Меки накладки ли са по-добрия избор?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 576
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот alpinab » Вто 05 май 2020 14:38


Аз най-доброто спиране от Б6/Б7, което съм изпитвал досега беше оригинален диск с Журид оригинална накладка. Говоря само за предни. След това смених този комплект със АТЕ/АТЕ и нещата се промениха, както казват колегите горе, че спират супер но им трябват няколко спирания да се позатоплят. Това за градско, което ми е ежедневно леко ме дразни.

Сега заложих на Текстар дискове и Журид накладки но не ОЕМ ами закупени от форумен дилър. Същата работа като АТЕто, нищо общо с оригинилният цитиран горе Журид. Освен това са и музикални. Понякога съм като железница на перон.

Обмислям следващата покупка на накладки: ТРВ или Пагит, които сега са в тандем с Хела.

Сложих миналата година на роднина АТЕ диск + Пагит/Хела на П5.5 1.8Т и сме смая колко добре си паснаха. Супер меки накладки а спирането на колата да не кажа голяма дума ама превъзходжа моят б7.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4307
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот tdi fen » Вто 05 май 2020 20:23


не знам дали твърди или меки,но най-добре да са качествени от последния текстар не останах очарован, надълбаха дисковете явно има нещо твърдо в тях иначе оригиналните са най-доби


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 07 май 2020 13:52


По принцип в този ценови клас си купуваме ширпотреба на късмет. Един път феродото спира добре, след 1г текстара ще е добре... Ако имаш претенции за консистенция в качеството, отваряш сайта на EBC brakes и там си избираш червени, жълти, зелени, пък с ниско ниво на прах, пък каквото искаш. И след това се гръмваш, като видиш цените. :th_up

ПС: последните АТЕ които сложих изкривиха оригиналните дискове на кола на 60 000км. :newsm66 Сегашните Пасат Б8/Артеон Излизат с предни спирачки изцяло TRW.


rld
Мнения: 570
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот rld » Чет 07 май 2020 15:18


Няма да са Ате, над бюджета ми са. Обмислям дискове Текстар заради антикорозионното им покритие и накладки Делфи, но ще се консултирам със сервиза. Ако Делфи не стават, ще искам да ми препоръчат меки такива. Не може да имат само два варианта.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2217
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот Каспър » Пон 11 май 2020 23:33


TRW ползвам от доста години, заедно с дискове на същата марка. Цената с отстъпка е около 55 лв. за предни накладки с датчик за износване. Накладките са меки, тихи, спират прилично, цапат доста и бързо заминават. При мен един комплект накладки изкарва около 30-40 хил. км. Пежото е с 283 мм. вентилирани дискове отпред и 290 мм. плътни отзад. На два комплекта накладки сменям предни дискове, тоест на 70-80 хил. км., като допуска за износване на дисковете 3 мм.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот vandu » Пет 28 юли 2023 15:21


Скоро ще трябва да сменявам накладки, и имам 1-2 въпроса.
Вие си купувате накладките и искате да ви ги смените в някой сервиз или каквото ви предложат в сервиза ?
За мен вторият вариант не е много удачен особенно след като ми объркаха типа масло за двигателя, но пък и трудно намирам сервиз където да работят с части на клиента.
И другият ми въпрос е как да разбера правилните накладки. Гледам примерно АТЕ за моя голф 5 плюс и ми излизат няколко размера:
https://www.autopower.bg/%D0%BD%D0%B0%D ... 696c1.html
Гледах нещо в ЕТКА ама не става много ясно.


powerade
Мнения: 1053
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот powerade » Пет 28 юли 2023 15:31


Колега в какви малоумни сервизи ходиш ти??
Отиваш, добър ден колата е еди каква си, предлагате предполагам АТЕ накладки (те ще ти се зарадват най-много като го чуят това, щото виждат, че не ти дреме за парите, не търсиш евтино, и ще могат да те обръснат). Казват ти това са накладките за Вашата кола, 100 лв са, ти казваш добре (или се пазариш) сменят ги и това е.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12857
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 28 юли 2023 19:55


Смяна на накладки може и на полеви условия. Нищо сложно няма.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2217
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот Каспър » Пет 28 юли 2023 20:02


powerade написа:Колега в какви малоумни сервизи ходиш ти??
Отиваш, добър ден колата е еди каква си, предлагате предполагам АТЕ накладки (те ще ти се зарадват най-много като го чуят това, щото виждат, че не ти дреме за парите, не търсиш евтино, и ще могат да те обръснат). Казват ти това са накладките за Вашата кола, 100 лв са, ти казваш добре (или се пазариш) сменят ги и това е.

Страшен съвет му даде!
Да ходи да го обръснат в някой сервиз, защото не му дремело за парите :mhihi И това как го разбра, не знам :rolleyes Пък и трябвало да се пазари, ако не му харесала цената :screwy
Отива в магазин за авточасти, купува си накладки за неговия автомобил и отива в сервиз да му ги сменят.
Ако сервиза не работи с части на клиента, не е единствения сервиз в тази държава!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11927
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 29 юли 2023 20:28


Ама вярно, какви сервизи намирате не знам. Ние винаги разговаряме с клиента какви накладки иска, какви дискове, ние предлагаме с цени и предимства и недостатъци, клиентът разполага с парите. Същото е и за окачването и изобщо с всички части които е нужно да се сменят на дадена кола. Един е фен на АТЕ, друг харесва ТРВ или Текстар, друг харесва лемфьордер ама няма пари за него и взима феби, просто е, само трябва да се говори с клиента.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11927
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 29 юли 2023 20:33


Zdravko Zankov написа:Смяна на накладки може и на полеви условия. Нищо сложно няма.

Мдам, вчера имах в сервиза шкода фабия дето клиентът сам си сменил накладките, още по нищо сложно няма в FS III спирачките, как обаче е успял да размеже резбите и на четирите водача за мен остава мистерия, беше ги уплътнил върху домакинско фолио за да я докара. На всичкото отгоре този миналата година си сменил тампоните на макферсоните и амортисьорите, беше успял да обърне двете пружини на обратно и понеже не е разбрал как се монтират прашниците и шок тампоните беше хвърлил едно в другото естествено на обратно.
Колкото и просто да изглежда, не е, мога и да кажа колко особености има в едни нищо и никакви водачи щифтове на точно тая спирачна система


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12857
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 30 юли 2023 7:35


К.Одаджийски написа:
Zdravko Zankov написа:Смяна на накладки може и на полеви условия. Нищо сложно няма.

Мдам, вчера имах в сервиза шкода фабия дето клиентът сам си сменил накладките, още по нищо сложно няма в FS III спирачките, как обаче е успял да размеже резбите и на четирите водача за мен остава мистерия

Повел е накриво и е заминала резбата. Колко му трябва на тоз алумин.
А за макферсоните, определено не е запомнил кое след кое следва. За това се прави снимка.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11927
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 30 юли 2023 7:38


Тука резбата е на шенкела в чугун, но въпросът беше че както е просто, не е за всеки, и четирите беше съсипал този. Дали му излезна по евтино възстановяването на 4 резби 9х1,25


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12857
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 30 юли 2023 7:53


Тамън ще има стимул да се научи.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11927
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Меки накладки ли са по-добрия избор?

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 30 юли 2023 8:00


Да се учи от майстор или да си сменява копчетата по таблото, това са спирачки, опасно е за неговия и живота на тези срещу него



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gopa80, hristodj и 32 госта