TESLA електромобил...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Vlad777 » Чет 07 яну 2021 15:59


Който твърди, че може да направи по-добра кола от Тесла - нека го направи. Тук темата, в която се твърди, че Тесла нищо ново не са измислили приключва. Ясно е на всички, че няма друга компания в света, включително автомобилостроители с над 100 г. история, които се опитват, но не се получава.

Това не е чат и в тази връзка всяко следващо мнение ще се санкционира. Тесла е интересен феномен и иноватор в автомобилното производство и тази тема ще остане. Но ще има наказания ако се продължава да се пише едно и също.

Скоро ще разчистя генерално.




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1532
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Кайзен » Чет 07 яну 2021 19:18


ktamen написа:Какви субсидии са получавали Джобс и Форд, че не мога да се сетя :gruebel

VW e получил преди повече от 80г безплатно от държавата:
- земята за завода във Волфсбург
- строежа на халетата във Волфсбург
- машините за производство във Волфсбург
- пазара на автомобили в цяла Германия
- земята за завода в Емден

На мен не ми е известна друга автомобилна компания в света, която да е получила толкова голяма държавна подкрепа, за да започне своя бизнес.
Другите субсидии и подаръци за заводите в Мексико и Китай, са отделна тема.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9879
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Чет 07 яну 2021 19:32


Айде докажи си твърденията!
kamaza11 написа:...само защото на някой с права (във форума естествено) иска да чете положителни мнения.

......

Едно време триехте коментари и профили само при споменаване на друга марка


Защото аз мога да докажа обратното:
1 - страница 2,3 на тази тема и мненията на dobrin. Нали си отдавна във форума, значи знаеш кой е. Неговото мнение е различно. Нито той, нито друг налага развитие на темата.
2 - Много държа с примери да докажеш, че този форум не е (бил) толерантен към други марки! Колко форуми за марки знаеш, където има правило в защита на другите марки и собственици от обиди? В колко форуми за марки има раздел за всички марки?
Изобщо не те знам кой си и за какво се бориш и откога имаш наблюдения над форума, но този форум винаги е бил толерантен към други марки и собственици.
Като ти гледам датата на регистрация, ми е ясна историята ...

Тук течеше дискусия на автомобилна тема от хора с различни убеждения. Имаше полезни мнения, независимо от коя страна. Но явно при липса на аргументи и знания при някои хора, но с желание да си налагат някакви лични теории, остава това ...

Тоя другия борец за права даже не ми се коментира.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот bobocamaro » Чет 07 яну 2021 20:33


"A 6% rise in Tesla (TSLA) shares early Thursday lifted the value of its CEO's stock holdings and options by $10 billion, taking his net worth to about $191 billion.
A more modest rise of less than 2% lifted Bezos' Amazon (AMZN) shares by about $3 billion, putting his net worth at $187 billion.
"
Това е от днес според CNN.com.
Утре ще се отрази и в Блумберг класацията на богаташите. Да са му честити на тоя грозник Мъск.
https://www.bloomberg.com/billionaires/
Ние, като видни балканджиЙ, ще го преборим с батерии Балканкар турени у Голф двойката.
Не ми се копират технически линкове, както каза колегата, ако искате четете за тази кола - ще става все по-интересна и по-адванс.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот muns61 » Чет 07 яну 2021 20:34


Tesla ползват ли ги за таксита?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот bobocamaro » Чет 07 яну 2021 20:41


Малко по-малко от Волво, ма срещат се. :mhihi


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1532
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Кайзен » Чет 07 яну 2021 20:42


Изображение
Изображение


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот ktamen » Чет 07 яну 2021 20:59


Vlad777 написа:Който твърди, че може да направи по-добра кола от Тесла - нека го направи. Тук темата, в която се твърди, че Тесла нищо ново не са измислили приключва. Ясно е на всички, че няма друга компания в света, включително автомобилостроители с над 100 г. история, които се опитват, но не се получава.

Това не е чат и в тази връзка всяко следващо мнение ще се санкционира. Тесла е интересен феномен и иноватор в автомобилното производство и тази тема ще остане. Но ще има наказания ако се продължава да се пише едно и също.

Скоро ще разчистя генерално.

Поне тази седмица нямам намерение да почвам производството :mhihi
Какво значи по-добра кола, кой и по какви критерии ще я оценява. Хората са различни и едни харесват брюнетки, а други блондинки. Това лошо ли е и значи ли това, че само половината население има вкус, а другата половина са заблудени тъпаци.
Така както си го написал излиза, че в темата могат да пишат само теслопоклонници, теслопротивниците трябва да си мълчат. Познавам те достатъчно добре за да знам, че не си имал това предвид.
А иначе и на мен ми се струва безсмислено да повтарям едно и също, който е искал вече го е прочел и е наясно с мнението ми за тесла. Нямам амбиции да променям твоето, на group® или на който и да е, мнение.


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 211
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот PzKpfW » Чет 07 яну 2021 21:25


Изчетох цялата тема и ми стана доста интересно. Според мен във всички мнения има истина и ще бъде лошо ако се изтрият някои от тях.

По темата: На всички е ясно, че колите на бъдещето ще бъдат електрически. Лошото е, че моментът за чисто електрически коли още не е дошъл заради нивото на технологиите за производство на батерии. А останалото отдавна е доведено до съвършенство. В една чисто пазарна среда когато даден продукт стане по-конкурентен той бързо става лидер на пазара и измества другите такива продукти. Така беше в началото на 21-ви век, когато дизеловите двигатели бързо започнаха да изместват бензиновите заради напредъка на технологиите, които позволиха на дизелите да бъдат едновременно приятни за каране, тихи и икономични. Не беше нужно да се правят държавни програми за субсидиране и всякакви подобни трикове.

Тук в темата се чуха критики, че някой бил намесвал политиката. Но за съжаление ситуацията е такава, че да дискутираме качествата на електромобилите извън контекста на политиката е все още невъзможно, защото ако не беше политиката никой нямаше да си купи електромобил. За съжаление днешния ЕС с неговите директиви, които изместват пазарните механизми заприличва все повече на СССР и СИВ. Успехите на Мъск са заради това, че той много добре напипва обществените тенденции и играе в сектори на икономиката, които са силно субсидирани. Със сигурност обаче той има много големи качества на организатор и администратор, които не бива да се пренебрегват. Инертността на големите производители не им позволи да реагират бързо и да се възползват от субсидиите със същия успех като Мъск. Те знаеха, че чисто технически моментът за електромобили още не е дошъл.

Но в случая инженерите в автомобилните компании могат да направят много малко, защото пробивите в електромобилите ще бъдат направени от химици и физици, а не от машинни инженери. В един момент обаче се получи така, че прекалено много важни играчи инвестираха много сили и средства в разработката на електромобили и батерии. Заради ниския им успех те трябва или да фалират, ако бяхме в "чиста" пазарна икономика, или трябва да намерят начин да си продадат продукцията. И в резултат имахме преди няколко години Дизелгейт, имаме всяка година нови и още по-строги еко-стандарти, които са на теоретичната граница на възможностите на двигателите с вътрешно горене, имаме кресливи еко-активисти, финансирани от неясни НПО-та и рекламни кампании по всички медии, които ни обясняват колко е яко да имаш електромобил.

А в същото време в някои страни до 80% от електроенергията идва от изгарянето на изкопаеми горива, и то по начин, по който вредните емисии са много по-големи, отколкото в един съвременен дизелов двигател. Ако "еколозите" наистина бяха еколози, щяха да ходят да вият и да крякат пред замърсяващите ТЕЦ-ове, а не срещу дизеловите двигатели. Истината е, че адекватен заместител на ТЕЦ-овете е намерен отдавна в лицето на атомната енергия. Но разрастването на атомната енергия нарушава интересите на тези, които са инвестирали милиарди в строежа на ВЕИ, и които трябва да си продават някъде скъпия ток, за да могат да си избият инвестициите и да имат печалба. И затова имаме постоянно филми и други медийни продукции за Чернобил, за да може да купуваме скъпия ток без да мрънкаме. И с електромобилите бизнеса на въпросните господа ще процъвтява още повече...

А ето в това проучване на НИМХ е показан реалния дял на транспорта в замърсяването на въздуха в София.
http://www.bta.bg/bg/c/BO/id/2301477
И нека имаме в предвид, че автомобилния парк у нас далеч не отговаря на Евро-6 :c020

А накрая в цялата бъркотия победители ще бъдат китайците...


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот kamaza11 » Чет 07 яну 2021 22:56


group® написа:
Защото аз мога да докажа обратното:
1 - страница 2,3 на тази тема и мненията на dobrin. Нали си отдавна във форума, значи знаеш кой е. Неговото мнение е различно. Нито той, нито друг налага развитие на темата.
2 - Много държа с примери да докажеш, че този форум не е (бил) толерантен към други марки! Колко форуми за марки знаеш, където има правило в защита на другите марки и собственици от обиди? В колко форуми за марки има раздел за всички марки?
Изобщо не те знам кой си и за какво се бориш и откога имаш наблюдения над форума, но този форум винаги е бил толерантен към други марки и собственици.
Като ти гледам датата на регистрация, ми е ясна историята ...

Тук течеше дискусия на автомобилна тема от хора с различни убеждения. Имаше полезни мнения, независимо от коя страна. Но явно при липса на аргументи и знания при някои хора, но с желание да си налагат някакви лични теории, остава това ...

Тоя другия борец за права даже не ми се коментира.

Няма много да се обяснявам. Имах преди друг профил, а преди него не съм имал и регистрация и четях. Не съм открил топлата вода сега... Иначе, опитът с първоя профил- питане за конкретни два автомобила- ВАГ и японка, при което ми бяха изтрити мненията, поради сравнения на две системи от двата автомобила. По- късно и профилът ми бе затрит, отново заради безпристрастни мнения. Наскоро реших, че има доста полезни неща във форума и се регнах пак, та така. Не знам защо се обяснявам, не те интересува, но аз да си отговоря. Сега общо взето гледам да не се обаждам много, че имам чувството как цял свят ще се втурне да докладва, че виж ти има и други коли.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9879
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Пет 08 яну 2021 10:58


kamaza11 идея си нямаш, колко са банални тези обвинения към форума и екипа.
В 99% от случаите хората се държат все едно плащат входна такса и екипа е длъжен да се занимават с всякакви тъпотии и прищявки. А в 99.99% - не са си направили труда да прочетат правилата и разберат идеята на разделите, темите, подредбата... (които са плод на много труд)
Ето за тази тема, Владо ще трябва да отдели от личното си време за да придобие вид и да е приятна за четене.
Някаква идея, че това е безвъзмезден труд и се дава само за да го има това място за фенове?
Никой, никога не е казал: Благодаря, че се занимавате.
Само критика, изисквания и обвинения.
А някои хора са тук от ден 1 на форума. Дали не писва, а?
И вероятно първата ти мисъл ще е: Сигурно има далавера някаква?!
:no

Да не се политизират темите е основно правило, защото от 100 потребители има 200 мнения по всички въпроси. Това тук не е кръчма.
Искам да влезна и науча нещо за коли, а не за нечии политически виждания, които са банални като света и заливат целия интернет!

А и да не забравяме, че заради такива тъпоти, като в тази тема, има страшен отлив на качествени хора от форума. Такива, които знаят и могат да ти помогнат, когато я закършиш с колата. Такива, от които ще научиш нещо.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Vlad777 » Пет 08 яну 2021 15:08


ktamen написа:Какво значи по-добра кола, кой и по какви критерии ще я оценява.
Тук има еднозначен отговор - Пазарът!. Колите са комерсиален продукт, фирмите, които ги произвеждат работят за печалба. Като цяло това движи света. кое на колко се оценява, колко пари биха дали хората за него. Колко се купува. Щом се цени от инвеститорите, които дават парите си, за да купуват акции на компанията, значи виждат потенциал и сигурност в нея.
В момента пазарната капитализация на TESLA е $668.91 милиарда. icon_idea Повече от всичките европейски производители взети заедно.

