Летните или зимните гуми спират по-добре при температури над

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летните или зимните гуми спират по-добре при температури над 5 градуса?

Зимните
29
39%
Летните
45
61%
 
Общо гласове: 74
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот stefan4o » Чет 19 ное 2015 20:10


Доста интересна шега, чувствам се леко засегнат (имам Конти ВинтерКонтакт). :11




Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот fox_vt » Чет 19 ное 2015 21:51


Е шеговито е разбира се надявам се да няма обидени :wink Спор няма има качествени гуми има и не толкова качествени.Просто понякога те не помагат :beer


goldy
Мнения: 77
Регистриран на: Съб 30 май 2009 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот goldy » Пет 20 ное 2015 3:43


Малко цитати:
-----------------------------------
Къде се проведоха тестовете „Где проводились тесты“
Япония – Хокайдо,на изпитателния полигон на Bridgestone. Температура минус 28°С и духащ леден вятър
„Японию – в Хоккайдо, где находится испытательный полигон Bridgestone, где и были проведены тесты. Температура равнялась -28°С, и плюс к этому дул ледяной ветер“
http://pages.citebite.com/s4r7r5m6n2wio
------------------------------------
Спиране на суха повърхност „Торможение на сухой поверхности“
В тази дисциплина на зимните гуми не им остава (Температура -28°С и духащ леден вятър) нищо друго освен да загубят, но най-добрите пет успяха да го направят с достойнство „В этой дисциплине зимним шинам не оставалось ничего кроме как проиграть, но первые пять смогли сделать это достойно.“
Летние 38.4 Vrеdestein 43.8 - май Вредещайн бая са се пооляли в лъжите (температура -28 С)
http://pages.citebite.com/u4v7n5a6h1cgj
----------------------------------------------
спиране на мокра повърхност „Торможение на мокрой поверхности“
Дори на мокро летните гуми спират значително по-добре. „Даже на мокрой поверхности летние шины тормозят заметно лучше“ Летние 62.1 Vrеdestein 71.7
Колега 777 как ще коментирате това?
http://pages.citebite.com/e4y7v5e6r0iaq
--------------------------------------


Извод - летните гуми, както на сухо, така и на мокро бият зимните като маче у дерек не само при температури под +7 градуса, ами и при „Температура -28°С и духащ леден вятър“. И какво съвпадение - до същия извод са достигнали Ауто Мотор Спорт “зимните гуми са по-добри на сняг и/или лед, а летните на сухо или мокро, при това независимо от температурата на асфалта
P.S извода е относно това, кои гуми спират по-добре.

Последна промяна от goldy на Съб 21 ное 2015 7:39, променено общо 4 пъти.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Stivi » Пет 20 ное 2015 11:10


goldy написа: Ще го коментирам така - грайфер.бг са продавач на гуми, Вредещайн - производител. И едните и другите имат интерес да повтарят лъжата, дотогава докато тя стане истина.


Не знаех че Вредещайн произвеждат САМО летни гуми и затова се опитват да лъжат всички, че та са по-добри в определени условия ,за да си купуваме само техните летни гуми, а не от другите измамници които се опитват да ни пробутат и някакви си зимни гуми :mhihi :screwy


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот 777 » Пет 20 ное 2015 11:50


Значи от всичките гореизброени "доказателства" стигаме до следния извод: Трябва да се кара с летни гуми винаги, защото винаги са по-добри. Евентуално едни вериги в багажника за случаи на сняг. Но иначе не си помисляйте за зимни гуми - купуват ги глупаците, които не са гледали тестове и рисувани схеми. Извинявам се, че не използвам едър шрифт с червен цвят за по-дълбоко изразяване на чувствата като goldy по-горе.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот IRRITATING » Пет 20 ное 2015 12:05


Как не те домързя да напишеш толкова глупости.Никой не толерира карането с неподходящи за пътните условията гуми.Темата се опитва да хвърли светлина по въпроса дали зимните или летните гуми спират по добре при ЛИПСА НА СНЯГ И ЛЕД.Това,че съм на мнение,че летните гуми спират по добре не означава,че ще карам с тях зимата.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот 777 » Пет 20 ное 2015 12:17


Нищо не се опитва да осветява темата. Чисто и просто има хора без работа, които се вманиачават на тема гуми, най-вече от страх да не изтъркат зимните си гуми, за които едвам са отделили пари. И вадят от 100 кладенеца вода за да убедят себе си и околните, че всъщност е по-добре да карат с летни дори и през зимата докато не навали 20см сняг.

Моето лично становище е такова: Като стане ноември, слагам зимни гуми. В края на март ги махам. През 3-4 години купувам нови. Не ме интересува колко точно ще ги изтъркам защото било по-топло времето. И въпросът със смяна на зимни/летни гуми е изчерпан. Който няма какво да прави и се мисли за много умен, нека рови и събира доказателства. После може и книга да напише.

Последна промяна от gr_kanev на Пет 20 ное 2015 12:20, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение. Освен бутон "цитат", има и бутон "нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Stivi » Пет 20 ное 2015 13:17


777 написа:И вадят от 100 кладенеца вода за да убедят себе си и околните, че всъщност е по-добре да карат с летни дори и през зимата докато не навали 20см сняг.


Ако ми покажеш дори едно мнение в която и да е тема за гуми в което някой твърди, че на сняг или даже при отрицателни температури без сняг е по-добре да се кара с летни гуми ,ще те призная за капацитет по въпроса,иначе си оставаш лаладжия :wink


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот forski » Пет 20 ное 2015 13:38


Уплътни му следобеда на колегата да рови из форума :mhihi


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Snuupy » Пет 20 ное 2015 15:02


Stivi написа:Това как ще го коментират привържениците на зимни гуми в по-топло време?

Топличко си е, да, направо си е за тениска...
Изображение

Карайте си с летните гуми, само карайте по-далеч от черни Polo-та със "СВ" регистрации, че не ми се правят ламарини и тази година. :th_up


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Stivi » Пет 20 ное 2015 15:21


Ти му задаваш конкретен въпрос той ти вади прогнозата за времето :screwy Пак уточнявам за трудно четящите ! Пита се - при температури над 5 градуса без сняг коя гума спира по-добре,а не "да карам ли с летни гуми ако през деня става 5 градуса ! Капиш ??


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Snuupy » Пет 20 ное 2015 15:56


Ами, отговарям ти, температурата е -2 градуса, съответно, не е за летни гуми, съответно си карам със зимните. Напоследък карам сутрин рано към 8ч и вечер след 19ч, и в двата случая е под 5 градуса или около 5 градуса и за това карам със зимните, защото летните са станали на каучук.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Vlad777 » Пет 20 ное 2015 16:06


Я обясни ти с какви гуми караш какво общо има с темата и някой дали те е питал?!
Stivi написа:Летните или зимните гуми спират по-добре при температури над 5 градуса?

Интересно ми е какво мислите по този въпрос ! Естествено става въпрос за сух или мокър път,не заснежен но с плюсови температури на въздуха icon_idea
Спам да има!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот 777 » Пет 20 ное 2015 16:44


Stivi написа:Ако ми покажеш дори едно мнение в която и да е тема за гуми в което някой твърди, че на сняг или даже при отрицателни температури без сняг е по-добре да се кара с летни гуми ,ще те призная за капацитет по въпроса,иначе си оставаш лаладжия :wink

goldy написа:Извод - летните гуми, както на сухо, така и на мокро бият зимните като маче у дерек не само при температури под +7 градуса, ами и при „Температура -28°С и духащ леден вятър“.


Надявам се, че ти (Stivi) можеш да четеш, а аз съответно съм капацитет.

Последна промяна от 777 на Пет 20 ное 2015 16:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Snuupy » Пет 20 ное 2015 16:45


Vlad777 написа:Я обясни ти с какви гуми караш какво общо има с темата и някой дали те е питал?!
Stivi написа:Летните или зимните гуми спират по-добре при температури над 5 градуса?

Интересно ми е какво мислите по този въпрос ! Естествено става въпрос за сух или мокър път,не заснежен но с плюсови температури на въздуха icon_idea
Спам да има!

Защо се заяждаш? Явно, защото не си съгласен с мнението ми, но това не ти дава право да се заяждаш, просто дискутираме. Темата е за летни или за зимни гуми, аз казах, че съм за зимни, защото съм ги тествал, понеже карам по-агресивно и не са ме подвели. Не мога да изкажа мнение във форума ли?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта