Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност в Бу

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6162
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност

Мнениеот VWGT » Сря 21 май 2014 12:49


добре, но какво му пречи да съди виновния по общия ред (граждански иск или както се води)?! той реално си е признал вината, това че протокола не отговаря на условията на застрахователя, не означава, че е фалшив или нереален.
Или най-малкото тази хипотеза да се представи пред виновното лице с предложението за изплащане на щетата от негова страна




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6101
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 21 май 2014 13:11


това вече може да стане да. Но процедурата е меко казано нерентабилна предвид стойността на автомобила, предвид загубеното време по съдилища, отсъствие от работа и т.н.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност

Мнениеот dobrin » Сря 21 май 2014 13:16


Единствения вариант е по седебен ред или доброволно от причинилия щетата. И винаги има смисъл. В крайна сметка, парите не растат по дърветата.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6162
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност

Мнениеот VWGT » Сря 21 май 2014 15:18


DoH_KuXoT написа:Но процедурата е меко казано нерентабилна предвид стойността на автомобила, предвид загубеното време по съдилища, отсъствие от работа и т.н.

то тези работи си се калкулират в сумата на общия иск (хонорари, пропуснати ползи и тн), и стига да спечели делото ще си ги вземе и тях.


Потребителски аватар
papi92
Мнения: 185
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 15:11
Автомобил: Golf 3 1.6
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност

Мнениеот papi92 » Сря 21 май 2014 17:11


Това което разбрах до тук е, че вината си е изцяло моя, защото не викнахме КАТ. Направих го САМО, за да спестя на чавека глобата. Вече е късно и не мисля, че е морално да съдя виновния да ми изплаща щетите, защото застрахователите са използвали написаното в закона (което аз съм пропуснал, останалите точки ги знаех и им бях обърнал внимание), за да не платят. Просто трябва да се внимава повече в тези ситуации.

Все пак си мисля, че законово това е недомислица. Не успявам да намеря логика в точката "двете превозни средства да могат да се движат на собствен ход". Другото което не разбирам е защо изобщо хората се разкараха на 2 огледа при положение, че според закона те не са длъжни да платят?


rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност

Мнениеот rostislav1998 » Сря 21 май 2014 17:52


anonym0us написа: А нищо чудно, и другия участник в ПТП-то да не се е водила колата на негово име, а той само да я е карал и това е проблем!


Може ли да обясниш това ,и какво се прави в случая.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност

Мнениеот anonym0us » Сря 21 май 2014 17:57


Ами ако каращия колата, не е нито син на собственика на колата, а само приятел е длъжен да повика собственика на колата, на мястото на ПТП-то за да го нашарят него, че му кара друг колата без пълномощно!
А този дето е карал колата, също го шарят както подобава! И ако се окаже, че виновния е този без пълномошното който е карал колата, пак го отнася собственика на колата, там вече не знам как стоят нещата, застрахователите си знаят процедурата! А ако въпросният не е виновен, застрахователя на виновния изплаща щетата само на собственика на колата! Общо взето това го знам от личен опит! Сега дали ще го приложат куките е друга бира!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6101
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 21 май 2014 18:06


ГО се прави на автомобила , кой кара не е от значение ако е правоспособен. Вече обезщетението се изплаща на собственика по талон или упълномощен негов представител.


merkury
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 23 юни 2007 21:56
Автомобил: VW Transporter T4
Двигател: 2_4D
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отказ за изплащане на тоталка по гражданска отговорност

Мнениеот merkury » Сря 21 май 2014 18:27


И все пак колега има Национална асоциация за защита на застрахованите или Българска асоцияция на пострадали при катастрофи. Ако искаш обърни се към тях за консултация.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта