Какво да правя с колата си

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13436
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какво да правя с колата си

Мнениеот kris11 » Пет 19 апр 2024 21:08


Vlad777 написа:Имах Ауди А3 1.8 20в, ...
....Отворих си сервизната книжка, която бях водил прилежно и като се зачетох и видях какво съм правил по колата, набързо пресметнах около 3-4000 лв вложени за последните 20000 км. Мотора на двора до гол блок, основни и биелни лагери, сегменти, гарнитури, семеринги, маслена помпа с верига, клапани, валове, верига и оптегач между валовете, само статичните железа бяха старите. Ангренаж, ремъци, водна помпа, тампони на мотор, амортисьори, бобина, кабели, свещи, тампони на носачите от S3, задни тампони, климатична инсталация и какво ли още не. ..


E сега ми кажи ,че за тези ремонти не си скочил на кола над 300 к км. Такива ремонти по сегменти, основни, биелни лагери, валове се сменят на или на адски неподдържани с масло двигатели от онова време или е бил боклук преди покупката. Няма как поддържана кола да се нуждае от описаните смени на части. Ремъци водна помпа, ангренажгарнитури, семеринги , тампони,бобина, свещи, кабели, веригас, обтегач , климатична уредба ги броя за консуматив.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво да правя с колата си

Мнениеот Vlad777 » Пет 19 апр 2024 22:05


Колата по спомен беше на около 120000 някъде 2003-4 година като я взех. Никога не съм я жалил колата, но и не съм пестил от ремонти. Този ремонт беше доста години по-късно 2016-17 г. на не помня колко километри, но мисля че беше под 300к. Пулът на единия клапан се беше се сцепил където контактува с вала и реших, че като ще се прави, ще се прави както трябва. И така и направих.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Какво да правя с колата си

Мнениеот thanis » Нед 21 апр 2024 16:58


Колеги, да приемем, че съобразно забележките ще се редуцира цената. Като отворя мобиле, общо взето има само 12 обяви за поло като моето (бензинка 2002-2004 модел, ръчка). Там обявите са от 3300 до 4700. Комплект седалки от морга ще са към 250-300лв. Оправяне на компютъра за беговете ще е към 200-250лв. Калниците ги пиша 400лв. Предната броня я пиша 200-250. Газова бутилка нова (тази изтече също) към 400лв. При положение, че колата вече и изтече всичко и само данъка съм платил за цялата година + факта, че който я вземе трябва да се занимава. И сбора от всички неща за правене са към 1500-1700 лв. Реалистично ли е да сложа на обявата примерно 1200лв, като опиша всички проблеми.

Притеснява ме, че никой няма да иска да я вземе без ГТП, пък аз за ГТП трябва да инвестирам още време и пари и затова се замислях има ли смисъл от цялата гимнастика, като основното нещо не е непременно максимална печалба.
+ ще искам задължително прехвърляне.

Затова си мислех опция да видя локално някоя морга дали иска да я вземе и в най-краен случай Надин.

Какво мислите ?


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Какво да правя с колата си

Мнениеот alpinab » Нед 21 апр 2024 18:26


Толко е лесно. Всичките детайли от горния ти пост изложени в една обява за 5 мин в Мобилето. Цена:1200лв. И чакане. Ако до 2 седмици никой не ти се обади -200лв и пак.

Дори и 800-1000 да и вземеш е повече от вторичните. Това какво, кой и как ще я прави при положение, че документално не е твоя и не си излъгал човека не те интересува.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Какво да правя с колата си

Мнениеот ktamen » Нед 21 апр 2024 19:13


Последно от Вторични получих 520лв за 2 коли преди няколко години. И двете по-големи от полото. Нищо не пречи да се звънне на няколко морги за да се свери часовника.
1200 ми се струва разумна цена, свалянето на цената с по 100 - 200лв на всеки 2 седмици също е разумно.
Части се купуват от частни обяви, а не от морги, цената е в пъти по-ниска. Така или иначе това е проблем на купувача, а не твой.
Някой може да го иска цялото заради двигателя. Тогава прехвърлянето е излишен разход. Можеш да го продадеш без номерата. После номерата в КАТ и го бракуваш.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта