Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6111
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 11 май 2020 13:08


От доста време си търся гараж , наскоро изпадна нещо , което удовлетворява нуждите ми до голяма степен, но има едно НО , на -1 ниво е , като до него се стига само и единствено с асансьор за автомобили, няма рампа като резервен вариант.
Към момента всичко е наред, сградата е ново строителство, асансьора в гаранция, но закупуването на гараж е дългосрочна инвестиция и слагам в сметките евентуални следгаранционни повреди.
Има ли някой , който е запознат с тази тема, надеждност, цени, резервен вариант , ако да речем се повреди или спре тока. Гаража е двоен , реално има още 5 клетки , които ще ползват асансьора, та при евентуална повреда разходите ще се деля на максимум 5 равни части, тъй като останалите гаражи са на партер.
Та към момента единствените въпросителни са ми относно този асансьор, защото идея си нямам доколко това нещо трябва да ме откаже или да не се задълбавам много, понеже в района от 2 години насам това е първия гараж, който се пуска в продажба и ме устройва.
Благодарен ще съм на всякакви коментари :beer




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот VWGT » Пон 11 май 2020 14:08


Имам колега с такъв гараж. Един ден закъсня, защото платформата заседнала. 1 час е чакал да дойде техник да го извади. Доколкото помня от разказа му при такава авария платформата може да се спусне само надолу ръчно, но не може да се изтегли нагоре. Доколкото знам се плащат месечни такси и обслужване, както е при асансьора за хора в кооперацията. Това е, което имам като инфо.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8449
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот samo_pechka » Пон 11 май 2020 14:56


Ако е за мен да си търся, отпада категорично като вариант. Бих дал дори и повече пари , но да не е с асансьор


mhi406vt
Мнения: 164
Регистриран на: Съб 08 мар 2014 14:27
Автомобил: VW Touareg 3.0 TDI 240hp
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот mhi406vt » Пон 11 май 2020 22:15


Имам познат, наскоро си купи ап. в Борово, на бул. България, вика няма ни един гараж свободен на наземното ниво, на подземното няма ни един купен - достъпът бил само с асансьор - има си доста минуси, може да заседнеш вътре, може да се наводни, трябва да има аварийни помпи, захранване, не можеш свободно да излезеш, отвсякъде си изглежда като мн голям риск, аз съш не бих си купил такъв.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6111
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 12 май 2020 11:32


Благодаря на всички включили се в дискусията, нещата натежаха в отрицателна посока, ще търся нещо по - подходящо да изпадне. Натежа и факта , че аз ще съм само собственик на гараж без въобще да се познавам със съседите си или поне доста задочно, което на база разбирателство и вземане на решения за общото благо няма да е в плюс също.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот Barboukov » Вто 19 май 2020 18:20


И аз имам познат, който от година живее в Блок с такива гаражи. Всички са подземни с платформа. Няма никакви оплаквания.

Относно наводненията: днес го питах за това. Има няколко шахти и също няма грижи.

ПП: Платформата е в изправност 3 години.

Отделно ако си с подземни гаражи и се затварят с ролетна щора, какво правим ако заяде?

Според мен всичко е въпрос на късмет.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот Чудомир » Вто 19 май 2020 19:27


Не бих взел такъв гараж. В произволна форсмажорна ситуация оставаш без кола, недай си боже когато би ти била дори жизненоважна.

В Германия живея в сграда, която е на склон и миналата година имахме смешно наводнение посред нощ по време на буря, което аз по случайност видях първи и се обадих на пожарната. 160 наводнени мазета, един вход и двете гаражни нива, които всички са под кота улица, водата беше педя по пода. Гаражите са с нормален заход, а не с асансьори.

Тогава разбрах какви непукисти са немците. Понеже знаят, че пожарната я плаща тоя, дето я викне (което аз не знаех), си трайкат и чакат друг да се обади. Имам съсед с Голф Р32, беше си извадил колата от гаража в началото на наводнението и си спеше в нея на висока точка на улицата.

Та със сигурност сметката за пожарната е била петцифрена, за мое щастие я пое застраховката на сградата. Но 2 екипа пожарникари с 2 пожарни бяха заети 6 часа да обезопасяват и изпомпват, отделно фирмата, дето се грижи за имота след това към седмица сушиха и изсмукваха с 10ина човека вода от мазета и гаражи. Изхвърлиха се тонове покъщнина от мазетата, защото всичко, което е било по пода, беше леш. А водата беше само педя.

Сметни сега една спукана тръба какво може да причини в тоя твоя гараж. Ами земетресение? Ами друго по-сериозно нещо...? Ммм, не!


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот summer_smile_ » Вто 19 май 2020 23:04


Barboukov написа:Отделно ако си с подземни гаражи и се затварят с ролетна щора, какво правим ако заяде?

Случвало ми се е, тръгвам за работа и изненада, вратата не се отваря. Случвало ми се е също гаражът ми да стои запушен цял ден, защото някой си “не бил разбрал, че се ползва”, въпреки лепенките на вратата...
Като цяло асансьорът си има гаранция, след чието изтичане е възможно да има повреди, за които ще трябва се плаща. Ако има опция за надземен гараж или подземен с рампа, бих предпочела, но чак да бягаш като дявол от тамян - няма смисъл.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот milmar » Чет 21 май 2020 7:33


Ако асансьорът в блока се повреди, ще тръгна пеш, всъщност аз лично почти не ползвам асансьор, но това е друга тема. Но ако асансьора на гаража се повреди и не можеш да си ползваш колата веднъж-дваж, или пък на всичкото отгоре ти самия останеш вътре, мисля че ще се появи обява от типа "продавам модерен гараж на хубаво място, вече не го ползвам" :biggrin .


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Подземен гараж с асансьор за автомобили за и против

Мнениеот anpa1 » Нед 11 юли 2021 21:44


в никакъв случай гараж с асансьор. Може всеки момент да те остави вътре. Като при мен беше ни напред ни назад. Освен това има такса , която се определя на тонаж. А тази платформа е 3.5 тона. Освен това харчи много ток . И сметката ти за ток е фрапираща. Ползвах такъв 2 години и го зарязах. Ще го продам някой ден с апартамента.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта