Колеги-мотористи

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пет 13 сеп 2013 6:29


Този уикенд май ще караме лодки :no




Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Volksrod » Съб 14 сеп 2013 6:38


Ако не вали след 6 изкарвам да се возя :smile


Потребителски аватар
4oroi4o
Мнения: 1502
Регистриран на: Чет 16 фев 2006 9:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот 4oroi4o » Съб 14 сеп 2013 15:57


И аз ще се присъединя. Само, че как да го направим?


Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Volksrod » Сря 18 сеп 2013 20:59


Когато се разбереме :smile
Аз карам почти всяка вечер, лошото е, че след първия учебен ден трафика е ужасен.


Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Black-diamant » Сря 18 сеп 2013 23:51


Напоследък забелязвам, че мотористите са станали по-културни, защото аз лично, винаги, когато в огледалото видя моторист, започвам да карам максимално в дясно, за да може да ме задмине безпроблемно. Почти винаги след като ме задминат ми вдигат ръка за благодарност, докато преди подобен благодарствен акт беше изключение.

Искам само да попитам как се справяте с психопатите, които ръжат на 12 000 оборота и пълна газ след 12 вечерта, когато нарушават нощната тишина брутално? Някои са хитри и минават само по 1 път - не може да се установят кои са, а и докато човек ги види.... Пък и сигурно имат право 1 път да минат и моторът им да е по-шумен. Но по-неприятни са тези, които ръжат по половин час на 13 000 оборота. Засега целият блок сме им набрали, но "лечение" не сме намерили.


Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Volksrod » Чет 19 сеп 2013 11:05


Карам моторетка от 17-18 годишна възраст и знам за какво иде реч.
По закон би трябвало да ги спират тези с резани, изтърбушени и т.н. ауспуси, важи и за авто "тунинга".
Лично аз НЕ одобряван и много се дразня на "състезатели" по потник, бермуди и джапанки яхнали по 100 и отгоре коня пистарки и ... , но както се казва свяко стадо има черни овце.
Колкото до вашият проблем, пишете жалби, следете стриктно и изисквайте от властите проблема да се реши!
Както те изискват от нас така и ние трябва да изискваме законите да се спазват, защото те се хранят от нашите данъци!!! Не им плащаме да пият кафета и да подпират бюрата!


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот rado_mit » Чет 19 сеп 2013 11:51


Black-diamant написа:.... целият блок сме им набрали, но "лечение" не сме намерили.

мАтАристите .. не са много особена категория .. ако ви се занимава с "лечение" лично .. то си е стандартното: забележка .. втора/препоръчително/ .. тояга .. пак тояга /при нужда/ .. и така .. аз лично ползвам услугите на тел.112 .. върши работа в повечето случаи


Потребителски аватар
peterkaludov
Мнения: 136
Регистриран на: Пон 04 юни 2012 6:48
Автомобил: VW T4 Multivan
Двигател: 1.9D
Местоположение: Burgas

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот peterkaludov » Чет 19 сеп 2013 11:57


вече 20 години карам мотори! сега имам сусуки 1100 кубика което не се чува(с оригинални ауспуси)! нямам нищо против мотора да се чува като мине дори е по безопасно защото колите не ни пазят и това е проблем на мотористите! от година и половина имам малка дъщеря която като мине по улицата мотор без гърне казва АУУУ... и застава на прозореца. не мога да се сърдя на келеша с мотора понеже и аз съм ги вършил същите глупости. не мога да се сърдя и на полицията 'щото те няма да я свършат никаква. да всяко стадо има мърша но не всяка мърша е част от стадото! не винаги когато някой пищи по булеварда с хилядарка-та ви мисли злото просто се кефи. няма лошо органите да си свършат работата и да регулират регистрацията на МПС с пробити гърнета но това пак ще се отнесе до наши и ваши а и кой ще спре бай мангал който е дал 20 лв за гърне а няма документи а колата е сглобена от близкия склад за желязо? ако човек е с ясното съзнание че пречи на другите като мине без гърне през жилищен квартал ще отпусне малко газта за да не пречи на хората които са на работа сутринта. какво да кажем за комшиите които правчт ремонт между 2 и 4 на обяд, че и те пречат ама когато ние(вие) правихме/те ремонта си казахме/те: абе айде да го в комшията! и тогава оня с мотора не ни пречеше щото къртача го заглушаваше. че то е по добре да мине мотор 2-3 пъти отколкото 4 часа къртене от съседите. няма смисъл от жалби щото само се хаби хартия. нека да покажем на хората че мотористите са като всички! аз когато с мотора спра на пешеходна пътека хората се кефят и то не защото не съм ги прегазил а защото съм ги забелязал. когато видя някой по млад моторист( а за съм доста дърт на 33г) не му казвам какво да прави а какво бих направил аз! никой не мисли злото на другия но когато минем по улицата хората казват: да се пречукаш дано, и това е заради нашето отношение и американските филми където човека с мотора е винаги лошия. иска ми се да дойде време в което когато се размина с друг моторист да дсе поздравим (и сега е така но не винаги), когато спра на светофара колите да ми направят място( и без това ще ги изпреваря), обществото да ни приема като всички нормални хора( а не да се дърпат от теб в магазина на опашката щото си с кожено яке), да има пътища където наистина да се чувстваме свободни( а не да заобикаляме дупки), да ни уважават на пътя а не да ни...
хайде че се отплеснах и ставам досаден.
знам че има много хорта които не са съгласни с мен и е нормално на тях им казвам наздраве и да изчакат и те ще пораснат колкото и да не им се вярва!
хайде много безаварийни километри и карайте разумно пък било то и без гърне!!!
:beer


