най-добрата халогенна крушка?!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот stefan4o » Сря 19 дек 2012 20:03


YKS написа:Фаровете са ми добре, а и с очите съм екстра, така че не се притеснявай ;) Крушките са ми подарък и затова питам преди да ги сложа. Чакам още мнения по въпроса, но за жалост май нещата отиват към продажба... :evil:

Това, че тоя който ти го е купил не е преценил дали такова нещо е редно да се слага на фар е съвсем друга работа, за което ти наистина вина нямаш. Ако искаш да си толерантен спрямо останалите - ги разтикай или да ти стоят за спомен, ако не ти дреме за другите участници от движението ги слагай - никой няма да те осъди.




YKS
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот YKS » Сря 19 дек 2012 20:10


Ако въобще ги сложа, задължително ще отида до някой сервиз, за да видя дали не са прекалено ярки и заслепяват. Много мразя нерегулирани фарове и редовно пускам дълги на такива индивиди, барем се усетят. Но въпроса е дали въобще да ги слагам, защото не ми се ще да ми изгори нещо, което после да е трудно за откриване...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот stefan4o » Сря 19 дек 2012 20:12


Ако нямаш релета на фаровете те съветвам да НЕ ги слагаш. Можеш да си докараш беля на главата. Има писано във форума. Най-общо казано токът минава през ключа за фаровете, дори и със заводските 55ватови лампи стават инфекции, понеже електриката с времето дава фира - лоши връзки, образуван нагар и т.н.


YKS
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот YKS » Сря 19 дек 2012 22:11


Ясно. И аз така си мислих, но исках и от други хора да чуя мнения. Ако някой колега се интересува от крушките - готов съм да се разделя с тях на разумна цена :)


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот hitman0013 » Съб 22 дек 2012 21:52


Да се похваля и аз-пак съм на найтбрейкър, само че с +. Въпреки че съм ги пооплюл в предишни коментари.
Бях се настроил за филипс, но не премиум и съответно се отчаях от цените им за бройка. При условие, че осрама ми излиза за Н7 38,40лв за 2 броя, то при филипса трябваше да дам поне по 25лева за брой /+50% светлина/, а блу вижън, екстрийм и найт гайд(към който се бях насочил като най-добър избор и все още единствена технология на 3цвята) подминават 30лева за брой, че достигат и до 40. А гаранция, че ще имат по-дълъг живот от осрама няма. Пък и ако става на въпрос вече гледам надписи по сервизи-"ксенон-75лева, 80 лева" и въпреки, че съм сигурен, че е боклук не би трябвало да се равнява на цената на халогенна крушка.
Ако все още имаше на пазара осрам all season бих взел от тях, но явно не се произвеждат вече, както и найт гайд на филипс, въпреки че от последния все още се продават наличности.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот andro_ » Нед 23 дек 2012 9:44


hitman0013 написа:Ако все още имаше на пазара осрам all season бих взел от тях, но явно не се произвеждат вече, както и найт гайд на филипс, въпреки че от последния все още се продават наличности.

Спряха ли All Season? Тъкмо ми харесаха тези лампи как светят и щях да си купувам нови, че моите направиха година и нещо (щях да ги преместя на дългите, с нови на късите)...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот stefan4o » Нед 27 яну 2013 10:42


Преди два дни ми изгоряха и двете осрамки - НБ+. Сякаш точно са предвидени да изкарат, колкото "трябва". Едната изгоря само ден след другата :mhihi
Като цяло останах с добри впечатления даже си поръчах нов комплект на този модел. Трябва да отида днес по някое време да си го прибера от магазина :thup
Сега видях, че съм ги закупил на 17.01.2012, т.е. преди около година. Значи при каране постоянно на фарове при мен изкараха точно около година :mhihi


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот StrEagle » Вто 05 фев 2013 13:55


Без да съм привърженик на афтермаркет ксенона - карах 2-3г Москвич Алеко с биксенон H4 сложен от Тояга, купен от Корея за 130лв по пощата. Нямах никакви проблеми. Фаровете ми бяха забити в земята но си светеха добре. Преди 2г бракувах автомобила, като ги продадох за 70-90лв и сигурно още светят някъде..

Сега карам с NB+ и скоро смених 2-рата крушка - горе-долу по около година издържаха, но си светят много добре и за сега няма да сменям марката или модела.


Потребителски аватар
alexx_1990
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 3:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот alexx_1990 » Нед 10 мар 2013 2:56


Колеги Здравейте !!!До скоро мислех да слагам ксенон на късите и халогена във фара и да сменя крушките на дългите и халогена в бронята, но след като четох доста по форумите реших да не слагам ксенон, а само да сменя крушките на всички светлини във фара !!!Искам вашето мнение за това какви крушки да си сложа !!!Искам светлината да не е жълтеникава ,а по скоро да клони към по чисто бяла и затова съм се спрял на филипс блу вижън, колебая се също и за осрам куул блу, но пък за тях четох,че горят по бързо а смяната с това сваляне на броня не е от най бързите и лесни ,но все пак аз затова пиша така че моля за вашето мнение колеги :smile :smile :smile !!! Поздрави !!!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот stefan4o » Нед 10 мар 2013 8:42


Ако се сваля бронята наистина вземи някои, които да изкарат максимално време. Ако това са Филипс - вземи тях, въпреки, че са доста по-скъпи предполагам. :th_up


Потребителски аватар
Сашо Белята
Мнения: 1748
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот Сашо Белята » Пон 11 мар 2013 0:24


чуек с туй каране на светлини по цял ден тея крушки нямат файда ... :stumm


Потребителски аватар
alexx_1990
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 3:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот alexx_1990 » Пон 11 мар 2013 0:48


Ами да така е да това каране целодневно на фарове квито и да са няма да изкарат много дълго !!!


jony555
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 01 яну 2013 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот jony555 » Пон 11 мар 2013 12:07


alexx_1990 написа:Колеги Здравейте !!!До скоро мислех да слагам ксенон на късите и халогена във фара и да сменя крушките на дългите и халогена в бронята, но след като четох доста по форумите реших да не слагам ксенон, а само да сменя крушките на всички светлини във фара !!!Искам вашето мнение за това какви крушки да си сложа !!!Искам светлината да не е жълтеникава ,а по скоро да клони към по чисто бяла и затова съм се спрял на филипс блу вижън, колебая се също и за осрам куул блу, но пък за тях четох,че горят по бързо а смяната с това сваляне на броня не е от най бързите и лесни ,но все пак аз затова пиша така че моля за вашето мнение колеги :smile :smile :smile !!! Поздрави !!!

единствената бяла светлина е филипс кристал вижън но трябва да си ги купиш от чужбина. блу вижън пак са жълти :th_up


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот biol » Пон 11 мар 2013 12:32


alexx_1990 написа:Колеги Здравейте !!!До скоро мислех да слагам ксенон на късите и халогена във фара и да сменя крушките на дългите и халогена в бронята, но след като четох доста по форумите реших да не слагам ксенон, а само да сменя крушките на всички светлини във фара !!!Искам вашето мнение за това какви крушки да си сложа !!!Искам светлината да не е жълтеникава ,а по скоро да клони към по чисто бяла и затова съм се спрял на филипс блу вижън, колебая се също и за осрам куул блу, но пък за тях четох,че горят по бързо а смяната с това сваляне на броня не е от най бързите и лесни ,но все пак аз затова пиша така че моля за вашето мнение колеги :smile :smile :smile !!! Поздрави !!!



Я пробвай отново, карах с осрам наибрекър+ сега съм с аллсезон.
Да бялата светлина е страхотна + знаците се виждат много добре, но
намокри ли се асфалта или дъжд и сняг за нищо не стават.
Колко странно и демоде, но жълтата светлина за мен е най-добре


Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Пон 11 мар 2013 15:44


BG_Golf4e написа:Насочих се към Night Breaker Plus +90 к-т е ~40лв
Изображение
Дано издържат повече от КулБлу-то,пък и по-силно светят,поне така четох :beer


Не съм очарован от тях! В момента съм с такива и не ми допадат, поне на мен.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Каспър и 56 госта