Странни накладки "Текстар"?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот vasstop » Пет 06 май 2011 7:40


andro_ написа:Мисля, че определени комбинации между марки и модели дискове и накладки не са подходящи и оттам идват проблемите.
Ето това е верният отговор.
И аз карам само с Textar накладки и никога не съм имал проблеми с тях.




Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот Ivan4u » Пет 13 май 2011 10:06


+1 за Текстар . Спира нормално , не свири , не прегрява . Имам обаче друг въпрос - каква е цената ? Преди време като ги сложих бяха 45 лева от АвтоХит /Стара Загора / с отстъпката . Колко е нормалната цена сега ?


Потребителски аватар
pavkomk2
Мнения: 428
Регистриран на: Съб 15 ное 2008 13:38
Автомобил: Jetta mk2
Двигател: 112 PB -- 139 KR
Местоположение: Севлиево

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот pavkomk2 » Пон 17 окт 2011 18:50


Днес взех ТЕКСТАР за 48лв от Ауто+ ще видим как ще свирят :Mr Green Fun


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот kossis » Вто 27 дек 2011 17:17


За каква кола е това ? Много евтино - за пасат Б3 са 70 лева и то без сензори и тнт.

Не ги натискай много, щото те се самотунинговат и в средата се получава неравномерна цепка- не знам само за какво е :mrgreen: , ама почват да тресът. :Mr Green Fun
Поне на мене така ми каза майстора в сервиза- "много вика си ги натискал". Аз си мислех, че за това са направени ама..... де да знам. Та за Текстар :bishop.

Да питам колегите, които слагат Текстар "инкредъбъл" и по-точно които имат в комплекта винтове за подмяна на съпорт-скобата (Гирлинг-система). Какви са винтовете и колко ? Тоест клеасващи- ръждиви или черно оксидирани, и точният брой ли са, или зор-заман един да се намира там ?


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот vasstop » Сря 28 дек 2011 16:56


kossis написа:Не ги натискай много, щото те се самотунинговат и в средата се получава неравномерна цепка- не знам само за какво е :mrgreen: , ама почват да тресът. :Mr Green Fun
Поне на мене така ми каза майстора в сервиза- "много вика си ги натискал". Аз си мислех, че за това са направени ама..... де да знам. Та за Текстар :bishop.
Тресенето не ти е от накладките, а от криви спирачни дискове.
Не са ти виновни накладките, а дисковете, които явно не са качествени, а и настина, ако си ги прегрял от много натискане и след това са охладени бързо е възможно изкривяване.
Няма как да ти тресе от накладки.
Карам само с Текстар и не съм имал проблеми.
А за цените няма да говорим, има и по-ниски такива, стига да знае човек от къде да ги намери...


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот dlug » Сря 28 дек 2011 23:41


И аз карам с текстар, винаги съм бил много доволен-и на старият пасат и на сегашният. Добро спиране и никакви проблеми-нито свирене, нито нищо. Не знам защо попадате на такива


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот icoico » Сря 28 дек 2011 23:58


vasstop написа:
andro_ написа:Мисля, че определени комбинации между марки и модели дискове и накладки не са подходящи и оттам идват проблемите.
Ето това е верният отговор.
И аз карам само с Textar накладки и никога не съм имал проблеми с тях.


По тази схема може да се ориентира човек кои дискове с кои накладки се понасят
welche-scheiben-zu-welchen-belaegen-50971.gif

Зелено-да ,жълто -може с уговорки ,червено-не
:beer


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот kossis » Чет 29 дек 2011 8:59


vasstop написа:
kossis написа:Не ги натискай много, щото те се самотунинговат и в средата се получава неравномерна цепка- не знам само за какво е :mrgreen: , ама почват да тресът. :Mr Green Fun
Поне на мене така ми каза майстора в сервиза- "много вика си ги натискал". Аз си мислех, че за това са направени ама..... де да знам. Та за Текстар :bishop.
Тресенето не ти е от накладките, а от криви спирачни дискове.
Не са ти виновни накладките, а дисковете, които явно не са качествени, а и настина, ако си ги прегрял от много натискане и след това са охладени бързо е възможно изкривяване.
Няма как да ти тресе от накладки.
Карам само с Текстар и не съм имал проблеми.
А за цените няма да говорим, има и по-ниски такива, стига да знае човек от къде да ги намери...


Са, как да го напиша, щото съм го написал веднъж. Ама айде да повторим, по подробно фактите и събитията довели до моето мнение.
Та аз си карам с Ремса и тамън ги бях сложил и беше жега- лятото. Бях на магистрала Хемус и перем с 160, това след третия тунел посока Правец, по едно време реших да спра на близката бензиностанция и натискам яко- без никакъв проблем спирам ( пасата е РП с барабани отзад- спирачното усилие е отпред основно). Слизам и гледам от дясно нещо ми пушляви леко. В крайна сметка се усетих после, че пушека е от аптекарския вазелин, който ползвам и мажа шпилките на плаващата скоба на апарата. Та си е съвсем нормално в голямата жега с нови, неулегнали накладки и рязко спиране от 160, както и предно спирачно усилие -основно - и неква смазка дето е за устни нема да изгаря при 600 и нагоре градуса, да бе да(а и колата натоварена.
Та върнах се в София след седмица и си викам - ще сложа Аз 70 левовите, невероятните, :screwy Хай-Тек не ами Тек-Стар :screwy, за да не вдигат високата температура на Ремсата. Закупих аз с холограмна лепенка, жълтата кутйика Хай-Тек Продуктът. Махам аз Ремсата и какво да видя -ми накладки като накладки, нищо им немаше. Слагам невероятните и пак за село газ, при подобна ситуация , ама Тир ме засича в далечината и аз помпам на педала 1-2-3...тнт, за да не прегрявам невероятните. После навръщане усещам че нещо тресе вече, викам си това са невероятните, я да ги ревизирам. В София разглобявам и гледам и на двата апарата - по една накладка от към цилиндърчето се пукнала по напречно му. И веднага си казах това е Хай-Тек продуктът , Аз не мога да разбера този генйи и с засилка ги запратих в близката Хай- Тек кофа. После сложих Простата Ремса и, о чудо - няма да тресе няма нищо и слегнаха и вазелина поизпуши и всичко точно.

Та дисковете са ми наред, но Невероятните нещо останаха неразбрани от мен. Как пък Ремсата не тресе не се пука, не свири и брато на Ауди Б4 ги търка и нема грижи. Греели , еми то има триене има греене, аз искам да замръзват ли ? :screwy . Те това е.

А, и не натискайте Текстара да не ги прегреете !!! :shock :screwy (само в извънредни ситуации !!!)
Абе на Ремсата на кутииката , дето е проста пише 1 тон натиск и 600 градуса работна температура !!!


Потребителски аватар
VENISH_GOLF_3_GT
Мнения: 417
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот VENISH_GOLF_3_GT » Вто 10 яну 2012 23:04


Те понеже текстар не са хубави ги слагат за първоначално вграждане .


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот tisho_psg » Сря 11 яну 2012 7:47


kossis написа:
vasstop написа:
kossis написа:Не ги натискай много, щото те се самотунинговат и в средата се получава неравномерна цепка- не знам само за какво е :mrgreen: , ама почват да тресът. :Mr Green Fun
Поне на мене така ми каза майстора в сервиза- "много вика си ги натискал". Аз си мислех, че за това са направени ама..... де да знам. Та за Текстар :bishop.
Тресенето не ти е от накладките, а от криви спирачни дискове.
Не са ти виновни накладките, а дисковете, които явно не са качествени, а и настина, ако си ги прегрял от много натискане и след това са охладени бързо е възможно изкривяване.
Няма как да ти тресе от накладки.
Карам само с Текстар и не съм имал проблеми.
А за цените няма да говорим, има и по-ниски такива, стига да знае човек от къде да ги намери...


Са, как да го напиша, щото съм го написал веднъж. Ама айде да повторим, по подробно фактите и събитията довели до моето мнение.
Та аз си карам с Ремса и тамън ги бях сложил и беше жега- лятото. Бях на магистрала Хемус и перем с 160, това след третия тунел посока Правец, по едно време реших да спра на близката бензиностанция и натискам яко- без никакъв проблем спирам ( пасата е РП с барабани отзад- спирачното усилие е отпред основно). Слизам и гледам от дясно нещо ми пушляви леко. В крайна сметка се усетих после, че пушека е от аптекарския вазелин, който ползвам и мажа шпилките на плаващата скоба на апарата. Та си е съвсем нормално в голямата жега с нови, неулегнали накладки и рязко спиране от 160, както и предно спирачно усилие -основно - и неква смазка дето е за устни нема да изгаря при 600 и нагоре градуса, да бе да(а и колата натоварена.
Та върнах се в София след седмица и си викам - ще сложа Аз 70 левовите, невероятните, :screwy Хай-Тек не ами Тек-Стар :screwy, за да не вдигат високата температура на Ремсата. Закупих аз с холограмна лепенка, жълтата кутйика Хай-Тек Продуктът. Махам аз Ремсата и какво да видя -ми накладки като накладки, нищо им немаше. Слагам невероятните и пак за село газ, при подобна ситуация , ама Тир ме засича в далечината и аз помпам на педала 1-2-3...тнт, за да не прегрявам невероятните. После навръщане усещам че нещо тресе вече, викам си това са невероятните, я да ги ревизирам. В София разглобявам и гледам и на двата апарата - по една накладка от към цилиндърчето се пукнала по напречно му. И веднага си казах това е Хай-Тек продуктът , Аз не мога да разбера този генйи и с засилка ги запратих в близката Хай- Тек кофа. После сложих Простата Ремса и, о чудо - няма да тресе няма нищо и слегнаха и вазелина поизпуши и всичко точно.

Та дисковете са ми наред, но Невероятните нещо останаха неразбрани от мен. Как пък Ремсата не тресе не се пука, не свири и брато на Ауди Б4 ги търка и нема грижи. Греели , еми то има триене има греене, аз искам да замръзват ли ? :screwy . Те това е.

А, и не натискайте Текстара да не ги прегреете !!! :shock :screwy (само в извънредни ситуации !!!)
Абе на Ремсата на кутииката , дето е проста пише 1 тон натиск и 600 градуса работна температура !!!

Та значи Ремса-та са хай-тек невероятните накладки,така ли? :shock


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот parno » Сря 11 яну 2012 8:35


ате дискове и текстар накладки
същата цепка по средата на накладката....без изнасилване след монтаж , при това на заден мост
това че сте 5х1 за и против не значи че колегата е недоволен защото е будала :wink:
може би просто накладките са тука има тука няма


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот kossis » Сря 11 яну 2012 9:17


Немога да разбера, защо ние хората гледаме нещата, както на нас ни изнася.

Аз споделям факти и събития, същия проблем имам и със съединител Лук който все още карам, но вече имам вибрации вследствие на отчупване на части от съединителя. И съм написал тема във форума за тоя убав съединител.

Са какво изках да кажа с написаното от мен-

1.Накладките за първоначално вграждане Текстар нямат нищо общо с тия които си закупуваме от незнайните заводи из Китай и Европа (на Пасатора бяха Текстар като го завзех да си го карам със здраве). Същото важи и за рециклираните съединители Лук, Закс и тнт, но при тях поне диафрагмата е оригиналната и то в това е и проблема на тия съединители(умора на метала).
2.Относно Ремсата - еми боклук са, но не те пребиват, което е опция за тия пари.

Абе хора, те започнаха да правят новите коли да се трошат още след изтичане на гаранцията, а вие вярвате, че си копувате оригинални части тука !? :screwy

Политиката на Световният пазар от произведените битови стоки, авто части и тнт е след първите 6 месеца на употреба 99 % на боклука и само 1% остава да се използва по дълготрайно.
Та, Блаженни са вярващите !!! :)

Последна промяна от kossis на Сря 11 яну 2012 17:14, променено общо 5 пъти.


Потребителски аватар
Adrian-AAA
Мнения: 1319
Регистриран на: Съб 10 мар 2007 21:07
Автомобил: Golf 2 and 3
Двигател: AAA and AFN
Местоположение: София(BG)/Lübeck(DE)

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот Adrian-AAA » Сря 11 яну 2012 9:18


Текстар накладки съм монтирал на моя мк2 ВР6 и съм правил (след като са олегнали) 4-5 старта до 190к.м. и пълни спирачки до 0к.м. и пушеха та знае ли се , дисковете бяха с цветовете на дъгата :lol: ,но спирането до последно си го имаше.

Не се появи свирене ,мирене и т.н. Дисковете са Steinhof които не са много разпространени,но се доказаха

Още от монтюрския ми опит знам,че накладките ако са хубави миришат на Риба ,като ги разтъркаш една в друга.

В момента съм монтирал на Комбито на 280 диска TRW и съм доволен и от тях ,не свирят,не свършват и спират яко. :D


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот kossis » Сря 11 яну 2012 9:43


Това с миризмата на риба е некъкъв мит. Ми Ремсата мирише на риба и какво от това ?

Някой казват, че ако миришат на риба са боклук. Това няма абсолютно никакво значение, явно просто някоя от съставките има този аромат и ако преобладава и се усеща тая миризма.

И все пак няма да ги ядем или готвим. :D :beer


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Странни накладки "Текстар"?

Мнениеот DA@KA » Сря 11 яну 2012 9:49


TRW са друга бира,заслужават си по високата цена. :beer



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: sesi85 и 25 госта