Спиране на синя зона, проблем

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот vucata » Сря 22 апр 2015 22:09


Ем хванал си се на несигурна работа...Пак аз ли съм ти виновен...
Какво общо има извънградсктото ти каране с паркиране на синя зона ? :eek




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 22:13


vucata написа:Какво общо има извънградсктото ти каране с паркиране на синя зона ?

Вуца, имам предвид, че на мен центъра на града и т.н рядко са ми крайни дестинации, а спирки където да си свърша работата. Ся не мога да отида с колелото от единият квартал до центъра, след това да се върна и да запаля колата, за да направя същото пътуване, но този път само да го подмина и да отпътувам извън града. Не е рационално и е загуба на време. Ако бях от хората, които само ходят както казваш до кафето или на разходка и това е общо взето, можех да го правя и с колелото.
Не знам дали ми е несигурна работата. За мен в България сигурна няма, освен ако не си лелка на бюро в държавната администрация. Заплата на дата и всеки ден знаеш точно какво следва и пред какво ще си изправен. И така можеш да си работиш десетки години, без за нищо да ти пука.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот Mihailov78 » Сря 22 апр 2015 23:01


инжектопляктор написа:...За мен в България сигурна няма, освен ако не си лелка на бюро в държавната администрация...


Чакай колега, сигурна работа никъде няма. :a045 Вижте там проблема по другите градове със зоните, тук при нас ББ се е засилил да прави още множество лъчове на метрото, влакчета, френски трамвай, фонтани и всякакви красоти. :mhihi От кой зор ти е кола по центъра на града? Даже зоните ще ги разширят и града ще стане едно по-приятно място за живеене. :c010


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 23:26


Mihailov78 написа:От кой зор ти е кола по центъра на града?

Сигурно ще стане по-приятно място за живеене. Ама си и вярваш? Общественият транспорт е за простосмъртни. :mhihi Баровците като мен бутат Гоуфу. :bowdown Кола навсякъде ми е да не ми мръзне дупето и да ходя максимално бързо от А до Б. Преимуществото пред мотора е, че можеш да носиш багаж и че ти е топло зимата. Да не говорим, че ако някой е ял чесън или изпуска газове в автобуса, не трябва да му дишам ароматите. Или просто хигиената му е на кота нула. :death Дребнаво е, знам. Но всеки си го мисли. Аз го казвам.


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот hidalgo » Сря 22 апр 2015 23:35


инжектопляктор написа: да не ми мръзне дупето и да ходя максимално бързо от А до Б.

Eми тогава ще си плащаш!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 23:39


hidalgo написа:Eми тогава ще си плащаш!

Ок, ама тогава искам наистина всичко да ми е на една крачка от колата. Удобството не е лукс. Да си вършиш работата бързо е нещо, което всъщност е полезно за държавата, а не да ни вкарва автогол с такси. Щото като работиш по-бързо и повече, държавата взима повече от данъци. А така ни прави сечено. Вместо да вървя 20минути до банката и толкова обратно, да кацна там и да спестя близо 1 час разходки напразни.


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот hidalgo » Сря 22 апр 2015 23:45


А кой те спира да кацнеш пред банката? :screwy
Ако пък искаш да не казаш и да паркираш и да си вършиш работата бързо си взимаш шофьор - той ще гравитира ниско с гоУфо ти докато ти си вършиш работа и няма да губиш никакво време. :c020


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот Vlad777 » Сря 22 апр 2015 23:46


То и аз искам свирка като спра на синя зона, но засега не става. Може би при следващото правителство ще се уреди. Между другото чух, че в скандинавските страни вече е решен този въпрос.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6161
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот VWGT » Чет 23 апр 2015 8:31


абе малко на изуст почнахме да ги говорим нещата ... всяка банка държи поне едно място платен абонамент за клиент

и нещо за разведряване на обстановката, не знам виц ли е, ама на мен ми го разказаха веднъж в първо лице ед.ч.
отишло едно приятелче с колата в Лондон, огледал се, ослушал се къде да спре, видел некъв униформен и го попитал:
- CAN I stop here ?
- Yes, You CAN - му казал оня
нашият кат се върнал след няколко часа си получил тикета

та, човек винаги МОЖЕ да спре където си поиска :)


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот icoico » Чет 23 апр 2015 9:24


Vlad777 написа:То и аз искам свирка като спра на синя зона, но засега не става...


Нямаше ли пилотен проект...някъде около Министерство на земеделието? :mhihi :mhihi
Честно, като чета тук имам чувството,че нЕкои хора са заченати,родени и отраснали върху четири колела и възприемат слизането от тях като нарушение на основно човешко право. Или тепърва трябва да прохождат с проходилка като мутрата от стария виц :gruebel


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот calm » Чет 23 апр 2015 10:10


инжектопляктор написа:Calm, единственият проблем, който стои пред тия 1.5км всъщност е че вървейки пеша губя време. Не че ми е проблем да се разхождам и съм го правил. Вървенето пеша е бавно и ако реша да се отбия някъде, като нищо може да не ми стигне времето, за което съм платил на синя зона А като ми изтече билетчето, дори 2мин след това някой може да дойде и да ме заскоби. Получава се, че трябва постоянно да си гледам часовника, не ми е спокойно/комфортно. Не мога да реша да спра и да се разходя из центъра, ами трябва да бързам постоянно. А и да, като ще си плащам, искам всичко да ми е до г*за. Ако не - да го направят без пари. За САЩ съм чел статии, където можеш да си купиш едни дънки, да ги носиш и след това да ги върнеш и нищо не ти казват. Тука клиентът за нищо го нямат.


Хубаво е човек да цени времето си. Всъщност, 1,5км. с нормално ходене* се взимат за 10-15мин. С бягане**- 5мин. Паркирането в натоварени зони рядко се случва по- бързо.
Спокойствието и комфорта се заплащат. Седни на диван за 200лв., а после на диван за 2 бона. Къде ще е по- комфортно според теб?!

Виж сега! И според мен не е справедливо, не е готино, не са осигурени достатъчно места, не трябва да се плаща и т.н. Крайно против съм да се отнемат тротоарите на пешеходците и да се превръщат в платени зони за паркиране(което е факт). Също ме е яд, че парите не отиват по предназначение. Но да отречеш схема която работи за намаляване на трафика каквато са зоните, било тя и куца, без да имаш по- добра която да я замени ми е малко абстрактно и нереално. Измисли нещо по- добро, ново и еФтино за простосмъртните, кандидатирай се за кмет, спечели изборите и реализирай идеите си. До тогава обаче спазвай правилата и обмисляй начини да си оптимизираш живота според тях, а не тях според потребностите си.
И като споменах идеи, нахвърляй няколко твои на бързо. Аргументирани и обосновани, водещи до подобряване на живота в градска среда. Но без да засегнеш нечии интереси или някой да се чувства ощетен.

*ходене- мести се първо левия, а след това и десния крак. Движенията се повтарят колкото е необходимо.
**бягане- като ходенето, ама по- бързо.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот vucata » Чет 23 апр 2015 12:12


Като за начало, автомобили които не покриват дадена норма за отработени газова, да нямат право да се движат в центъра. :cool Ето ти 4-5 хиляди свободни места :mhihi


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот fox_vt » Чет 23 апр 2015 17:11


В интерес на истината като навлезе синята зона се намират свободни места в нея много по лесно в работно време отколкото като беше фрее.Това се променя при свършване на работното време на зоната след 17 часа и уикенда,тогава си е пак анархия.След въвеждането и съм пробвал да мина тънкана и съм установил на 200% че това е неприложимо.В усилието да намеря забутана безплатна улица,губя гориво,адски много време да отида пеша до мястото и да се върна обратно до колата,отколкото да дам 50ст.Синя зона ползвам изключително само при посещение до банки и е несравнимо удобство да спреш пред нея да оставиш 50 ст и след няма и половин час да си заминал.Тука някои колеги искат винаги да могат да достигнат с колите си до някъде-и за това си има решение-едни жълти коли в някои държави черни или бели но специално тук са жълти.Плащаш и те стоварва пред вратата на обекта.Какво толкова се оплаквате.Ама не може баровеца със Г1 и сродните му (моля да не се обиждат собствениците му)да си вземе мадамата и да ходят на кафе и да си спре Г1 то пред кафето в идеалния център за без пари.
А да сте чували че има държави със забрана за коли в центъра или за забрана на определени букви от номера за някакъв срок icon_idea Вие тогава бунт ще вдигнете като ви кажат че следващия месец е забранено номера със букви CO да припарват до централните паркинги :h020


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Чет 23 апр 2015 18:38


calm написа:С бягане**- 5мин. Паркирането в натоварени зони рядко се случва по- бързо.
...До тогава обаче спазвай правилата и обмисляй начини да си оптимизираш живота според тях.

Правилата ни ги налагат кой както му скимне. Не може да се "напасваш" и "оптимизираш" към всяка глупост или приумица.
Посмъртно не можешш да направиш 1.5км спринт за 300 секунди, освен ако не си добре трениран. Аз мога и 2км да избягам за около 300сек, но после стоиш с изплезен език. Не слагаш умората като фактор. 1.5км за 15мин/посока вървене - 30мин двете посоки и пак е малко съмнително. Слагаш неопределено време на висене по банки и други институции при ограничено време за паркиране.
п.п Всъщност при бягането има момент, в който и двата крака са във въздуха. С това се отличава от вървенето.
VWGT написа:всяка банка държи поне едно място платен абонамент за клиент

Не и банка на пешеходна улица, където най-близкият паркинг е на 1.5км, а иначе просто се гъчкаш и търсиш място къде да се навреш в уличките до нея. Отивам в НАП или банката и не се знае колко време ще чакам на опашка. А ако ми изтече билетчето, не мога да си оставя реда, да хукна да купувам ново, да се върна и да чакам отново цялата опашка, защото съм си изгубил реда.
fox_vt написа:В интерес на истината като навлезе синята зона се намират свободни места в нея много по лесно в работно време отколкото като беше фрее. ...едни жълти коли в някои държави черни или бели но специално тук са жълти.Плащаш и те стоварва пред вратата на обекта

Значи е по-добре да таксуваме клиенти и работещи с таксичка. Първите, защото са толкова тъпи да отидат да купят нещо и да въртят парите в икономиката на България, вторите също - за дето предлагат и внасят добавена стойност и пари в хазната.
А жълтите коли режат много сечено. Един беше толкова нагъл, един път да ми поиска 10лв за 2км. Ако пък общественият транспорт не спира буквално пред входа на жилището ми, както мога да спра с колата - не, мерси. Дал съм сумати пари за винетки, застраховки, акцизи в горивата и какво ли не. Дал съм ги за удобство, не да ми създават неудобства.
vucata написа:Като за начало, автомобили които не покриват дадена норма за отработени газова, да нямат право да се движат в центъра.

Не всички караме Мерседеси.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот fox_vt » Чет 23 апр 2015 19:11


Е тя колата е удобство но мисленето ни е назад.Хората в белите държави отдавна са видели че проблема е голям,и са го решили-инфраструктура,обществен транспорт,подземни и надземни паркинги и т н.скоро даваха по новините за идея за пускане на още една лента на най замърсеното място от всички европейски столици покрай перловска река-решението още повече коли разбирай замърсявания и премахване на всички дървета там заради новото платно-Patented in Bulgaria :neutral

Синята зона също си има недостатъци-платил съм за 30 мин а се бавя 5 или за час а съм готов след 10 мин.И какво мястото е платено а на него могат през това време да спрат още 5 коли и те да си платят.И тогава тия сметки за влизащите пари от синя зона далеч няма да са такива а много повече.Защото никой няма да чака да свърши времето че да тръгне,и те така се правят поне 30% повече приходи на ден от максимално допустимите математически.

пп като ти свърши талончето и не си готов си пускаш смс и те така докато станеш готов това поне работи.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта