Месечният доход - отражение на автомобила, който караме...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
todosz
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 20 яну 2010 23:44
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: TDI 1999 AGR
Местоположение: Стара Загора

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот todosz » Пет 29 ное 2013 20:21


forski
За българина колата е продължение на оная му работа, може да няма какво да яде, обаче като дойде време ще купи за 100лв. Мотул, и ще сложи джанта 19-ка на Голф 4 с двигател 1.4 за да обере овациите пред блока и във форума!
Ще живее в дупка, обаче колата му ще е винаги нагласена и накичена и ще звъни всяка седмица на майка си и баща си на село от новия айфон да му прегласят бурканите с лютеница и тубата с ракия че глад го гони а трябват пари за ксенон, за стопове, за жанти, ск.лост от Ибей и т.н.

Всички съвпадения с реални лица и автомобили са случайни

Много точно казано :th_up




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12861
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 30 ное 2013 10:50


АйфонЯ на изплащане и без ДАТА пакет,щот и он струва пари.
Ама е изваден на масата,кой знае,че е без ДАТА пакет.
:mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот AmW » Съб 30 ное 2013 16:13


От интерес така да попитам... Ти как точно разбра, че айфона е на изплащане и какъв е тарифният му план?
Питам защото почти всичките мнения е темата са базирани на догадки и много прибързани заключения и някак звучат много общо.
Или много добре преценявате хората( в което се съмнявам) или си ги пишете е така.... философската и успокоявайки се, че видиш ли всички със скъпите коли са цървули и са си дали всичките пари за кола


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот forski » Съб 30 ное 2013 16:39


Ооооо колега, въпреки че забележката не е лично към мен ще кажа че в предишния си пост визирам хора които знам и познавам. Понеже живея в малък град, а от няколко години в село до малкия град трябва да ти кажа че много неща се знаят, някой смешни, други направо трагични на тази тематика.
Имам и примери на не един и двама които са отишли в София да си барат меча, а родителите им + баби и дядовци цяло лято им затварят буркани и им гласят зимнини че видиш ли било много зор да се живее в София и трябвало да им помагат!
Аз лично не слагам всички гъзари под общ знаменател, говоря само за пишман такива които знам и познавам :smile
Няма как хем да си играч и да се развозваш със някоя що годе нова кола, хем всеки месец да тичаш на село и да пълниш багажника, като единствения труд който влагаш е да си отвориш капака да ти натоварят щайгите...айде моля ти се :smile


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот stivenj » Съб 30 ное 2013 17:03


Хайде и аз да се произнеса по темата,не ме интересуват какво мислят хората за мен по вида на колата ми,,, аз докато вземам 1000лв на месец и докато живея в панелка, пред която нямам гараж, по нова кола от 8-10 годишна няма да си купя никога,и най-много до 5-6 хиляди лв.аз така го разбирам, колата трябва да ми е в полза и верен приятел и слуга, не аз да се превръщам в нейн роб.Останалото дето колегата forski пише е робство,заплата 300 а кола за 40 хиляди и само треперим да не се случи нещо,че много скъпо.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот Bai Sando » Съб 30 ное 2013 17:42


Ъпсурт са го изпяли:"Пишман гъзар,видях го да реве пред Балканстар" :mhihi
Всеки познава по няколко такива индивида с айфоня и м-пауАра,дето тяхните му изпращат пари от Испания,а той "студент" у София :wink


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот dobrin » Нед 01 дек 2013 8:59


Всяко следващо спам-мнение, ще бъде удостоявано с предупреждение, както вече се случи.
Ако сте изчерпали идеите си по темата, не я превръщайте в чат.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот НарКол » Вто 03 дек 2013 21:27


За добро или лошо (по-скоро за лошо) тази лИбофф на българина към колата е наследство от 500 турско иго + 10 годишните вноски за кола в Мототехника.
Да почнем с това, че навремето всеки селянин е имал кола - волска или магарешка. Иначе как ще обработва земята? Разликата със сега е в това, че тогава сами сме си правили колите, докато сега ги внасяме и ни съдират кожите, тъй като заплатите не съответстват на стандарта.
Сега, няма да се впускам в подробности относно турчулята, но вижте само каква е ситуацията там и направете сравнение - почти няма разлика. :arrow На турците бензина им гони 4 лв. литъра и какво? Карат си хората, защото автомобилът е "престиж". Албанците, които са половин турци (поне по манталитет) обаче удрят в земята всички балканци. Там се кара само мерцедес. :Mr Green Fun
Отделно от първите две е чакането Х години за кола от Мототехника. С други думи колата априори е голяма ценност.

Е, как няма бай ви Ганьо да е комплексиран и да си избива комплексите с лъскави и скъпи коли? :c020


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот Iezekil » Сря 04 дек 2013 10:52


Така ли е на практика?
Естествено,кола се купува с пари.Дали ще продадеш 200 свини,20 декара ниви или ще развиваш някакъв собствен бизнес,ако няма от къде да ги вземеш тия пари,няма и как да ги дадеш за кола.Ето,аз да кажем искам няква кола за 10 бина,но ги нямам.Е,тогава защо колата да не е отражение на доходите ни?Можеш ли да си го позволиш,значи имаш.Нямаш ли-караш си каруцата.Както и да въртим и сучим-да,отражение е на възможностите ни.Може да е купчина ламарина,ама е движимо имущество или пък инвестиция както и да го погледнеш.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот myrshavija » Сря 04 дек 2013 10:54


НарКол написа:За добро или лошо (по-скоро за лошо) тази лИбофф на българина към колата е наследство от 500 турско иго + 10 годишните вноски за кола в Мототехника.
Да почнем с това, че навремето всеки селянин е имал кола - волска или магарешка. ...
Намирам теорията Ви за интересна, но по-скоро забавна, отколкото реалистична. :screwy


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот StrEagle » Сря 04 дек 2013 12:58


Iezekil написа:Така ли е на практика?
Естествено,кола се купува с пари.Дали ще продадеш 200 свини,20 декара ниви или ще развиваш някакъв собствен бизнес,ако няма от къде да ги вземеш тия пари,няма и как да ги дадеш за кола.Ето,аз да кажем искам няква кола за 10 бина,но ги нямам.Е,тогава защо колата да не е отражение на доходите ни?Можеш ли да си го позволиш,значи имаш.Нямаш ли-караш си каруцата.Както и да въртим и сучим-да,отражение е на възможностите ни.Може да е купчина ламарина,ама е движимо имущество или пък инвестиция както и да го погледнеш.


Колега, работата е там, че даже и да имаш 10 бона, пак не можеш да си позволиш колата. Трябва да имаш поне 15-20 бона, за да си позволиш кола за 10 бона. :a045


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот НарКол » Сря 04 дек 2013 18:27


myrshavija написа:Намирам теорията Ви за интересна, но по-скоро забавна, отколкото реалистична. :screwy


Няма лошо, всеки има право на мнение. Кое точно ви притеснява, колега - че турския бензин е скъп или че Албания е страната с най-много мерцедеси на глава от населението? А може би, че малко сме попили от този ориенталски манталитет? :wink


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот forski » Сря 04 дек 2013 18:32


Аз все си мислех че България е с най много Мерцедеси на глава от населението, за БМВ-та е сигурно :mhihi
Само зависимостта от 5 вековното турско робство и отражението му при избора на автомобил много не ми стана ясна :rolleyes


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот dimovip » Сря 04 дек 2013 21:23


Iezekil написа:Така ли е на практика?
Естествено,кола се купува с пари.Дали ще продадеш 200 свини,20 декара ниви или ще развиваш някакъв собствен бизнес,ако няма от къде да ги вземеш тия пари,няма и как да ги дадеш за кола.Ето,аз да кажем искам няква кола за 10 бина,но ги нямам.Е,тогава защо колата да не е отражение на доходите ни?Можеш ли да си го позволиш,значи имаш.Нямаш ли-караш си каруцата.Както и да въртим и сучим-да,отражение е на възможностите ни.Може да е купчина ламарина,ама е движимо имущество или пък инвестиция както и да го погледнеш.

не съм много съгласен с Вас колега, понеже 10 бона вече не са толкова непостижима сума поради супер либерализираната ни банкова система.Сиреч аз бачкам за 800лв и съм сам гъз, отделям 300 за кредит и хоп.... мега як кошник за 10 бона.После се счупи нещо например и колата седи 2 месеца в бокса докато не намеря парички за ремонт.... как ви се струва този вариант.Визирам познат, който работи на автомивка за 600лв и кара(ше) БМВ 7-ца 97-ма година.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Месечният доход - отражение на автомобила, който караме.

Мнениеот Iezekil » Сря 04 дек 2013 21:54


Този вариант е напълно реалистичен не само заради сроковете на ремонт,а и поради факта,че сам гъз има подкрепата на мама и тати.
Давам пример съвсем друг и в частност до някъде подобен.
Взеха едно младо,тъкмо завършило момче в нашата фирма.
Караше БМВ някво дърто,около 5 бона струваше тогава,мисля 7 серия.
Мечтата на момчето беше по-ново БМВ.
Баща му гледаше крави в близко до града село.
Майка му работеше счетоводител на свободна практика.
Живееха под наем,не знам защо.Мисля бяха продали артамента,да почнат с кравите.
Та момчето се помоли на мама за мечтата си.
Тя изтегли заем около 20 бона.
Той си купи златист баварец модел след 2000г.,около 5 годишен ще е бил....космически кораб,петица най-малкото.
Питал съм го как ще го поддържа,кой ще плаща заема....
Заплатата на боеца беше 400 лв. макс,възможно е да не помня и да е била по-ниска.
Не помня и отговорите му.Май таткото щеше да плаща заема.
На чие място в това семейство да се поставя?Като родител или като син мога да оправдая този абсурд?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, ktamen и 58 госта