Потребителски аватар
4oroi4o
Мнения: 1502
Регистриран на: Чет 16 фев 2006 9:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот 4oroi4o » Чет 19 сеп 2013 15:48


Volksrod написа:Когато се разбереме :smile
Аз карам почти всяка вечер, лошото е, че след първия учебен ден трафика е ужасен.


Хайде да се разбираме, аз съм готов когато кажеш! До понеделник съм свободен. Тел. ми е 0895775195 Мартин


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Чет 19 сеп 2013 19:41


На моя мотор както писах няколко страници по назад му сложиш "Юшимура" made in BG, направена и съобразена с мотора. Верно, не е истинска, но звука е уникален, ръмжи на копеле. И искам да ви кажа, че от както карам с този "кюнец" доста повече коли ми правят път (без да ги притеснявам лично), просто ме виждат (чуват) и ме пускат, докато със стоковицата, бях като бързо движещо се колело на ток, защото може да има звук отзад, но отпред не се чува. Е предпочитам да си пазя здравето и да събудя някой безсънник, от колкото някой да ме пребие в някоя мантинела. Как пък мен един мотор, кола, атв, самолет, хеликоптер не ме събуди в колкото и да е часа, след като съм си легнал, лигавите се...


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот myrshavija » Пет 20 сеп 2013 5:14


Щом на теб не се е случвало, значи другите се лигавят ... Браво, "чудесно" разсъждаваш!
Да не говорим за тъпотията да си направиш мотора по-шумен умишлено!
Да не говорим за тъпотията да се оправдаваш с това, че вече те чуват, докато изпреварваш колите във вече ЗАЕТАТА от тях лента, което само по себе си е безумно!


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Varbona » Пет 20 сеп 2013 9:06


Немършав, никой не иска да буди хората по нощите, при все това денем по-шумното гърне може да предотврати ПТП/спаси живот.


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот DragoGT » Пет 20 сеп 2013 10:15


Аз най-обичам колеги мотористи дето шофьорите на коли са им виновни

имаш си глава на раменете
ако спазваш напълно правилника шанс да стане ПТП е същия ако си с кола

не че аз карам така... много добре си знам как карам, но не търся вина в никой друг
Ако се размажа като чиния в под на гръцка таверна 99,9% аз ще съм си виновен


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пет 20 сеп 2013 10:22


Гърнето е направено едно към едно с истинското спортно гърне. Щом имат сертификат да се продават в Европа, значи не мисля, че е кой знае какъв проблем. Ако си бях отрязал гърнето с флекса, да кажеш че съм го направил нарочно. А и има разлика дали раздаваш прекъсвачи през ноща или си караш нормално, едва ли на цариградско има кой да събудя, както едва ли карам със 100 в кварталните улички :beat_butt2


Потребителски аватар
KOKO_ko
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 15:16
Автомобил: GOLF 4 VARIANT TDI 115HP
Двигател: 2000 г
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот KOKO_ko » Пет 20 сеп 2013 13:15


Карам мотор от 1992, когато си купих един древен Silver Wing, после карах една Сузука Savage - невероятно здрав кютук, взех го от небезизвестния Акулчо доста потрошен, а и го карах без капка масло повече от 100 км без никакви последици :bowdown :bowdown :bowdown , после една година тунинговах един Shadow и таман го направих и един бензинджия ми се примоли и го купи направен и некаран, после се метнах на една Ямашка FZ6 - хубава и спретната моторетчица, ама нещо не ми допадна на вървеж и сега съм ей с тоя Hornet 600 ... всичко съм му сменил и ако до напролет не го продам, ще си го юркам с кеф ... превъзходна машина! :th_up
Прикачени файлове
HORNET.jpg



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта