Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот lion_heart002 » Пон 25 ное 2013 5:30


Абе една Хонда с 1.5 моторче,доста доволно може да се опъне на 1.9 тди та дори и да е с чип по всички параграфи. За 1.6 няма смисъл да се споменава,че там пък може и на VR6 да се опъне и съвсем се обезмисля... Дизел-бензин иначе-все тая!




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот stefan4o » Пон 25 ное 2013 8:05


Японските са подходящи поради това, че те действително наблягат на по-малолитражните моторетки. Със сигурност атмосферно Поло с 1.4 мотор няма да има същата динамика. Малко работата е въпрос на вкус, според мен. Човек като се чуди много и няма ясна идея, какво да си купи е по-добре да се качи и да покара малко някои автомобили. Със сигурност това ще наклони везните към някоя марка, а може и модел. :th_up Аз също бих избрал малък бензин при така поставените условия.


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот Mario951 » Пон 25 ное 2013 10:09


lion_heart002 написа:Абе една Хонда с 1.5 моторче,доста доволно може да се опъне на 1.9 тди та дори и да е с чип по всички параграфи. За 1.6 няма смисъл да се споменава,че там пък може и на VR6 да се опъне и съвсем се обезмисля... Дизел-бензин иначе-все тая!

Eee варят, варят... ама боб ли, леща ли :Mr Green Fun Аз съм фен на Vtec-a ама не мисля че стоков с обем до 1.6 може да вари колкото 1.9 ТДИ с чип! Проблема с Хондата е че като седне още някой приятел да се повози и се отразява малко или много пък ТДИ-то не го е*е :beer


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот vaiper 1 » Пон 25 ное 2013 10:32


Хвалят ги японските :biggrin Вземи това което вози меко хубаво и за тия км бензин задължително :wink


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот dobrin » Пон 25 ное 2013 11:16


Фолксваген Ъп на метан за този режим на каране и километри.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8449
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот samo_pechka » Пон 25 ное 2013 11:33


Един читав Цивик с 1.4 90коня мотор и ще забравиш отде се отваря предния капак :Mr Green Fun Те и другите кубици са си екстра :biggrin , но данъка нали :redface ....Все пак в момента темата е за най-вече градски ориентиран автомобил. Не ,че и те нямат слаби места , но не и такива драми с двигател и скорости като при Поло !За мен Хонда е дъ бест в бензиновите мотори въобще :bowdown и вървежа, и на "жега" носи, абе... !Трябва да си пълен безхаберник , за да отрошиш Цивик-а :beat_butt2 Като недостатък описвам скучния салон , понякога проблеми с ел.копчелаци и централно ( корозия по ел.контакти).Както и склонност към корозия в повече спрямо ВАГ- автомобилите :redface най-вече отзад веждите на калника . Колата е малко ниска за Бг стандарт ( просвет) :mhihi ма отде да знаят хората ,че нащ'те пътища са такива :icon_lol и обзора назад и встрани при паркиране ( за Цивик говоря ) е позатруднен :neutral При моделите с "горния" лост на скоростите - по дефектира възела спрямо по-стария тип , с "долния" лост ...е пълно щастие няма :beer


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот radi_nrj » Пон 25 ное 2013 11:51


samo_pechka написа:Един читав Цивик с 1.4 90коня мотор и ще забравиш отде се отваря предния капак :Mr Green

То винаги е малко до късмет щото малката сестра има 6-та генерация 1,4 90 коня и ся ще иде за части, че нещо мотора се предаде до непоправимост или ремонта излизаще икономически нерентабилен. До колкото ми е известно консумативи са сменяни когато и с каквито трябва.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот lion_heart002 » Пон 25 ное 2013 12:34


А клапанчетата да са регулирани когато е трябвало? Понеже моята я взех миналата седмица и и раздавам яко жега,но клапаните са за реглаж и ще ги регулирам скоро,но повечето хора нямат си и идея... Колкото до колегата по-горе,един VTI върви повече от ТДИ 130 коня,дори и да е чипнат TDI. На доускорение може и да има някаква разлика,но не е фрапираща в никакъв случай.

http://www.youtube.com/watch?v=-lCwZXYu7nc

http://www.youtube.com/watch?v=U-vvdXwAuTY


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот joro_kem » Пон 25 ное 2013 15:17


DundyTheCroc написа:...Прав си принципно, но къде има дизел на гарантирани 100к да си взема и аз един ...

има, има, само не знам дали цената ще те устрои :Mr Green Fun


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот stivenj » Пон 25 ное 2013 15:48


Колеги, реших,благодаря за мненията и съветите,бензин ще е ,в малкия клас мотор,темата може да се ключи,вече остава да си харесам нещо от тойота корола ,или хонда джаз,За моето каране в града при разход 7-8 литра бензин е все едно по цена на дизела в студено време който карам и сега.Ама с тази подробност,че сменях маховик,скоростна кутия, и все едно купих още една кола.добре ,че не стигнах и до дюзи и помпа,идваше ми да я взривя.Взех решение,благодаря ви.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот myrshavija » Пон 25 ное 2013 15:58


Нека темата остане отключена - за да може след време да споделиш как караш бензинова кола, която гори 7 градско! :mhihi
През зимата!
Конкретно за Корола ми е малко съмнително. Че има коли, които харчат 7 градско съм съгласен иначе.

Последна промяна от myrshavija на Пон 25 ное 2013 17:29, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот dlug » Пон 25 ное 2013 17:09


Какъв точно е проблема да кара бензинова кола която гори 7 градско? През зимата? Ако те успокоява да мислиш че всички коли харчат колкото твоята...така мога да разбера :beer


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот theultimate » Пон 25 ное 2013 17:58


Колега, ориентирай се по разхода, който пише в каталози като auto.ru. Просто иначе ако слушаш как бензиновите коли горят 7 градско зимата, а дизелите мааааксимум 4 извън - ще останеш разочарован като видиш реалния разход.


Потребителски аватар
todosz
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 20 яну 2010 23:44
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: TDI 1999 AGR
Местоположение: Стара Загора

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот todosz » Пон 25 ное 2013 18:25


[/quote]Колкото до колегата по-горе,един VTI върви повече от ТДИ 130 коня,дори и да е чипнат TDI. На доускорение може и да има някаква разлика,но не е фрапираща в никакъв случай.

Егати бързите хонди
:n035сигурно имат и малък разход в града :wink


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8449
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Поддръжка на дизел или бензин???-нищо конкретно

Мнениеот samo_pechka » Пон 25 ное 2013 20:16


Е седем литра градско е ..съмнително да стигнат :neutral ей сега се обадих на мои семейни приятели , на които намерих една японка Цивик 1.4 90 коня преди време. Те карат 1/3 градско и 2/3 извън - около 7 - 7 и двеста средно е разхода им . Миналата зима ( през зимата ) около 50/50 градско и извън - 8 на сто . Само градско не са я карали , но предполагат ,че няма падне през зимата под 10 на сто . Иначе извън градско ( ходят два до три пъти в годината до Сандански, Петрич и Хасково ) със ...леко стабилна газ - 6 - 6 и половина на сто . Това ми споделиха и това било реалното . Така ,че градско седем - забравете :wink



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 31 госта