Разход извън града 2.0 16v ABF

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот muns61 » Съб 27 авг 2016 19:09


Добра си е темата, всеки ден трябва да има по една такава. Инак е скучно.




barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот barutchiev » Съб 27 авг 2016 23:50


Mariqnski написа:Какво да ти кажа , колега ! До Плевен ще ходя , сам ще съм без багаж , колата мисля да я карам нормално 110..То е ясно , че ще си приготвя пари за бензин просто исках да чуя мнението на колеги , които имат опит на дълги разстояния и карат на бензин , не да ми се заяждат тука , въпросът ми бил тъп , на луд ли съм се правил , ала бала . Не съм казал , че имам ограничение от 55л пълен резервоар .

Колега,не се ядосвай,но смятам,че наистина е малко глупав въпросът.
Все едно да питам"Взех си нови гуми,колко сезона ще изкарам с тях" или "сложих си съединител Закс,повече ли ще изкарам от Лук" и т.н
При теб знаеш,че има много фактори,от тези които вече знаем(разстоянието и крайната точка) и такива като колко точно сменяш предавките,как си "къткаш"колата по пътя,колко хубав бензин си сложил( все пак никога не знаеш какво са ти наляли).
Аз съм в засичал мойта Бора на едно и също разстояние,с едно каране и измерена при "пълен-пълен" резервоар,но при зареждане от различни бензиностанции-коренно различен разход.
Но мнението ми е,че ще ти стигне.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Snuupy » Нед 28 авг 2016 0:07


[quote="Bai Sando"]Аз 700 км не бих изминал никога на бензин,но това си е твое лично извращение :mhihi /quote]
То за мен да караш Golf GTI на газ е извращение, това е като да сложиш газ на 2.8 V6, R32, BMW 328i или пък някое по ново 330ci.... На свинче - звънче... Заема ти малкото място в багажника или бутилката или гумата, сменяш постоянно филтри, изпарители, глупости. Закачаш със свински опашки и скоби някви маркучи, цяла нова горивна система... е тва, ако не е извращение, не знам какво. Ама си е лично мое мнение де. :D


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот forski » Нед 28 авг 2016 1:09


чак пък извращение, чак пък постоянно да сменяш филтри и изпарители, 0,75лв. газ, 2,00лв. бензин ... ебаси извращението :gruebel ама всеки си знае, то и питащия ако беше на газ на дали щеше да пуска такива глупави теми, щото щеше да го боли оная работа колко му гори АБФ-а ама явно е паралия и си жули на бензин. Щото е голямо извращение да си караш бигачкатъ на газ, и последната ти грижа да е колко гори, и дали щи стигне чорбътъ в резервоара.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот D1D00 » Нед 28 авг 2016 5:53


На мен 55 литра ми стигнаха за около 800 км., но не я чаках да огастне :biggrin като наближи червеното заредих пак до горе, за това пиша около 800 км.Това на бензин зареждам само от Еко. Засякох среден разход около. 6.5/ 7 на 100 това от пълен до пълен резервоар. Но аз имах много багаж и ходих на такива места из врачанския балкан с баири изкачвания и т.н. А на магистралата на повечето места със 120 че и ппвече. Изобщо не съм я жалил, и да ви кажа съм доволен от разхода, очаквах много повече бенз да изгори, но както казват някой колеги ABD-то върви така както го настъпваш всмисъл може и със 100 може и с повече :biggrin , и от там разхода си казва дума. Ако я бях карал с 80 щеше да го смъкне...относително е това с разхода. Но както писах по назад, може и да ти стигнат 55 литра за 700 км.


Потребителски аватар
Mariqnski
Мнения: 105
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 20:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI 16v
Двигател: ABF 2.0 1996
Местоположение: Balchik
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Mariqnski » Нед 28 авг 2016 9:02


forski написа:чак пък извращение, чак пък постоянно да сменяш филтри и изпарители, 0,75лв. газ, 2,00лв. бензин ... ебаси извращението :gruebel ама всеки си знае, то и питащия ако беше на газ на дали щеше да пуска такива глупави теми, щото щеше да го боли оная работа колко му гори АБФ-а ама явно е паралия и си жули на бензин. Щото е голямо извращение да си караш бигачкатъ на газ, и последната ти грижа да е колко гори, и дали щи стигне чорбътъ в резервоара.



Много ясно , че ще карам на бензин , хората са го изсмилили ;) Нямам нищо против кола на газ , даже съм карал 4 години само , че 1,4 . На голям мотор с коне да му сложиш газ си е точно извращение , За кво за да го скопиш ли . Вообще не съм паралия ама и вообще не ми пука колко ми гори колата . Всеки сам си избира , щом съм си купил таква кола и не съм и сложил газ , значи имам възможността да си ги позволя , ако имаше газ още като я купя щеше да е друго , ама не съм търсил да е с газ


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот lion_heart002 » Нед 28 авг 2016 9:49


Дрън-дрън та пляс... 2000 кубика и 150 коня,това ако е голям мотор с много коне... С газов инжекцион няма никакво скопяване,виж ако набучиш първата умряла газова от 500 лева е друг въпрос. Но пък при толкова стара кола си прав-няма смисъл,то инжекциона струва колкото колата...


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Snuupy » Нед 28 авг 2016 9:49


[/quote]щом съм си купил таква кола и не съм и сложил газ , значи имам възможността да си ги позволя , ако имаше газ още като я купя щеше да е друго , ама не съм търсил да е с газ[/quote]

Именно, като ти тежи разхода на една кола и опираш до газ, значи не си за тази кола, купуваш си такава по джоба... Но всеки си знае, факт е, че наистина караш много евтино на газ, но аз лично не съм привърженик, още повече на такъв тип автомобили, които идеята им е да сложиш 100 октанов и да настъпваш като ти е кеф. Защото с газта се губи около 10% мощност. Не го казвам, само щото съм го чул, а момчето Жоро (Касапина), беше пуснал дино графика на едно от полотата си, което беше напаравил от 100 на 125к.с. и на дино на бензин беше 125к.с., на газ беше 115к.с. И това е газ, която е настроена на дино стенд, какво остава за тия слагани тук-там, от незнайни майстори, там работата е още по-дебела и загубите още по-големи. Единствената причина да сложа газ, ще бъде, ако наистина имахме оторизирани сервизи за подобно нещо, с висококачествени уредби и ползвахме облекчения, както примерно в Белгия, не плащаш данък, имаш отстъпки за всичко, защото се води ЕКО автомобил. А тука в БГ като гледам как са сложение едни 50-60% от уредбите и направо гадно ми става....


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Bai Sando » Нед 28 авг 2016 14:20


Ха ха хааа.Много се вживявате с вашите "бегачки" дето не смеете да сложите газ,та да не се прецака мотора с който ще се жените все едно.
Алооо тва не е едно време дето като вземеш жигулката от Кореком и си я пазиш следващите 30 години,щото може и да не се вредиш за друга.
Аз 700 км на бензин няма да мина никога,ако трябва ще потърся друга кола която на газ/дизел,но не и на бензин.
2 лв срещу 70 ст си е наистина извращение.
Все едно карате последен модел С-класа та ви е срам да я газифицирате.Наистина много са си повярвали някои хора.
А до колкото си спомням колегата Снупи беше пуснал тема да си газифицира ли полото или не,няколко страници се чуди при кой,как ,къде и т.н. и накрая нищо не стана. :mhihi
Карайте си на 2 лв хипер бегачките дето били направени за 100 октана само и си пускайте теми колко ще ми изгори ако карам със 100 км/ч :h020


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 28 авг 2016 15:21


Мой познат имя абф,кара го само на бензин,защото за 7 години е минал 35000км ,с такова минимално каране ,не еоправдано да слага газ,но ова е много частен случай..,Действително мотор в кондиция дава 7-7.5 с до 120.Поне неговото юби дава толкова.
Колкото до газта, когато и да я сложиш все е късно по моему.Вървежа е същият или по-добър,зависи как я направиш.Преди години една от колите в рали кроса и едно бъги от автокроса бяха с газ и ги дисквалифицираха,че не било разрешено "не конвенционално гориво" :mhihi .
Едната машина беше на човек с име в тези среди и вероятно някои от вас се сещат кой е,та толкова за не вървенето на газ.
Хората поставят заводски газови уредби от 1990 година на запад, ние тогава сме виждали само газови лампи.Отдавна и лимузини висок клас излизат фабрично на газ,но да не правим реклама,излизат и метанови .
Не е сериозно да се твърди,че 20 годишните ни коли,на които вероятно първият собственик не и помни боята ще им скъсим живота с газ и някой да се комплексира,че имал газ. Все едно тия на ток да се комплексират,че са на ток и видиш и зареждат в контакта :mhihi .
В момента А-98 е 2,32 ,газта е 0.70 при нас с отстъпка на Лукойл...разбира се че става дума за пари. По тая логика,що сипвате контрабандна нафта на 1,50 а не зареждате на колонка 90% от дизелджиите,ма това е друга тема. Живи и здрави всички


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот stefan4o » Нед 28 авг 2016 15:40


Снупи като почне да си плаща сам сметките и да си храни жената и детето тогава може пак да говорим.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот forski » Нед 28 авг 2016 18:03


Разлика във вървене газ/бензин не намирам, и с двете горива си върти гъзъ до трета, и с двете горива си върви с колкото пише по-книжка. Единствената разлика която намерих е че за твоя маршрут от да речем 700-800км. на газ ще го мина за 70-80лв. а на бензин за 200лв. това е разликата, друга няма :biggrin


Потребителски аватар
Mariqnski
Мнения: 105
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 20:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI 16v
Двигател: ABF 2.0 1996
Местоположение: Balchik
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Mariqnski » Нед 28 авг 2016 18:38


forski написа:Разлика във вървене газ/бензин не намирам, и с двете горива си върти гъзъ до трета, и с двете горива си върви с колкото пише по-книжка. Единствената разлика която намерих е че за твоя маршрут от да речем 700-800км. на газ ще го мина за 70-80лв. а на бензин за 200лв. това е разликата, друга няма :biggrin

200 ама друг път - 120-130 лв макс


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот forski » Нед 28 авг 2016 19:45


За твоята или за моята кола?


Потребителски аватар
Mariqnski
Мнения: 105
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 20:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI 16v
Двигател: ABF 2.0 1996
Местоположение: Balchik
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Mariqnski » Нед 28 авг 2016 19:46


за моята говоря , само на бензин :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта