Разход извън града 2.0 16v ABF

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот muns61 » Нед 28 авг 2016 20:48


Vidol Nikolov написа:Хората поставят заводски газови уредби от 1990 година на запад, ние тогава сме виждали само газови лампи

Не говори глупости! Първата газифицирана кола в нашето семейство бе в далечната 1974 година. Тогава на газ караха само в Холандия и Италия. Най-масово газифициране постигнаха Югославия и България.




Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 28 авг 2016 20:56


Маовото газифициране започва 90те години,а първата газифицирана може и 1950да е.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот muns61 » Нед 28 авг 2016 21:01


Не си наясно по въпроса. Проучи кога е приет закона за данък върху газовите уредби.
Това, че късно сте разбрали за газта, не означава, че всички са били на този клон.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Snuupy » Нед 28 авг 2016 21:57


Bai Sando написа:Ха ха хааа.Много се вживявате с вашите "бегачки" дето не смеете да сложите газ,та да не се прецака мотора с който ще се жените все едно.
Алооо тва не е едно време дето като вземеш жигулката от Кореком и си я пазиш следващите 30 години,щото може и да не се вредиш за друга.
Аз 700 км на бензин няма да мина никога,ако трябва ще потърся друга кола която на газ/дизел,но не и на бензин.
2 лв срещу 70 ст си е наистина извращение.
Все едно карате последен модел С-класа та ви е срам да я газифицирате.Наистина много са си повярвали някои хора.
А до колкото си спомням колегата Снупи беше пуснал тема да си газифицира ли полото или не,няколко страници се чуди при кой,как ,къде и т.н. и накрая нищо не стана. :mhihi
Карайте си на 2 лв хипер бегачките дето били направени за 100 октана само и си пускайте теми колко ще ми изгори ако карам със 100 км/ч :h020

Снупи кара 3 полота на бензин при бензин на 2.60лв, като работех на 16км от нас, демек по 32км на ден само за работа ! Сега карам дизел, но газ никога. А и сам си противоречиш, на бензин нямал да мине 700км, ама на дизел може, е нали дизела пак е 2лв бе братле?! Хаха, големи сте комици в тоя форум. А колегата форски - не ми живееш живота, така че братле, коментирай някой друг, когото познаваш. И щом гледаш дете и жена и ти е голям разхода, купи си по-икомомична кола. Всички се мятате на 2.0, 3.0 и не знам си какво ама после ревете, че имате жена и дете и няма пари за бензин... това не го разбирам. Мене наистина ми идваше в повече на бензин големи разстояние, затова си купих по-икономичен автомобил, с който не ме грее колко минавам. Щото с 20лв минавам 200км градско... А това, че вие карате ABF, VR6, Grand Vitara V6 си е изцяло ваш избор и проблем, че само на газ са ви по джоба... това е побългаряване, аз предпочитам цивилизования метод с дизелов автомобил, понеже дизеловите автомобили са именно направени за дълги разстояние, като караш много... Но мисля, че го знаете, просто сте бесни газаджии и като дадете повече от 70ст за газ и притрепервате.

Но нека направим една сметка, с моята кола ще ида до Бургас и обратно за 70лв, а вие на газ?


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Mario951 » Нед 28 авг 2016 22:11


Snuupy написа:...


Логиките са железни, аз пък карам на газ 1.8 16 клапана 140 коня, и ама хич не се чудя ако поддържам 100 км/ч колко км ще мина и съответно ако карам с 90 км/ч, какво разтояние ще мина, нито ме притеснява на колко разтояние ми е работата. Стига сте се излагали! От страни това го виждам като по-смешно, караме смешни коли 1.2 и пак ги мислим и издребняваме за разход.

Повече ме притеснява да не ми роди мотора, от колкото разхода, който ми прави, дори и да ми свърши газта, все ще имам бензин резерва.

И да факт е че имам загуба на мощност при газ, ама моя изпарител конкретно е гадно менте.

Голям оффтопик, ама ми дойде музата сега да се разпиша и аз :drunk


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот beuchat » Нед 28 авг 2016 22:20


Приказките,че на газ колата върви по-малко от на бензин са пълни глупости.
Моя Голф лично беше настроен,че на газ вървеше повече от на бензин(обикновена газова).


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Bai Sando » Нед 28 авг 2016 23:04


Снупчо,мислех те за по-разумен човек,но и ти се оказа от масата "философи" за които щом мотора ти е над 2000 кубика и газ не трябва да вижда,че било убийство на двигателя,смях от страни и не знам си още какви глупости.
Аз лично с мята бангия ходя до морето и обратно за 50-55 лв газ и то с климатик и каране 120-130.
Нека идеш на бензин за тия пари,или викаш по-добре дай 120 лв за бензин,ама да знаеш,че като настъпиш педала и ГТИ-то ще лети,не да се чуди с тоя измислен газов инжекцион дали да тръгне :mhihi
Последно правих БМВ 330-ка на газ и мога да ти кажа,че разлика поне аз не усетих във вървежа,а човека го спуква от каране до Румъния и обратно и разправя,че се родил с газта,пък нека е смешно като спре на газ-колонката :th_up


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот tomata » Пон 29 авг 2016 5:27


Хахахах да караш на газ не било цивилизовано. Защо да е така. Ние които караме на газ ненарушаваме закони, не си бъркаме газта в гаражи, не коструираме уредбите сами. За мене нецилизовано е да караш с крадена нафта или да бъркаш в гаража олио и да тровиш хората по улиците, не цивилизовано е да не си плащаш данъка на абф


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот forski » Пон 29 авг 2016 7:55


Snuupy написа:
Bai Sando написа:Ха ха хааа.Много се вживявате с вашите "бегачки" дето не смеете да сложите газ,та да не се прецака мотора с който ще се жените все едно.
Алооо тва не е едно време дето като вземеш жигулката от Кореком и си я пазиш следващите 30 години,щото може и да не се вредиш за друга.
Аз 700 км на бензин няма да мина никога,ако трябва ще потърся друга кола която на газ/дизел,но не и на бензин.
2 лв срещу 70 ст си е наистина извращение.
Все едно карате последен модел С-класа та ви е срам да я газифицирате.Наистина много са си повярвали някои хора.
А до колкото си спомням колегата Снупи беше пуснал тема да си газифицира ли полото или не,няколко страници се чуди при кой,как ,къде и т.н. и накрая нищо не стана. :mhihi
Карайте си на 2 лв хипер бегачките дето били направени за 100 октана само и си пускайте теми колко ще ми изгори ако карам със 100 км/ч :h020

.

Но нека направим една сметка, с моята кола ще ида до Бургас и обратно за 70лв, а вие на газ?


За 60лв. :smile


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Snuupy » Пон 29 авг 2016 8:05


forski написа:
Snuupy написа:
Bai Sando написа:Ха ха хааа.Много се вживявате с вашите "бегачки" дето не смеете да сложите газ,та да не се прецака мотора с който ще се жените все едно.
Алооо тва не е едно време дето като вземеш жигулката от Кореком и си я пазиш следващите 30 години,щото може и да не се вредиш за друга.
Аз 700 км на бензин няма да мина никога,ако трябва ще потърся друга кола която на газ/дизел,но не и на бензин.
2 лв срещу 70 ст си е наистина извращение.
Все едно карате последен модел С-класа та ви е срам да я газифицирате.Наистина много са си повярвали някои хора.
А до колкото си спомням колегата Снупи беше пуснал тема да си газифицира ли полото или не,няколко страници се чуди при кой,как ,къде и т.н. и накрая нищо не стана. :mhihi
Карайте си на 2 лв хипер бегачките дето били направени за 100 октана само и си пускайте теми колко ще ми изгори ако карам със 100 км/ч :h020

.

Но нека направим една сметка, с моята кола ще ида до Бургас и обратно за 70лв, а вие на газ?


За 60лв. :smile

И 10лв оправдават ли инвестицията от 1000-1500лв за газ. Оправдават това, че трябва да сменяш филтри два пъти повече, като съм сигурен, че струват повече от 10лв... Или 10лв ще купиш храна за децата или подарък за жената? Хаха


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот pe6kata » Пон 29 авг 2016 8:15


Автомобилните газови уредби (АГУ) все съм си мислел, че са предназначени за автомобили.

понятието "бегачка" и 150 коня от 2.0 мотор нещо не ми се връзват...

големите мотори стават много по-добре на газ от малките.

не е много готино да признаеш, когато лимузина като 7 серия или А8, или S-класа с V8 мотор, горят по-малко като пари от някаква жалка колица 1,2, закупена с цел икономичност, но задължително на бензин.

п.п. от доста време нямам кола на газ, само на бензин са.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот forski » Пон 29 авг 2016 8:26


Колегата ти е отговорил къде е тънкия момент, че 6 или 8 цилиндров двигател ти горят по-малко като пари от градска кола със сешоар вместо двигател купена с цел икономия на гориво.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот escrime » Пон 29 авг 2016 8:44


Snuupy написа:Но нека направим една сметка, с моята кола ще ида до Бургас и обратно за 70лв, а вие на газ?


На газ примерно ще отида с А8 с 4.2 със 160 км/ч на темпомат.
Имаш ли нещо против да не сравняваме с някаква печка, която ще се движи с 90-100 км/ч., за да гори под 5/100? :icon_lol

Може всички да са мизерни, но и ти си мизерник, който се мъчи да изкара всички останали по-големи мизерници, за да се почувства по-добре от тънките сметки, които прави. :c020

П.П.: ПрограмиС ли си? :mhihi

По темата - не виждам (смисъл от въпроса) проблем Golf 3 ABF да измине 700 км. извънградско с един резервоар.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Snuupy » Пон 29 авг 2016 20:11


pe6kata написа: не е много готино да признаеш, когато лимузина като 7 серия или А8, или S-класа с V8 мотор, горят по-малко като пари от някаква жалка колица 1,2, закупена с цел икономичност, но задължително на бензин.

п.п. от доста време нямам кола на газ, само на бензин са.

Аз карам това:
Ми не знам, по книжка на моята кола й дават 3.6 извънградско, 5.8 градско. Градско ми дава 6 реално, като аз карам до 2000-2500 оборота. Извънгрдско много зависи... по-горе с 70лв съм го сметнал върху 5/100, щото толкова ми дава с 130-140 на климатик по магистралата. Не се заяждам, просто си приказваме, то тоя форум освен да си чешаш езика, за друго не става от много време.
Иначе нека сравним моят разход по книжка с този на А8 4.2:
Polo 6N2 1.4 TDI:
Градско: 5.8/100
Извънградско: 3.6/100

Audi A8 4.2 i V8 40V:
Градско: 17.5/100
Извънградско: 8,7/100

Някак от 5.8 до 17.5 разликата е 11.8л в градския....
От 3.6 до 8,7 разликата е 5.1л.

Колкото и да има разминавания в реалността, тва са фрапантни разлики. Да не говоря, че данък на аудито е е горе долу 380лв, моят е 14лв. Гражданската и тя е .....

Ама вие не ги смятате тези неща, нали?

Всеизвестен факт е, че в БГ се карат стари, но големи мощни коли непосилни по джоба на 80% от българите, като сметнем, че средната заплата е между 600-1000лв. Докато в чужбина хората си купуват коли според социалният статус, за 300-500 евро заплата и Polo ти е много принципно... Ама ние сме вечномрънкащи българи с големи, мощни коли на газ, метан и прочее. Със здраве колеги, нищо лично, просто това е самата истина.


Потребителски аватар
Mariqnski
Мнения: 105
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 20:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI 16v
Двигател: ABF 2.0 1996
Местоположение: Balchik
Контакти:

Re: Разход извън града 2.0 16v ABF

Мнениеот Mariqnski » Пон 29 авг 2016 22:40


Какво им обесняваш на паляците , съжелявам даже , че пуснах тема , дето викаш колега , тоя форум за нищо не става освен за чешене на езици и нападки , смешници колкото искаш . Всеки остроумничи и се прави на големия разбирач . Трийте темата , все ми е тая и без тва 90 % от потребителите няма да ти помогнат или да ти отговорят адекватно на въпрос . А тва относно газ на колите , ми много ясно , че тия дето са на газ и не могат да карат на бензин ще се защитават . Хора разберете , газта е за готвене xaxaxaxaxa . Нищо лично към никой , не се засягайте :th_up



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Makaveli_ и 54 госта