Спиране на синя зона, проблем

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот hidalgo » Чет 23 апр 2015 22:04


Даже се чудя как е отключена темата още. Има синя зона - ако искаш да спираш - плащаш. Ако не искаш да плащаш - не спираш. :deal




taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот taran » Пет 24 апр 2015 6:38


vucata написа:Като за начало, автомобили които не покриват дадена норма за отработени газова, да нямат право да се движат в центъра. :cool Ето ти 4-5 хиляди свободни места :mhihi


То София ще остане и без автобуси,ако въведат норма за отработени газове :mhihi .А маса от населението кара на метан и пропан-бутан и би трябвало да могат да си влизат в центъра безгрижно дори със сто годишни дъргели.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот calm » Пет 24 апр 2015 8:09


taran написа:То София ще остане и без автобуси,ако въведат норма за отработени газове :mhihi .

Не ги мисли тях. 100 про ще го направят така, че за тях да не важи. Както с такситата- макс 15г., а се движат Икаруси от зарата на сътворението. И двете сапревозни средства за обществен транспорт :o010


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот fly_free » Пет 24 апр 2015 8:41


hidalgo написа:Даже се чудя как е отключена темата още. Има синя зона - ако искаш да спираш - плащаш. Ако не искаш да плащаш - не спираш. :deal


Колега не се сдържах ,но това е овче мислене.
Не сравнявай Единбург със идиотизма в София.
Зоните не са направени за да ограничават движението в центъра както ни го представят и както си го мислят някои индивиди.
Направено и изпипано е за да се пълни джоба на мутрите по един или друг начин.По изобретателно същество от мутра да ти събере рекат не познавам.един път почнеш ли да плащаш -няма отърване.
Ако исках да ограничат движението просто щяха да направят пешеходна зона.А къкъв смисъл има от зоните около Сточна гара ,Раковски, Пирогов.
Всичко е за кинти .Проумейте го най после.
Колега МаксПайнНе това с паркирането е едно цяло ,не можеш да отделиш начина ,цената и кой прибира парсата.
Някъде имаше репортаж как е по другия свят-най-ми хареса идеята -живееш там -паркираш Останалите с Градски транспорт ,който за разлика от София е добре ситуиран.
И не напоследно място -няма нужда да ходиш в центъра по работа.Там се ходи само за удоволствие ,а у софията всичката сгнан дето трябва да ти разпише бележката бъкана по центъра.Работа с тролей и трамвай вършат само призовкарите.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот Stivi » Пет 24 апр 2015 8:51


fly_free написа:
hidalgo написа:Даже се чудя как е отключена темата още. Има синя зона - ако искаш да спираш - плащаш. Ако не искаш да плащаш - не спираш. :deal


Зоните не са направени за да ограничават движението в центъра както ни го представят и както си го мислят някои индивиди.


Мислиш ?? Само си помисли какво ще стане ако утре кажат че махат зоните и всеки да си паркира където и за колкото иска,тогава например някой дето не е от София и иска да отиде на свиждане на роднина в Пирогов /понеже си го дал като пример за безсмислена зона/,ще трябва да паркира на Ботевградско и да разучи схемата на градския транспорт в столицата за да стигне до там ! Който не му изнася в големия град на село места за паркиране кооолкото искаш !


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот fly_free » Пет 24 апр 2015 8:58


И какво пречи да се направи много етажен паркинг както в Щатите и си паркираш примерно за левче на ден.Нали това е работа на управляващите -не да тъпчат джоба на някой си а да работят за обществения интерес.Това са дейности които не носят печалба,но са в интерес на обществото.
Най-лесно е по мутренски да сложиш бариерата и ако искаш да минеш плащай.И после го пишеш обществен интерес ,а парата в лична сметка на нечия партия или личност.
Замислете се малко в края на краищата.
Когато забраняваш или ограничаваш хора от обществен ресурс задължително трябва да им дадеш алтернатива.


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот gugun4u » Пет 24 апр 2015 9:45


fly_free написа:И какво пречи да се направи много етажен паркинг както в Щатите и си паркираш примерно за левче на ден.Нали това е работа на управляващите -не да тъпчат джоба на някой си а да работят за обществения интерес.Това са дейности които не носят печалба,но са в интерес на обществото.
Най-лесно е по мутренски да сложиш бариерата и ако искаш да минеш плащай.И после го пишеш обществен интерес ,а парата в лична сметка на нечия партия или личност.
Замислете се малко в края на краищата.
Когато забраняваш или ограничаваш хора от обществен ресурс задължително трябва да им дадеш алтернатива.


За парите, които трябва да налеят в изграждането на достатъчно паркоместа, ще построят нов АЕЦ или метро в цяла София. Не че нещо ама последното го правят със задоволителен успех последните години. И мен не ми е кеф да плащам по 1- 2 лева, преди псувах, сега ми се иска даже и в неделя да го въведат. Защо? Защото като имам работа в центъра искам да имам къде да си намеря място максимално бързо, да слезна, да си свърша работата и да се махна. Като искам да ида, да пия кафе или да се разходя, паркирам някъде в перферията на центъра и хоп хоп хоп, пешачката. Ако държа да пия кафе в центъра примерно неделя, и времето е гадно или по някаква причина не ми се разхожда, предпочитам да платя левче или 2 и да паркирам веднага, отколкото да ги изгоря с колата и да обикалям 15 мин. И за капак, така е направена системата, че те предупреждава със СМС, като ти свършва времето (ако си платил с СМС). Вместо да бучите за дупките по пътищата например, които напоследък са адски много, вие бучите за едно от малкото прилично уредени неща.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18722
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот hooligans » Пет 24 апр 2015 10:46


Според мен е по-добре парите да се инвестират в детска градина вместо в паркинг, но какво ли разбирам аз.
:no


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот hidalgo » Пет 24 апр 2015 11:07


fly_free написа:
hidalgo написа:Даже се чудя как е отключена темата още. Има синя зона - ако искаш да спираш - плащаш. Ако не искаш да плащаш - не спираш. :deal


Колега не се сдържах ,но това е овче мислене.
Не сравнявай Единбург със идиотизма в София.

Напротив твоето е овче мислене. Улиците и паркоместата са обществен ресурс. Общината е въвела начин, с който да предотврати сръх консумацията на този ресурс. И това не е измислено в България, а така е по целия свят. Залежите от природни изкопаеми са на същия принцип - какво мислиш щеше да стане ако нямаше концесии и право на добив и всеки можеше да отиде и да си копае за нещо? Или си представи, че се дигаш с колата и решаваш да спреш в центъра, щото така те кефи. И това го решат още 500к души в София. Къде ще му излезе края?
Тук в Единбург в няколко точки по околвръстното има безплатни паркинги на които си оставяш колата и си взимаш автобусчето до центъра.
Ако искаш обаче да спреш с колата ти в центъра си плащаш между 2 и 3 £ на час.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Пет 24 апр 2015 13:15


hooligans написа:Според мен е по-добре парите да се инвестират в детска градина вместо в паркинг, но какво ли разбирам аз

Мисля, че казах за детските площадки и т.н.. Аз съм много по-склонен да давам пари, ако знам че примерно децата ми после ще играят на чиста, нова и спретната детска площадка. Да сложат осветление в парковете и да ги освежат. Да се посадят дървета, а не само да се строят ли, стоят кооперации и МОЛ-ове. И за многоетажни паркинги съм съгласен. Така на една площ(като основа) можеш да събереш много повече коли. Но в момента нищо от посоченото не се прави, а примерно хора като мен не са доволни да дават парите за оня дето духа и само, за да се бил "разтоварвал центъра". За да стана адвокат на дявола ще кажа "Дали на мене ми пука дали някой друг има място за паркиране, ако аз съм си намерил и съм се паркирал безплатно :mhihi "
hidalgo написа:Напротив твоето е овче мислене. Улиците и паркоместата са обществен ресурс.

УЛИЦИТЕ са обществени и именно за това някой не може да ги обявява за изключителна собственост и да събира такси за тях. Те са платени от всички данъкоплатци. И в някои европейски страни страни има интересни политики. Например "не може нещо, което го създава природата да се плаща". Логично водата им е безплатна.
gugun4u написа: Вместо да бучите за дупките по пътищата например, които напоследък са адски много, вие бучите за едно от малкото прилично уредени неща.

Ами аз "буча" факта, че на година от синя зона приходите са между десетки и стотици милиони. А дупките не са намалели. И никакви други подобрения не се видяха с тия милиони. Къде отиват?


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот hidalgo » Пет 24 апр 2015 13:29


:facepalm И тук е "безплатна" водата. Но наистина безплатна е само за ученици и студенти. Всички останали плащат "общински данък" всеки месец, който на годишна база е между 1000 и 3000 паунда (грубо). Та кое викаш е безплатно? :gruebel


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот vucata » Пет 24 апр 2015 13:59


Може да поспорим, че са платени от всички данъкоплатци.
Инжекторе, прочети малко молим ти се, ама хубаво някоя обща тема за тия зони в цял свят...наистина имам чувството, че нещо не ти е наред :eek


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Пет 24 апр 2015 14:21


vucata написа:Може да поспорим, че са платени от всички данъкоплатци. Инжекторе, прочети малко молим ти се, ама хубаво някоя обща тема за тия зони в цял свят...наистина имам чувството, че нещо не ти е наред

Vuca, понеже всичко, което е изградено в тази държава е направено с данъците на данъкоплатците, масово голяма част от народа забравя, че държавата - това сме ние. И то не само когато дойде време за плащане на данъци. Ние притежаваме държавата, всеки настоящ и всеки минал данъкоплатец. Ако приемем, че това което е давал всеки от нашата кръвна линия(род) се наследява до текущите живи наследници, то излиза че "притежаваме" не само това, което лично сме внесли.
Пари може да се искат и търсят само за подпомагане на част от населението в действително лошо материално състояние. И за поддръжка на инфраструктурата и услугите, които държавата предоставя, като например безплатно образование, здравеопазване и служби като пожарна, полиция, спешна медицинска помощ(която пак спада към здравеопазването).
Парите, които даваме действително трябва да вършат работа, а не да потъват някъде по пътя(по веригата). Една стотинка не съм съгласен да дам, ако не съм сигурен, че ще отиде на правилното място. А не някой обръч от фирми/картел/мафия, която се занимава със строителството на пътищата да строи път с разходи за 50лв, а после да ги представя като с разходи за 100лв.
Всяка стотинка, която се взима и се търси начин да се вземе, без да се предостави нещо насреща е рекет. Това е моето мнение. И хич не ми пука грам дали разтоварва трафика или центъра на каквото и да е било, ако с парите нищо не се прави. Защото на тези, създали синята зона хич не им пука за мене и тебе, хич не им дреме за центъра, просто искат да съберат едни пари. Освен и аз утре да заградя някой първокласен път с бариера и да искам 50стотинки на кола, за да й вдигна бариерата. Ама веднага ще ме изгонят и ще ме затворят нали? Защото пътят "не бил лично мой, а общ, обществен". От там и някой си в администрацията не може да иска пари, защото той лично не е дал всички пари тоя път да се построи. Никой не може да се разполага или да изисква от нещо, което не притежава. Съгласен съм да дам пари, ако ще подобрят моят живот и този на околните.
Кой ще е тоя пръдльо, дето ще ми иска пари на мен за нещо, което той не е построил със свои пари и не е частна собственост?
hidalgo написа:Та кое викаш е безплатно? :gruebel

А пък в една провинция в Белгия им дават 15куб.м вода на година безплатно. Чел съм и за други места.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот fly_free » Пет 24 апр 2015 14:50


орел рак и щука ,те затова ще си ви цакат и на вас ще си ви е кеф. Жалко ,но има и такива хора.Зястраховано в СиК=платген рекет за зона.Все стикер май а?
Аз няма да плащам на мутрите.



Ако не си платиш-скобари -цяла тълпа или разходки с паяк на Витоша.

Последна промяна от fly_free на Пет 24 апр 2015 15:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот hidalgo » Пет 24 апр 2015 15:06


Аз се отказвам. :no Паркирайте и не плащайте, дръжте бабите си в колата, кръжете ниско над София. Дерзайте.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ivo_ и 48 госта