръчвам Ауди-то.

Аз пък ги гледам с малко завист и много възхищение премиум лимузините (без кавички).И лято и зиме.И освен,че трябва да са със задно задвижване,трябва да са и автомат! БМВ за мен е правилния избор

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 10:09 
Аватар

Местожителство: София, Младост 4
Автомобил: VW Typ 5K
Двигател: CAXA
neon написа:
hooligan_sk написа:

Действително им е малко трудно, но за мен е по-добрия вариант от недозавиващ кораб. В това отношение и куатрото е малка утеха. :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 10:54 
Аватар

Автомобил: Audi A6 C4 Quattro
Двигател: AEL
hooligan_sk написа:
Действително им е малко трудно, но за мен е по-добрия вариант от недозавиващ кораб. В това отношение и куатрото е малка утеха. :beer

Какво недозавиване бре човек, ти да не си тръгнал на състезание. Ако мислиш да я караш тая кола така, че да се усеща недозавиването просто не си за лимузина еле па дизел. И двете коли са много приятни за каране особено на дълъг път. Поддръжката при кола от тоя клас просто не се коментира! Сядаш и в 2-те (не едновременно mhihi ) правиш им по едно кръгче и сам ще прецениш коя ти е по-удобна. Повечето такива коли са купувани от предишния им собственик за да летят по аутобаните с тях и кола на малко километри от тоя клас ще е силно съмнителна...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 16:52 
Предупреждение за вечен БАН
Аватар

Местожителство: София,Дружба 1
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
За Аудито съм с двете ръце...

И най-вече заради 4Х4... :012:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 17:21 
Аватар

Местожителство: София, Младост 4
Автомобил: VW Typ 5K
Двигател: CAXA
radi_nrj написа:
hooligan_sk написа:

Какво недозавиване бре човек, ти да не си тръгнал на състезание. Ако мислиш да я караш тая кола така, че да се усеща недозавиването просто не си за лимузина еле па дизел. И двете коли са много приятни за каране особено на дълъг път. Поддръжката при кола от тоя клас просто не се коментира! Сядаш и в 2-те (не едновременно mhihi ) правиш им по едно кръгче и сам ще прецениш коя ти е по-удобна. Повечето такива коли са купувани от предишния им собственик за да летят по аутобаните с тях и кола на малко километри от тоя клас ще е силно съмнителна...

Дал съм си мнението. Лично аз ако трябваше да направя този избор, не бих взел тежка кола без кормилното управление да е независимо от задвижването. :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 19:27 
Rule Enforcer
Rule Enforcer
Аватар

Автомобил: VWGolf GTsport
Двигател: 2.0TDI 170 DSG
Ауди, по ред причини. Повече място. Доказано 4х4 задвижване. По-неутрален имидж (говоря за БГ). Производствените дефекти са повече за БМВ 5 серия от тези години отколкото за А6.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 23:13 
Аватар

Местожителство: sofia
Автомобил: VW MK4 V6
Двигател: 2.8 V6 AQP
Quottzot написа:
hooligan_sk написа:
За мен премиум лимузините обезателно вървят със задно задвижване.

:да: И аз съм на същото мнение. Дизела на Ауди от тези години 224к.с. се води "новият душегуб", или поне според познат, каращ такова Ауди. Е60 за мен е една много красива и пропорционална кола, докато А6 4F е с много дълъг нос и погледнато в профил изглежда смешно.
Ако ще е Ауди, да е след фейслифт-а с 240к.с., иначе БМВ-то. Аз, поне, бих предпочел БМВ Е60

по-голяма тапотия от тази не бях чувал от доста време "новият душегуб" този мотор е доста успешен предпочитан и хвален,а тва че приятелят ти си е купил некакав тотален дарак не значи че всички коли са като неговата ако ваобще е реален

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 23:30 
Аватар

Местожителство: Правец-Поморие Golf 4 TDI AHF 110кс
Smeagol1 написа:
Разполагам с около 19000лв за кола и още 2000лв заделени за обслужването и евентуални проблеми

Само дето ми се струва че тия 2000лв за обслужване и евентуални проблеми трябва да са поне 10 000 преди да се метнеш в дълбокото :012: Тия коли дето са стрували над 100 000лв като стигнат до цената на нова малолитражка и то без всички екстри вече не са това което са били,ама ти си знаеш..... :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Пон 30 Юли 2012 23:30 
Аватар

Местожителство: у Софията
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
lub0o написа:
masiven написа:
predat0r написа:
E39 са до 2002-03г да са максимум :012: Колегата пита за Е60

Ми колегата е написал 2003г, което си е графата на Е39 и С5 :beer

едвали ли някой ще даде за старите Е39 и С5 19000лв :beer

И едва ли има Ц5 тройка тди... :talk:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Вто 31 Юли 2012 2:01 
Аватар

Местожителство: Пловдив
dobrin написа:
Ауди, по ред причини. Повече място. Доказано 4х4 задвижване. По-неутрален имидж (говоря за БГ). Производствените дефекти са повече за БМВ 5 серия от тези години отколкото за А6.

И двете коли са страхотни и много динамични. Въпрос на личен избор е. За производственит дефекти на Е60 не съм много сигурен, че е точно така. 3 литровият дизел на БМВ си е доказана работа. Ако е 2004-2005 ще е 218 коня/500NM който е безпроблемен по принцип.

Не може да се каже същото за 3.0 ТДИ на Ауди. Но ако само надеждноста е ключова при избора сигурно щяха да се карат само китайски коли. Имам предвид японски де :D

Ако колегата държи на 4x4 може и 530xd, което пак си завива повече от всяко Ауди.

Отделно всяко 3-то Е60 е с външен М пакет и изглежда доста добре за разлика от всяко трето А6, което е като останалите 2. Добър дизайн, но банален. Иначе интериора на Аудито е по-добър. Това се променя в Е60 при фейса от 2007-а или ако е заредено с вътрешен М пакет.

ПС - аз никога не бих питал из форумите кола коя е по-добра. Четеш назад напред и сам решаваш на кое да вярваш и кое не. Достатъчно има писано из нета за всякакви коли и проблемите им...Така, че не взимай каквото ти казват по форумите за даденост :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Вто 31 Юли 2012 11:42 
Аватар

Местожителство: у Софията
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Бай Илия,бъркам ли или обвиняваш Ауди в банален и скучен дизайн?Тоз м пакет го изкарваш върха на сладоледа,да по-красив е с него автомобила,но не може да свърши цялата работа.Фейс лифтовата А6 е за мен в пъти по-красива от фейс Е60,като вземем в предвид,че Е60 ми е любимо БМВ от 2004-та насам.Точно БМВ не са според мен в класация красив и модерен дизайн,да имат модели,които за мега -новата 7-ца,старата-обаче фейс,новата 5-ца,Х5,говоря за новите модели (не споменавам Е30,Е34,Е32 и тн и тн.).Кои неща са проблемни по този агрегат?Не се заяждам персонално,разплитам нишката mhihi .Прилагам инфо от 2010 година на разходи по поддръжката на тройка дизел :
-Въздушен филтър - 40лв
-Маслен филтър - 30лв
-Горивен филтър - 160лв
-Поленови филтри за купето 2бр. - 70лв
-Накладки пълен комплект - 560лв (със смяна)
-1,5л. антифриз - 26лв.

Течности със смяна:
-Антифриз - 150лв
-Спирачна течност - 80лв
-Хидравлична течност - 60лв
-Смяна масло на скоростите (типтроник) - 700лв
-Двигателното масло към 300-400лв според маслото.

Други:
-Смяна на обслужващ ремък+ ролки+ ремък на помпата са към 600лв
-Спирачни дискове - 250лв на бройка
-Гуми 18 цола (от 1200 до 1600лв комплекта)
-чистачки - 80лв
-Акумулатор - 600лв.

-Пълно каско е около 2000лв. на автомобил с цена 40-50хил.лв.
-Годишен данък за София от 380 до 711лв. в зависимост дали колата е над или под 5 години съответно.По старата е с по-евтин данък.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Вто 31 Юли 2012 12:02 
Аватар

Автомобил: Audi A6 C4 Quattro
Двигател: AEL
Още припадам от смях като видя, че са платени 600лв за акумулатор. Искам да го видя :063:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi a6 3.0tdi quattro или BMW 530d? Публикувано на: Вто 31 Юли 2012 12:08 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Аз искам да видя антифриза,дв.масло и хидравличното :063:
400 лв за масло+смяна :screwy Ако ще и оригинално да е пак не е 400 лв
С една дума преди да прочетете поста на колегата с ценоразписа погледнете къде е Слънцето...
А дори и да има такива цени то най-вероятно са лицензираните сервизи,където трябва да си луд да им дадеш подобни суми!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа