Завишен моментен разход при работа на място

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
bobkata
Мнения: 213
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 13:00
Автомобил: Seat leon 1p
Двигател: BXE 2008
Местоположение: София
Контакти:

Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот bobkata » Съб 05 юли 2014 18:00


Колеги, колата е сеат леон 1.9 тди bxe мотор, преди месец я обслужих (ремъци, ролки, водна помпа и т.н), преди да направя обслужването колата показваше моментен разход на място 0.6 , 0.7 с климатроник 0.9 , а сега след облужването ми показва 0.9 , 1.0 и с климатроник 1.3 ..... обслужването е правено при един от най-добрите майстори на vwclub Ники от Герман тъй че всичко е направено както трябва. Къде може да е причината, има ли нещо общо с горещото време , и къде да търся проблем ?
Благодаря :smile




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот anonym0us » Нед 06 юли 2014 14:41


На мен ми показва на място 34 литра на 100км. На кое викаш завишен разход не знам! И спрете да вярвате на тия борд. компютри, че тези коли са на 20 години и е нормално да дават отклонение! Ако колата си работи добре, разхода си го засичаш по колонка, от пълно/празно и готово!


Потребителски аватар
bobkata
Мнения: 213
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 13:00
Автомобил: Seat leon 1p
Двигател: BXE 2008
Местоположение: София
Контакти:

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот bobkata » Нед 06 юли 2014 15:33


Нещо си се объркал колата е 2008г ! А на кое вярвам все пак си е моя работа :wink


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот anonym0us » Нед 06 юли 2014 15:50


Напиши каква е колата бре, гледачката във форума е юлска отпуска! И така както се правиш на разбирач, сам ще си пишеш в темите :a045


Потребителски аватар
bobkata
Мнения: 213
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 13:00
Автомобил: Seat leon 1p
Двигател: BXE 2008
Местоположение: София
Контакти:

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот bobkata » Нед 06 юли 2014 16:15


Я хубаво погледни дали не съм написал ква е колата :screwy и да ти кажа няма нужда като не можеш да отговориш на въпроса да пишеш в темата, а и ако се позамислиш малко ти се правиш на разбирач !!! Не се обиждай ама по-добре си намери друго занимание ако не можеш да кажеш каква може би е причината :wink


Потребителски аватар
KyD
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 30 юли 2006 20:30
Автомобил: SEAT Leon 2008
Двигател: 1.6i BSE
Местоположение: София

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот KyD » Нед 06 юли 2014 17:30


Пишеш, че е обслужена преди месец, но колко километра си минал от тогава?
Покарай я поне 1000 км, в които да има и градско и извънградско и ако до тогава не се върне на предишните стойности можеш да помислиш за евентуален проблем. Принципно тези стойности се изчисляват от компютъра според съвкупност от други данни взети по CAN-BUS шинатa като например тайминги и количество на впръскване на дюзите, средна скорост за определен пробег, време на работа на място и много други подобни. Може би и преди си забелязал, че според зависи къде и как караш колата дори стрелката за количеството в резервоара се движи по различен начин, тя също се управлява по CAN-BUS.
И аз имах подобен "проблем", но при мен се оказа проблем с акумулатора при който колата влизаше в режим да го зарежда по интензивно като държеше по високи от нормалните обороти, включваше перката на радиатора макс. скорост и от там идваха по високите показания за разхода (при мен нормалните стойности на празен ход са 0.7 l/h без и 1.2 l/h с климатик). Реално колата нямаше проблеми нито с токове, нито с палене но по някаква причина забиваше грешка за слаб акумулатор и това водеше до проблемите. Сега този акумулатор (EXIDE 70Аh оригиналния на колата) е на друга кола която няма никакви проблеми, дори и 10 дни да не е палена. Така и не разбрах защо Леончето ми в един момент реши, че не го харесва.
Пиша ти тези неща само като насока надявам се да нямаш проблем а просто на компютъра да му трябва повечко време да влезе в релси. Пиши какво е станало...

Последна промяна от KyD на Нед 06 юли 2014 21:38, променено общо 1 път.


yuliqn_dimov
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 28 юни 2013 19:09
Автомобил: mk4
Двигател: asz 2002
Местоположение: Хасково\София

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот yuliqn_dimov » Нед 06 юли 2014 19:32


Здравей, колега и аз имам подобен проблем. Да те питам разхода на дълъг път повишили се ?

Благодаря ☺


Потребителски аватар
bobkata
Мнения: 213
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 13:00
Автомобил: Seat leon 1p
Двигател: BXE 2008
Местоположение: София
Контакти:

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот bobkata » Нед 06 юли 2014 21:11


Благодаря колега KyD , мисля че точно около 1000км съм минал след обслужването, а дали може примерно заради тва че частите са нови и нещо да не е слегнало още? :rolleyes
А относно разхода не се е променил нито градско нито извънградско, само на място показва малко повече от преди :confused


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот FELIPE » Нед 06 юли 2014 21:24


За мен има направено нещо не както трябва,не е нормално колата да повиши разхода на място след обслужване,аз бих я закарал да я погледнат майсторите извършили ремонта.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот 110afn » Нед 06 юли 2014 22:05


Е , то много ясно, че нещо е станало. Взимам под внимание кой е пипал колата и съм сигурен, че му е във възможностите да оправи проблема. Аз имах разход на място 1.3 и 10мг при положение, че валовете бяха на белези, а синхронизацията седеше на +3. При мен беше от неправилни дюзи де, но е факт, че при кофти синхронизация се мени и разхода и милиграмите и вървежа. Та тогава колегата Никси по телефона ме насочи към центровка и/или дюзи

bobkata, ти ходи ли Никси да види пак колата?


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот FELIPE » Нед 06 юли 2014 22:17


Аз когато имах проблеми с паленето доста си поиграх със синхронизацията и не помня да се е променял разхода на място,винаги си е бил на 0,6,виж паленето и вървежа в ниските обороти се променят :biggrin


Потребителски аватар
KyD
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 30 юли 2006 20:30
Автомобил: SEAT Leon 2008
Двигател: 1.6i BSE
Местоположение: София

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот KyD » Нед 06 юли 2014 22:21


bobkata написа:Благодаря колега KyD , мисля че точно около 1000км съм минал след обслужването, а дали може примерно заради тва че частите са нови и нещо да не е слегнало още? :rolleyes
А относно разхода не се е променил нито градско нито извънградско, само на място показва малко повече от преди :confused

Е не щом си минал толкова км и не се е нормализирало значи и моят съвет е да отидеш до Герман да и видят центровката.
Успех


Потребителски аватар
bobkata
Мнения: 213
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 13:00
Автомобил: Seat leon 1p
Двигател: BXE 2008
Местоположение: София
Контакти:

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот bobkata » Нед 06 юли 2014 23:11


Утре ще звънна на колегата Никси , ако може да види колата :confused


Потребителски аватар
bobkata
Мнения: 213
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 13:00
Автомобил: Seat leon 1p
Двигател: BXE 2008
Местоположение: София
Контакти:

Re: Завишен моментен разход при работа на място

Мнениеот bobkata » Пон 07 юли 2014 17:22


Колегата Никси направи настройка с компютъра и вече си е както преди :wink :lock



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта