автоаларма Valcor VR32

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
svetlioo0
Мнения: 113
Регистриран на: Вто 03 юни 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

автоаларма Valcor VR32

Мнениеот svetlioo0 » Съб 27 сеп 2008 21:52


колеги какво ще кажете за тази аларма?добра ли е според вас и ако някои може да ми даде таблица за програмиране ще съм му много блатодарен :wink:




Потребителски аватар
VW_forever
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 3:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот VW_forever » Пон 29 сеп 2008 2:42


Аларма, като аларма.
Аз съм с Varan VN20, прозводство на lesi- Пловдив и твоята е от тях.
Това ти е сравнителна таблица, коя какво има, коя какво няма.
Добра или не? Преценката си е твоя, в зависимост от изискванията ти.
Примерно, ако спреш за баничка и желаеш да си изгасиш двигателя от баничарницата- това е твоята аларма :lol:

Относно сервизният режим. Втора ли употреба я взимаш, та търсиш таблицата? Ако е нова, книжката трябва да си е с нея.
За моята имам, но не зная дали са същите опции.
Другият начин е да се свържеш от контакти, по пощата или телефона...
книжката е 1лв. и куриера за твоя сметка.


Потребителски аватар
svetlioo0
Мнения: 113
Регистриран на: Вто 03 юни 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Мнениеот svetlioo0 » Пон 29 сеп 2008 13:30


не просто кото взех колата не ми даде книжка предишния и собственик :)


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: автоаларма Valcor VR32

Мнениеот tih » Нед 28 юни 2015 17:45


Малко да я поизтупаме тази тема: имам такава аларма, като от заглавието на темата, има една защита, нещо като имобилайзер, т.е. когато вкарам ключа в контакта, за да светне таблото, трябва да натисна голямото копче на дистанционното, та искам да се разделя с тази екстра, ако някой знае къде какво да прекъсна или изобщо какво трябва да направя, за да си е всичко нормално, нека да помага. Кардиналното изключване на алармата също не дава резултат.

ПС: не съм много добър в жичкаджийските работи.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: автоаларма Valcor VR32

Мнениеот Danny boy » Пон 29 юни 2015 19:51


Някъде от моторния отсек към бушонното табло върви черна жица, двойна срязана, и изолирана в края.Махаш изолирбанда и съединяваш двата края .Копчето няма да се налага да го натискаш повече, при мене беше така и ми го казаха като ми я слагаха.


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: автоаларма Valcor VR32

Мнениеот tih » Пон 29 юни 2015 22:05


Благодатя, ще огледам. Иначе днес наминах покрай тия алармаджии да ги питам и те нали са хитри ми казаха да докарам колата и срещу 5лв. ше ми решат проблема, питах ги дали се прекъсва някъде нещо, казват - не, но успях да разбера, че тази функция може просто да се изключи чрез някаква комбинация от бутоните на дистанционното, което като цяло е добър вариант, защото ако искам мога пак да си я активирам или обратното, но по начина по който ми го казаха, ми стана явно, че тази услуга не би трябвало да струва каквото и да било, лошото е че никъде не намирам указания за тези комбинации :)


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: автоаларма Valcor VR32

Мнениеот Danny boy » Пон 29 юни 2015 22:15


Ами няма такова нещо, аз моята съм я препрограмирал чат пат и такава възможност не съм срещал в книжката,всъщност 32 няма кой знае какви екстри от към препрограмиране,обикновенно се блокира при бензиновите бубината с реле с нормално отворени контакти,като съединиш жицата го затваряш и си палиш без проблем.При дизелите хабер си нямам какво са прекъснали.


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: автоаларма Valcor VR32

Мнениеот tih » Сря 01 юли 2015 23:39


Опровергавам те колега: днес минах покрай алармаджиийте, реших да жертвам петарата и да видя какво ще направят, отвориха си малката книжка на Валкор, която по спомен и аз имам, но е някъде забутана и от години не съм я виждал и с комбинация от около 5-6 натискания на различните бутони на дистанционното деактивираха въпросния "имобилайзер", това е :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 299 госта