Миризма от климатика.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
BRUKLLIN
Мнения: 363
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Passat- TDI 110hp. AFN

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот BRUKLLIN » Нед 25 юли 2010 14:19


Няма никаква разлика от миналото лято охлажда идеално,просто не забелязвам капки конденз.
Чел съм че се позапушвал дренажа та искам най напред него да проверя,и евентуално да търся другаде проблема.




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот gr_kanev » Вто 27 юли 2010 9:01


Борислав Андреев написа:Да питам тук за да не пущам нова тема!
Къде се намира дренажната тръбичка на климатроника на Пасат АФН?
Май се позапушила и не капе въобще.
Как мога да я почистя?

Намира се зад жабката. Значи разглобяваш жабката, и зад нея се вижда една черна фуния - тя е за конденза. Сваляш я внимателно /не се сещам дали трябваше и вентилатора да се махне/ - казвам внимателно, защото при мен въпреки че го прави човек, който много добре знае кое как е, и как се прави, успя да я счупи - оказа се, че при мен фунията се държи на 1 болт повече от характерното за модела.
Ако имаш възможност, zfa159 е твоят човек. :beer


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот mafiota » Пон 16 авг 2010 18:30


Да споделя мнение от спрея на колегата, ами ефект наистина има :beer :beer .
Сега като пусна само вентилатора се усеща лека приятна миризма наподобяваща ....... като в зъболекарски кабинет mhihi :wink:


Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот dandrv » Чет 19 авг 2010 8:52


Правих профилактика в сервиз за климатици на бул.Европа - Ауто фрост тази седмица.
Пак всичко на машина пускат - доляха фреон около 250 гр.(8лв./100гр=20лв) смяна на масло, оцветители(30лв) и капилярна тръба(20лв). Общо 70 лв. ми взеха....
Капилярната тръба нямаше някакви стружки или гумички по нея, но все пак реших да я сменя - все пак 6 год е прецеждала там....
Става бързо - за около 20-30 мин.
Опитаха се да ми набутат и филтър за купе - доста скъпичък -20лв искаха без ДДС при положение, че взимам Hengst за 13 лв. Естествено не го взех :lol:


Потребителски аватар
il4oti
Мнения: 94
Регистриран на: Съб 30 яну 2010 22:35
Автомобил: passat b5.5
Двигател: 1.9 avf 2002
Местоположение: veliko tyrnovo

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот il4oti » Чет 19 авг 2010 17:19


Само не_рабрах къде да пръскам и с какво, да има ефект, че аз съм с климатроник и много мирише.







абе само нерабрах каде да пръскам и сас какво,да има ефект,4е аз сам с климатроник и много мирисе.


Потребителски аватар
BRUKLLIN
Мнения: 363
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Passat- TDI 110hp. AFN

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот BRUKLLIN » Чет 19 авг 2010 20:43


Борислав Андреев написа:Няма никаква разлика от миналото лято охлажда идеално,просто не забелязвам капки конденз.
Чел съм че се позапушвал дренажа та искам най напред него да проверя,и евентуално да търся другаде проблема.

Появи се конденза колеги!
Просто разбутах(почистих) изолацията под купето-там от където капеше преди конденз.
Доста боклуци изпадаха и сега вече става гьол под колата!!!!! :да:


allfena
Мнения: 38
Регистриран на: Чет 10 сеп 2009 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково,Варна

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот allfena » Пет 26 юли 2013 23:15


Колеги и аз имам проблем с непоносима миризма. Не мирише когато е пуснат климатика на студено с компресор, миризмата се появява след като е работил климатика (компресора) като го оставям да работи без компресор да се изсуши, точно след като е на режим ECON 1-2 мин. не може да се диша вътре, направо се задушавам и след 10 мин. се отмерисва и няма никакви проблеми.
Смених филтъра не се оправи, пробвах с флакон който се поставя в краката на седалката на пасажера, не помогна.
Свалих жабката и зад нея е вентилатора свалих и него почистих, почистих каналите от филтъра до вентилатора и от вентилатора до радиатора, но само от единия край на радиатора от другия край не мога да стигна, духалките също почистих, пръсках във въздуховодите и по радиатора ракия, обезмаслител, доместос всичко каквото видях, това помогна за около седмица след което същата миризма се появи след минаване на режим ECON.
Гледах от долу под колата когато пусна климатика с компресора от доло тече не е запушена отводнителната тръба.
Вече незнам какво да правя писна ми, остана само нешо умряло от другия край на радиатора..., незнам вече кажете какво да правя???


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот zfa159 » Пон 29 юли 2013 9:46


Първа точка - когато третираш с някой спрей,без значение кой от предлаганите е, после поне месец не трябва да пръскаш нищо друго.Всички спрейове имат различен състав и се пресичат един с друг и става мазало вътре. Ти си се наиграл вече - ракия,доместос,какво ли не.Ужас! Общо взето се прави така - сваляш жабката и вентилатора.От там изпръскваш един спрей по питата на радиатора (има достъп до целия радиатор). Ползвай ето това - Изображение
Само да вметна - всичките тези спрейове са доста вредни и ако возите дете в колата - забравяте за тях.Това никъде не го пише ест. за да се продават :mhihi
Сега са много модерни едни озонови машини...онзи ден ми презентираха една за около 400лв ,която имаше ефект върху служебния пасат...за цели 3 дни и после стана нетърпимо зле вътре :mhihi
:beer

Последна промяна от zfa159 на Пон 29 юли 2013 18:03, променено общо 1 път.


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот StrEagle » Пон 29 юли 2013 15:55


Някой може ли да ги снима тези китайските?


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот feikot » Пон 29 юли 2013 19:00


За тия не знам колко са сполучливи,но тоя,който го разпратих на няколко човека от форума май е най-добър. Clim му е марката.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот zfa159 » Пон 29 юли 2013 20:12


ДА,аз ползвах точно този,който ми прати, състава му е същия като на другите (също е вреден), ама поне е и ефективен.
:beer


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот feikot » Пон 29 юли 2013 20:25


Че и на теб ли пращах :gruebel


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот zfa159 » Пон 29 юли 2013 20:26


Да :) Половината даже още си седи :)
:beer


JuStan
Мнения: 298
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот JuStan » Сря 31 юли 2013 8:41


Здравейте, и аз съм водил неравна борба с тази миризма, но в крайна сметка победих по съвет на приятел хирург с нещо елементарно и много просто - нарича се кислородна вода или на медицински -водороден пероксид.
Продава се във всяка аптека и струва 3.6лв литъра!
Купувате си обаче 30 % разтвор , а не 3 % ! желателно е 1 л. бутилка - за да имате доволно !
Взимате си хубава пръскалка и разреждате 1:1 с дестилирана или поне филтрирана вода !
Можете директно с 30% разтвор да пръскате, но няма смисъл и разреден е категоричен убиец на миризливите бактерии ! Брутално ефективно е !
Трябва да имате директен достъп до питата за да можете хубаво да я напръскате с течността !

През цялото време ЗАДЪЛЖИТЕЛНО работете с ръкавици - иначе пари на кожата, пазете много и очите !


Виждате как започва един процес на буквално изгаряне на бактериите и патогенните,
Цялата пита започва да отделя пяна, в която се превръщат мъртвите микроорганизмите! изчаквате и пак пръскате докато отделянето на пяна намалее или престане - тогава сте готови.
Ефекта е изключително дълготраен - повече от 3 години, от както съм третирал така и миризма от питата нямам - тоест. миналата година почна леко да се появява или пък си внуших - но третирах със спрей само въздуховодите и се приключи та до днес !
За въздуководите, където нямате достъп с пръскалката може да се ползвате спрейовете за климатици, но тези с които директно се вкарва пяната в тях с помощта на маркуче.
Освен това правя и следното, като профиллактика - като знам, че наближавам крайната точка спирам климатика/климатроника и оставям само вентилатора да подуха на по-висока степен. Така се намалява отлагането на конденз по тръбите и съответно завъждане на гадинки там !
п.с.
същия "препарат" използвам и за обезмирисяване и на обувки, за дезинфекция и борба с мухали, плесени и патогени, както и почистването и обезмирисяването и на питата на вътрешното тяло на домашния климатик - предимството му пред всички останали е, че е безпощадно ефективен, без мирис е, и е евтин !
Ползвам го от години и вместо афтършейв, но в 3% концентрация :) :) Имах опасение в началото, но досега не съм попадал на нещо, което да избелее, като тъкан или да причини някакви разрушителни или вредни въздействия освен в/у гадинките :)!
изобщо кислородната вода е с доста универсално приложение :) :)

Отново - трябва да се внимава да не попада в/у кожата и очите, когато е в голяма концентрация - щипе доста :)
успех


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8447
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот samo_pechka » Сря 11 юни 2014 7:12


Хареса ми ефекта :th_up Със сигурност ще се възползвам от предложението при нужда .



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта