Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Pet_rov » Чет 28 ное 2019 21:34


Голяма сага стана, как не ви домързя да напишете всичко това..




fighter-interceptor
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот fighter-interceptor » Чет 28 ное 2019 21:49


Взе ми думите от устата.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот muns61 » Чет 28 ное 2019 22:17


Мързеше ме да пиша, ала жената си гледа филма, а аз си допивам винцето.
Та днес ходих да лепя гума, нахлузих една арматура. Момчетата сменят гуми, клиенти бол и повечето изнервени от чакането. Аз съм ВИП, обслужват ме без ред, защото винаги давам бакшиш, а и нося свалено колело, добре измито и с намерена дупка. Докато единият ми прави лепенката, двата му колеги обслужват едно БМВ, смяна на 4 гуми. Собственикът дава акъл, дава насоки кое как да се прави, мрънка да не му повредят скъпоценната кола, с една дума капризен досадник. Момчетата мълчаливо си вършат работата, слагат криковете където трябва и се стараят да не го забелязват - те са работници там, не собственици. Оня не млъква, стана ми много досаден. Отидох до него и му казвам - Пич, имаш късмет, че не си ми клиент и тук има камери. Ако беше при мен, щях да те изгоня на момента, а ако се изрепчиш, и един бой щеше да отнесеш. При мен камерите си ги записвах аз. Уважавай труда на другите, ако искаш и ти да бъдеш уважаван.
Господинът замлъкна доста изненадан, повече не обели дума. Предполагам, и разликата в габаритите ни си каза думата. Нарочно останах до края на монтажа му. А БМВ-то не беше нещо особено, по груба оценка около 6000.
Та Гашо много обича да се прави на интересен, когато има пред кого.

Баси, как не ме мързя да го напиша...
Клиентът има право, когато се държи нормално и уважава достойнството на обслужващия го. Казвам го в качеството си на над 25 годишен стаж в обслужване на клиенти в авторемонта.

Та да си довърша мисълта - ако искаш добър и навременен резултат, с простака действай по неговия начин. Той от възпитани е не разбира, приема го за слабост.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9879
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот group® » Чет 28 ное 2019 22:49


muns61 - прав си, в голяма степен.
Примерът ти е супер и аз ще си позволя да напиша няколко реда, пък дано има повече разбиране от двете страни.

Когато един клиент реши да капризничи излишно, прекалено - служителят/собственикът има право да сложи чертата.
В цената на всяка една услуга или продукт са калкулирани много неща и времето за обслужване е част от тази сметка.
Ако един клиент проявява откровена и безсмислена наглост в комуникацията с обслужващия персонал, цената на услугата/продукта започва да расте.
Отговорност на служителя е да знае кога да тегли чертата и да отпрати наглеца.

Пример: купуваш гуми за 200лв; магазина работи с 20% надценка = 40лв печалба от стоката; но вътре имаш калкулирани реклама, офис, заплати, и т.н. Ако един служител взима 10лв на час и е предвидено време за продажба от 15мин, значи 2,50лв отвиват само за човека, който ви продава гумите.
Сега си представете как идва клиент, който започва с едни такива капризи "искам точен ДОТ", "искам снимка на гумите как седят в склада", "искам да ми ги сравните с онзи другия модел и искам и на тях снимка в склада и ДОТ" ...
Лично аз бих възнаградил служител, който си направи сметката, че ще му коства 2 часа да обслужи този клиент и реално да продам на загуба.
За да съм коректен, ще спомена, че има и принципи на завръщащия се клиент, хвалещия и т.н. Тоест може да се върне утре пак и да вземе още гуми. Може да доведе още клиенти.
Затова и фразата "Клиентът винаги е прав". Но и граница някъде там си има.

Обратен случай:
Аз съм клиент на гумаджийски услуги. Миналата година са ми изкривили прага, поради некадърно захващане. Объркали са ми посоката на гумите. Пренебрегнали са инструкциите ми за положение на гумите. Пренатегнали са ми болтове и в последствие съм имал скъсан болт.
Нормално е да искам да хвърлям едно око на процеса. Качеството на труда в България е много ниско и това е дълга тема, но води до ниско качество и на услугите, недоверие на клиентите и т.н.

И в двете страни има проблеми.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот stefan4o » Чет 28 ное 2019 22:53


Аз малкото пъти, когато съм давал на други хора да пипат по колата съм присъствал на ремонтите. Но се старая да не преча, да не ги дразня и провокирам.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9879
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот group® » Чет 28 ное 2019 22:54


Това е идеалния случай - взаимно разбиране!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6161
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот VWGT » Пет 29 ное 2019 10:51


"Клиентът винаги е прав" е едно много криворазбрано клише в държава, където клиентът дълго време е бил по-скоро даденост, пациент.

Тук става дума за търговски сделки, това да не се забравя. Те могат да имат чисто паричен измерител (сделка на печалба), както и непаричен, като реноме, реклама, постоянен клиент и тн и тн. Времето за сключване на сделка също е параметър в уравнението, както и писмената комуникация, както и отговарянето на тъпи въпроси, както и една камара още нещица. Всичко това може да се обобщи като удовлетвореност на клиента. или още по-общото средна удовлетвореност на клиент. С други думи средният клиент не трябва да е презадоволен (много доволен, т.е. тогава търговеца е сключил неизгодна сделка, защото е дал повече за по-малко пари), нито да е неудовлетворен разбира се.

Специалното отношение и обгрижването на клиента струват кинти. Не можеш да очакваш такива от магазин, който продава на най-ниска цена. В неговата цена са калкулирани стандартни такива. И ако един клиент иска да получи повече за по-малко пари, трябва да знае как да го прави, т.е. как да продаде интереса си на търговеца. Твоето писмо, marshala90, е много далече, опитал си се по хамалския начин. Докато насреща си получил малко обидни квалификации (които ги приемаш толкова лично), но и безплатна информация. Писмената комуникация е най-трудната и много трябва да се внимава с нея.


DRAGSTER
Мнения: 87
Регистриран на: Вто 09 дек 2008 18:26
Автомобил: Jetta
Двигател: CABD
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот DRAGSTER » Съб 30 ное 2019 9:21


Купувал съм гуми от авто гуми и съм доволен. Нямаше проблеми с дот и доставка.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот dobrin » Съб 30 ное 2019 11:06


Доволен съм от автогуми. Приятели също са купували от там. ДОТ, обслужване - всичко винаги е било на ниво. Последно ползвах новата им машина за динамичен баланс на Черни връх - супер доволен съм, все пак ставаше въпрос за 20-цолови джанти и се справиха перфектно.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот hooligan_sk » Съб 30 ное 2019 19:56


Повтарям се, но.. виждам че и екипа на въпросната фирма следи дискусията, може да им е полезен фиидбек. Преди години пазарувах само от автогуми и то по много. Винаги са били точни, нито 1 издънка за 30-40 гуми. Обаче в последните години, нямат никакъв шанс чисто ценово срещу Диана и политиката им на сериозни отстъпки за всеки служител на по-голяма фирма. В момента ползвам 38% отстъпка от т.нар. им "базова" цена и повечето гуми са ми 15-20лв на бройка по-евтини спрямо онлайн шоповете, като цяло. Това при масови гуми, до 200лв/бр. Допълнително пазаруваш налични гуми с ясен(на място си) ДОТ и не се занимаваш с куриери. :no


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Съб 30 ное 2019 20:26


Със сигурност са наясно, но щом имат достатъчно работа, явно са си направили сметката.
На свободния пазар, цените се определят от търсене и предлагане, а клиентите са много и различни. И съответно разни неща са им ценни.


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот IvanMan » Съб 30 ное 2019 21:46


Купувал съм два комплекта по 4 бр. гуми от тях.
Зимни и летни, с доставка и ДОТ на гумите не съм имал проблем.
При закупуване на летните гуми, питах консултанта по телефона дали имат защитен борд и получих отговор, е имат.
При доставката се оказа, че нямат.
Взех гумите не съм правил проблеми, но не е коректно да дават грешна информация.
Това беше преди 5-6 години, надявам се нещата да са променили. :th_up


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1635
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот MMX » Сря 04 дек 2019 11:34


cecoa1 написа:Просто отговори за кой точно е недопустимо, и какво точно очакваш с такива съждения?!

Не че е недопустимо, но е крайно неподходящо държание от страна на търговец в смисъл на фирма, а не някой самодеен гумаджия.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Spas » Сря 04 дек 2019 11:57


Аз не съм бил клиент на автогуми, но мислех да ставам, тъй като много познати и членове на vwclub бяха или са доволни. Но определено няма да ги последвам. 13 години работя в сферата на услугите и работа с клиенти и такива епитети като "болни мозъци", "малоумни" и подобни са крайно недопустими. Адмирации, че се извинихте, но аз лично не смятам, че ще санкционирате служителя. Всеки има лоши дни, но в никакъв случай не трябва да си го изкарвате на клиентите, колкото и досадни да са те понякога. :stumm


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Сря 04 дек 2019 13:05


"Досадни" и преднамерено провокативни са различни неща.
Предпочитам директна и откровена комуникация с хора, които си разбират от работата, отколкото най-ласкателното отношение от некомпетентни.
За всеки прочел хубаво за какъв проблем става въпрос, би трябвало да е пределно ясно, че няма шанс да получи и намек за каквито и да било епитети, дори и да е просто досаден клиент, стига да се въздържа от откровени обиди, по адрес на хора, опитващи се всячески да изпълнят широк набор от клиентски прищевки, и респективно да бъдат професионалисти в областта си на дейност, на едно високо ниво.
Естествено, всеки има право на личен избор, но за мен лично този нюанс в реномето на фирмата, че не се церемони и не цепи басма при подобни провокации, е по-скоро положителна черта. Знам какво искам от подобен продавач, имам достатъчно добра култура на комуникация, както и търпение за изясняване на подробностите без излишни нападки и емоции. Бих пазарувал от тях без колебание но живея в чужбина(май съм бил клиент веднъж преди няколко години, ако не бъркам фирмата...И бях напълно доволен).



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ivo_ и 65 госта