Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот KKamenov » Чет 09 окт 2014 21:37


3 години с книжка
10-11000км с личен автомобил
25-27 000км със служебен автомобил
2 - катастрофи (една по моя вина и една по не моя в рамките на 1 месец :))
2 - акта
2 - фиша ( за неправилно паркиране)
0лв - рушвети

Разгледах опита на почти всички колеги и никой не спомена къде кара :) всичките километри съм ги изминал са на територията на София и лично за мен не може да се сравнява кон с кокошка (да се сравнява опита в София с някой малък град в България, където има 2 светофара и има няма 1 кръгово).




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 09 окт 2014 21:46


Да бе, в София са великите шофьори с невероятен опит, особено на мокро :mhihi
Що зачекваш тая тема не разбирам само


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот stoyan0304 » Чет 09 окт 2014 21:49


Колега щом казваш ще изредя къде съм шофирал. Предимно шофирам в Шумен, но имам опит с шофирането и в напълно непознати градове и да се ориентирам основно по указателните табели. Губил съм се и из град, но по указателните табели намирам изхода и правилния път за на където съм се насочил. Шофирал съм в: София, Плевен, Варна, Бургас, Ямбол, Търговище, Велико Търново, Ябланица. Говоря за навлизане навътре из градовете и справяне с трафика на съответния град, при непознати улици. Винаги достигам крайната си цел в съответния град без големи отклонения (само 1-2 км най много да съм криввал и то много рядко един два пъти ми се е случвало). Не само в София шофьорите са майстори и най-добри. Многото коли и гъстия трафик не те правят добър шофьор, а ориентирането в непознатото и непознатата обстановка. Това мисля аз. :th_up

Последна промяна от stoyan0304 на Чет 09 окт 2014 21:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот anonym0us » Чет 09 окт 2014 21:50


Или пък когато има мъгла, на "Околомръсното" :mhihi
Колега, не се заяждам, ама се изхвърли с тоя моабет, като ч***я на мокър пясък.
Мога да кажа съвсем отговорно, че точно тези с големия опит, видиш ли правят най-големите поразии.
Километрите не са фактор за шофиране, точно километрите на 59% от водачите дава самочувствие за голямата работа, и статистиката сама говори. И да не съм офф
Имам 90 хил км. на различни автомобили за рамките на 9 години от както имам книжка.
Не са много нито малко, но точно километрите, ме карат да не се надъхвам, а да взимам пример от тях. И да се старая да карам колкото се може по-разумно.
Имам също и 2-ва фиша.
Не съм безгрешен. Дано и за напред няма проблеми. Лека и безаварийна на всички шофьори, и да се пазят от карачи!


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот vovo6808 » Чет 09 окт 2014 21:55


Ами аз мойте почти два милиона км.съм ги навъртял по пътищата на цяла Европа.Включително и Русия,Украйна,Румъния,Гърция,Сърбия и Македония.


le6o
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 05 юли 2006 19:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот le6o » Чет 09 окт 2014 23:09


Карането в София не те прави добър шофьор, а внимателен такъв или по-точно предвидлив кой може да те засече. В малкия град малко хора използват дясното огледало.. От 2006 година година имам книжка, но доста време карах все чужди коли докато 2013 година вече имам собствена закупена с мой пари. Въпреки, че имам златен (оранжев талон) стажа ми не е много голям - макс 50-60 000км.
Поздрави


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот 110afn » Пет 10 окт 2014 11:26


От 1990г имам книжка. От 15г работя като шофьор и имам поне един милион документирани. Отделно с личните ми коли въртя по 8-10 000 на година, че няма време за повече :mhihi
Не зачеквайте темата за софиянци и провинция, няма смисъл. Навсякъде си има мърша.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот vaiper 1 » Пет 10 окт 2014 14:59


Пак препирни и мерене на перчеми винаги има добри по добри и наи добри но всички се давят :biggrin
Карането в София да няма такова висене :biggrin на място но и в провинцията има особенности :biggrin
Само недеите се надценява фаида няма :wink


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот kiril_bulgaria » Пет 10 окт 2014 17:28


Колеги, тука си мерите стажа, ама да Ви помоля, като идваме в София, имайте изпредвид, че това е непозната лудница за нас. И се пазете. Аз не говоря за онези, които са "нови софиянци" и знаят улици и улички, а за такива идващи 3-4 пъти в годината в София. Пазете ни и бъдете толерантни към нас.

Кой каквото и да си говори, в София е лудница. И не познаваш ли града, туку виж си пропуснал отбивката, престроил си се неправилно, не там където трябва. Това не е тарикатлък, това е грешка.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот kris11 » Пет 10 окт 2014 20:23


глупав въпрос. Откъде да знам,че ще има такъв въпрос за да си записвам и калкулирам колко км съм изминал с тази, онази,следващата ,по-следващата и т.н. кола/ автомобил,преди това мотоциклет/.
Категория М -1970г,кат. А 1972г.,кат.Б 1973г. Навъртал съм и по 30-40 000км на година, последните години по 10-12 к.


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот KKamenov » Пет 10 окт 2014 22:27


Колеги, не ме разбирайте погрешно. Аз лично толерирам всички, които не са с регистрация СА и отдавам премиство именно, защото не познат София, то дори и аз съм очуден, защото почти всеки ден правят ремонти и затварят булеварди и улици. Дадох това изказване, защото живея в София от 7-8 год и от личен опит познавам разликата. Иначе по официална статистика над 60% от ПТП са с чужди регистрации.

И все пак ако човек няма съвест да кара внимателно и да се грижи и да другите на пътя километрите нямат значение.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Колко години си шофьор и колко пробег имаш?

Мнениеот genov1 » Пон 20 окт 2014 14:13


Вече 110 000 с пасата, и 10-тина хиляди с ладето
книжката е от 2002



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта