Спиране на синя зона, проблем

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 21 апр 2015 17:36


Малоумно или не, аз като ми трябва паркиране по центъра на София си плащам и за да не сбъркам нещо при писането приложение на смартфона съм си свалил и плащането става бързо. Ако не искам да плащам, буферния паркинг на метрото 4 часа е безплатен. Няма как 1,5+ милиона жители на столицата със сигурно 1 млн коли да паркират в центъра, просто няма как да се случи. Скобата скъпа, паяка още по скъп така че....




Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот Mihailov78 » Вто 21 апр 2015 17:44


Зоните са задължително нещо, иначе по центъра ще настане неземен ад. В момента центъра е относително спокоен откъм коли. Лично аз паркирам извън зоните и си хващам трамвайчето, освен ако не се налага да возя нещо обемисто.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Вто 21 апр 2015 17:45


К.Одаджийски написа:...Няма как 1,5+ милиона жители на столицата със сигурно 1 млн коли да паркират в центъра...

Не че имам желание да споря, но сините зони се правят чрез мацането със синя боя на улиците, поради което страда обикновено и движението по тези улици. На много места, където не са спирали коли така масово, като има синя зона се нареждат една за друга. Парадоксално, но факт - свидетел съм. Няма как да не отбележа, че улиците се изграждат с парите, които се плащат от данъци и за синята зона не знам дали има ангажимент парите да отиват за това. Де факто ти си я платил тая улица, всеки от нас е платил по малко, за да се направи/изгради/поддържа уж, а после плащаш повторно за същата улица.
Ако парите без съмнение отиваха за улиците и всеки ден в София имаше по 50,000 души, които са пуснали по 1 левче, това са над 18,000,000лв. Искам да те попитам - улиците в София в какво състояние са, имате ли дупки? Къде отиват тези над 18,000,000лв на година? И то си говорим спекулации, сигурно има и хора, които плащат за повече от 1 час. Така че тия пари като нищо може и да са 40,000,000лв.
Та за това хората не искат да плащат. Особено тия, дето карат трошки за по 500лв и или са от село(не всички са от София), работят на дадено място и т.н и трябва просто да спрат. Какво да правят хората? Те едвам поддържат трошката, а изкуствено се натоварват с едни такси като синя зона, която е чудно чии гуши пълни.
Mihailov78 написа:Лично аз паркирам извън зоните и си хващам трамвайчето, освен ако не се налага да возя нещо обемисто.

И за какво ти е кола, като ще пътуваш с общественият транспорт? То удобството на колата свършва с това да се придвижиш удобно от А до Б.
А не ви знам центъра, аз лично съм силно недоволен, че трябва да плащам още пари, защото някой така е решил. Пари в излишък нямам. Да дам един пример как стоят нещата в град като Бургас. Повечето клонове на банки, мобилни оператори, интернет доставчици, магазини за електронни компоненти са концентрирани в центъра. От най-близкото безплатно място за паркиране до центъра има да вървиш 3км сигурно.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот Mihailov78 » Вто 21 апр 2015 17:52


инжектопляктор написа:...И за какво ти е кола, като ще пътуваш с общественият транспорт?...


Колега, аз живея в краен квартал и за да отида в центъра трябва да сменя 3 обществени превозни средства, и средно около час прекаран в тях и още половин прекаран в чакането им. Много ми е по-удобно и приятно да си се возя в колата, паркирам я извън зоната и за 5 спирки и 10 минути съм пред парламента, без да преча на никой.

Последна промяна от Mihailov78 на Вто 21 апр 2015 17:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 21 апр 2015 17:54


Ами моя профил е попълнен и под аватара ми пише че не съм от София, предстои ми преместване там обаче още се чудя. Та въпроса с улиците, чия собственост са и кой отговаря за тяхното поддържане и експлоатация е доста обширен и колкото да спорим няма да го решим. Закона в държавата е такъв, аз пред нас съм си направил общинския тротоар с плочки за да ми е чисто и да има къде да си паркирам колата и да си стоваря дървата като ми ги докарат, което не пречи след два дни да минат от общината и да ми напишат предупредителен протокол след 2 дни дървата да са махнати от там или ще последва акт.
А народа ни си е с такова мислене че освободят ли паркирането при тази инфраструктура игла да хвърлиш няма къде да падне в центъра на София.
Сега ще кажете ми да направят паркинги, първо че няма къде по центъра и второ буферните паркинги около метрото са с по 300-400 места и си стоят празни, поне тези дето минавам почти през ден покрай тях на ломско шосе при билата


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Вто 21 апр 2015 17:54


Mihailov78 написа:Много ми е по-удобно и приятно да си се возя в колата, паркирам я извън зоната и за 3 спирки и 5 минути съм пред парламента, без да преча на никой.

Ами добре тогава. Надявам се само някой път да не се случи така, че после да не я намериш. Аз моята предпочитам да я виждам къде е. Че току-виж да не потегли с чужда помощ на някъде. Не че не е скрап и тя.
К.Одаджийски написа:Ами моя профил е попълнен и под аватара ми пише че не съм от София, предстои ми преместване там обаче още се чудя.

Аз ако бях, никога нямаше да търся преместване в София. Мисля, че напълно актуален ми е въпроса "Къде е млякото" и как 20-40милиона лева отиват някъде, а по същите дупки караш, нали? Значи не може само синя боя да слагаш и пари да искаш, без да си инвестирал нищо, това е според мен. Разбирам да се обособят места, разбирам да се строят паркинги, детски площадки. Абе нещо да се прави, а не да си мисля, че плащам просто защото някой така е казал, един вид легализиран рекет. Ако не платиш - няма да си намериш колата, където си я оставил.
В София не съм бил. Не знам как изглеждат буферните паркинги и прочие. В Москва съм бил, парадоксално.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот Mihailov78 » Вто 21 апр 2015 18:00


инжектопляктор написа:
Mihailov78 написа:Много ми е по-удобно и приятно да си се возя в колата, паркирам я извън зоната и за 3 спирки и 5 минути съм пред парламента, без да преча на никой.

Ами добре тогава. Надявам се само някой път да не се случи така, че после да не я намериш. Аз моята предпочитам да я виждам къде е. Че току-виж да не потегли с чужда помощ на някъде. Не че не е скрап и тя.


Коега, по тази логика да ги вържем колите на верижка като кученца за да не избягат? :mhihi Ако толкова те е страх за колата ти, въобще няма да я вкараш в града.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот fly_free » Вто 21 апр 2015 18:13


Колега,много си прав за това,че рерурсът трябва да се ползва от ВСИЧКИ.А не само от правоимащи.Примерно във Виена всички улици са платени ,но през половин километър има подземни достъпни паркинги.В София това липсва ,а се въвежда някаква си идиотс.ка зона .Лев няма да видят.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот Vlad777 » Вто 21 апр 2015 19:05


Аз помня времето, когато нямаше синя зона. Живеех в кв. Дианабад и пред блока ми имаше доста големи зелени пространства. По цял ден карахме колела по улиците, а колите бяха малко. Имаше цели улици без нито един паркиран автомобил на тях.

Днес тези пространства са плътно застроени. Места за паркиране няма. Дори пред блока ми в Дианабад трудно се намира място, където да се паркира. Колите са една след друга.

Подозирам, че всеки, който е израсъл в София помни колко коли имаше преди 15 години и колко има в момента. Няма как да има толкова много автомобили и да няма някаква регулация. Факт е, че където има синя зона винаги има къде да спреш да си свършиш работа, а където няма доста трудно се паркира в голяма част от София. Колите се умножиха няколко пъти. Половината са с номера започващи с букви, различни от С, СА и СВ.

fly_free написа:Лев няма да видят.
Аз работя в центъра. Пред входа на офиса ми е синя зона. Ако може да кажеш как да стане да ходя на работа и да не плащам за паркинг?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Вто 21 апр 2015 19:54


Vlad777 написа:Днес тези пространства са плътно застроени... Места за паркиране няма.

За това кой е виновен? Понеже някой е раздавал разрешителни за строителство на поразия, без да прилага някаква инженерна мисъл, а напротив - подкупна..дай сега да страдаме и да плащаме?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот hooligans » Вто 21 апр 2015 20:10


Хора, които не са стъпвали в София коментират синя зона, че и боравят с неверни аргументи. Само да вметна, че по закон в нова сграда на апартамент се пада по 1.1 паркомясто или на 10 апартамента се падат 11 паркоместа.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот Vlad777 » Вто 21 апр 2015 20:11


То нали колегата не плаща. Ако може да разкрие тази тайна как става номера.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Вто 21 апр 2015 20:29


hooligans написа:Хора, които не са стъпвали в София коментират синя зона...

Не само в София има синя зона. А за нови сгради не знам какво, но съм сигурен, че пред кооперациите в нашият град, където има нов строеж, не е пълно с паркоместа.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот calm » Вто 21 апр 2015 20:48


hooligans написа:Хора, които не са стъпвали в София коментират синя зона, че и боравят с неверни аргументи. Само да вметна, че по закон в нова сграда на апартамент се пада по 1.1 паркомясто или на 10 апартамента се падат 11 паркоместа.


Без да искам да влизам в спорове, това е сравнително скорошна промяна. В периода на строителния бум разпоредбите бяха други. Паркоместата бяха 1бр. за 4 или 6 апартамента. Не помня точно. Но дори и тогава много от тях оставаха незаети по простата причина, че се купуват. Масово живущите паркираха на улицата, а паркоместата бяха празни.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот fly_free » Вто 21 апр 2015 21:01


Имам ли работа в центъра задължително вземам някой с мене ,имам ли възможност използвам колелото,и накрая спирам на места където все още идиотите не са ги направили зона.
Темата е много пространна и неизменно ще има и доволни и недоволни.Просто трябва да е справедливо и еднакво достъпно за всички.Иначе пак се връщаме в годините преди 10 ноември -има правоимащи и софийско жителство. момента е несправедливо и дискриминиращо ,както е и неизвестно и неоправдано защо толкова струва паркирането,защо толкова струва скобата и защо толкова идиотския паяк.
Пак ще цитирам Виена там час зона е около евро в крайните и 2 в цетралните квартали.А колко са заплатите.Къде отиват парите от цялата тази система.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, kiko26, MMX и 49 госта