Няма да редактирам темата! Просто ми е тъпо да отворя любимия форум и да гледам какви откровени глупости се пишат. И какви капацитети изказват абсолютно неадекватни мненияи оценки и ръсят акъл. При това не само в 1 мнение, а в поредица от мнения, които се превръщат в чат. Ставате(ме) за смях! icon_idea

Айде - пишете, напъвайте се. icon_idea Всичките знаете, можете и сте по-умни и по-успели от Мъск, който е просто овчарче, което с късмет добута до най-богатия човек в света. ГОЛЕМИ ГОРДИ БЪЛГАРИ ПАТРЕОТИ :flag_bulgaria


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот toraborat » Пет 08 яну 2021 15:42


Приказката за гроздето и лисицата... В момента с много сила важи за Тесла и крипто, щото много ги дават по телевизора.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот ktamen » Пет 08 яну 2021 17:44


Vlad777 написа: Пазарът!

Напълно съм съгласен.
Ама понеже пазарът е заблуден, затова няма нищо лошо да се вземат едни пари от пазарно наложените производители и да се субсидира Мъск. Щото пазарът може и да сбърка, но Партията никога.
Единствената причина постоянно да плюя по Мъск са точно непазарните методи, с които се налага на пазара. Ако не бяха субсидиите, и аз щях да му се радвам.
ПП Ако все пак напълня някой голф с батерии, не си правя никакви илюзии че получената чудесия ше се харесва и на някой друг освен на мен и ще си остана на 100 години назад и 300км вляво от всякакви пазарни класации.
Едит: Ти май пишеш ша пазарната оценка на компанията на Мъск, а аз пиша за пазарната оценка на колите му.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9879
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Пет 08 яну 2021 18:38


ktamen написа:Единствената причина постоянно да плюя по Мъск са точно непазарните методи, с които се налага на пазара. Ако не бяха субсидиите...


Едит: Ти май пишеш ша пазарната оценка на компанията на Мъск, а аз пиша за пазарната оценка на колите му.


Ама тези глупости не могат да ме оставят апатичен ... :icon_lol

Едитът ти даже няма да го коментирам, като своеобразен апотеоз на ... :Mr Green Fun

Няколко човека ти обясняват за тези субсидии, но ти си мелиш за 'едни пари'. :rolleyes
Затова ще ти обясня просто:
- субсидии получава купувачът, а не производителят! Целта е да се стимулира купувач, а не продавач. Продавачът печели индиректно от запълването на субсидирана ниша.
- субсидии се отпускат от държавата на покупка и се отнася за всички производители на дадената стока! Същите пари ще получи купувач на ID4 в САЩ* след няколко месеца.
- субсидии има в почти цял свят за покупка на EV и хибрид. Субсидии има в много страни и за замяна на стара кола с нова с ДВГ. Разликата е в размера.
- Единственото, за което можеш да се хванеш с тези субсидии и Тесла (което е в основата на хейта срещу Тесла и фейковете), е размерът. Специално за САЩ, това е марката с най-голяма сума от субсидии. Но това се дължи на простия факт, че продава най-много EV. Има най-голям производствен капацитет и т.н. прозаични факти.

И за да ти го опростя още:
Субсидиите са еднакви за всички! Тесла, месла, VW, Trabant...!
Произведи EV и твоите клиенти ще се възползват.
Произведи повече от Тесла и ти ще си 'партиен' любимец, според неинформираните хейтърите.




*за субсидиите в САЩ имаше някакъв квотен принцип. После щяха да отпадат. Не съм следил как са нещата сега. Не съм запознат и с политиката на всяка страна.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 777 и 52 госта