ESP система за стабилност

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот Andonov » Чет 28 яну 2016 15:25


kossis написа:VWGT но естествено умишлено бях изключил ЕСП, защото беше мокро и постоянно при по рязко тръгване ЕСП ми биеше едни къчове. Та като влязах във въпросният завой бях наясно че ми трябва по ниска предвака и задницата се намести след лекото поднасяне. Добро е ! :Mr Green Fun
ЕСП също както казах може да се изключи когато колата тръгва от 0-та за да не боксува на мокър асфалт или пък когато има окопаване в пресен сняг. Просто защото спирачките които удря ЕСП са яки и повече пречат


И на теб не ти са ясни нещата.
Това което те спира при буксуване е ASR. ESP-то ти удря предни или задни спирачки (но само на едно колело) в зависимост от завиването - недозавиване или презавиваване в ляво или дясно.
Проблема е че с изключване на ESP-то спираш и ASR-а, като ти остава само EDL-то, което ти едва ли си го чувал как работи.

п.с. единствено при БМВ можеш да караш с едната с двете или без тези системи.




kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот kossis » Чет 28 яну 2016 15:30


100% Офф няма. Софта виаги следи заради АБС и тнт.

Andonov, Важното е че на теб са ти ясни, та даже и сега ни го разясни, след като написах моят личен, реален опит. До сега не можа да ни го разясниш, но сега вече и ти даже го разбра и ни го обясни. :bowdown

Дали е АСР или е ЕСП ми е все едно, важното е какво прави, как работи, и да знам кога мога да разчитам на него и кога не.
Мразя абривиетурите. Англо/Американски глупости.

А и повтаряш написани неща от мен и от други колеги по напред в темата вече- за това че удря на едно колело спирачка и тнт и мъртвите мисля че са разбрали. Но ти повтори. Може и да го разбереш по добре.
Интересното е че като питам нещо, няма отговор, но като разясня системата аз и веднага се появява някой теоритик да ми обясни какво знам и какво не ?! :bowdown

Последна промяна от kossis на Чет 28 яну 2016 15:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот Andonov » Чет 28 яну 2016 15:35


Написа 20 реда глупости и пак продължаваш. В два реда съм описал нещата как работят.
Дано са ти станали ясни. Но щом не различаваш двете системи няма как да ти стане ясно кое как работи.
И 100% off има на ESP и на ASR.

Последна промяна от Andonov на Чет 28 яну 2016 15:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот donMaranzano » Чет 28 яну 2016 15:38


Само да вметна колеги, че има коли, на които ESP -то не може да бъде изключено.

Последна промяна от donMaranzano на Чет 28 яну 2016 15:54, променено общо 1 път.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот kossis » Чет 28 яну 2016 15:39


Ок Andonov ти си нашият Учитле !

Ти пишеш умните работи, и нека тебе следват хората Лидере ! Айде доволен ? Отгоре си !

Аз явно като съм карал и съм установил тези неща не съм бил аз и те не са били така и така. Абе глупости на Кутиии пиша аз !

Обяснявай на хората ти.

donMaranzano, колега и ти явно започна да пишеш глупости и сега Учителят ще те накаже ! :Mr Green Fun

Той е участвал в разработването на Софта, а ние къде сме тръгнали разбираш ли.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот Andonov » Чет 28 яну 2016 15:48


Пиша реалните неща, които да ги четат незнаещи колеги. За това се намесих в темата като прочетох колко подвеждащи неща има.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот kossis » Чет 28 яну 2016 15:53


Ние сме подставени лица и целите ни са да объркаме всички тук. Да знаеш. Но ти ще ни спреш.

Даже нарочно си купих такъв Пасат с ЕСП, за да видя какво прави и да напиша неверни неща. Щото иначе може по случайност да напиша нещо вярно. :mrgreen

Ако ставаше с два реда, то всеки щеше да е спец..........

Едит
Подсещам се за реглажа на турбото ми-ПГ-то и стопер шпилока му. Рових из нета и няма нищо. Само един колега чул недочул и на два реда написал някаква щуротия за лоста на актуатора. От която нищо не може да се разбере. Че лоста трябвало да опре в едно крайно положение.
После проучих нещата сам- питах турбинкаджии, питах един форумен майстор и регулирах турбото правило. Написах как става номера в половин страница и добре че не се намери пак някой да ми обясни как става номера отново. Но там нещата бяха свързани с разглобяван и регулиране на актуатори, лостове, стоперчета и тнт. Нямаше разтягане на локуми и Аг/Ам абривиетури.

А преди да регулирам- колата вместо да се изстрелва над 2000 об., забиваше муцуната. Геометрията притваряше прекалено много и правеше тапа на изходните газове. Това естествено след рециклаж.

Последна промяна от kossis на Чет 28 яну 2016 16:31, променено общо 5 пъти.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот Spas » Чет 28 яну 2016 16:16


Укротете тона, моля!


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот policevidin » Нед 20 мар 2016 10:16


donMaranzano написа:Само да вметна колеги, че има коли, на които ESP -то не може да бъде изключено.

Няма такива, просто не им е сложен бутона за изключване, с минимални умения може да се изкара извод за пускане и спиране. На някои автомобили има даже изведена букса но бутона не е сложен, не знам защо.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8305
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот Stivi » Нед 20 мар 2016 10:53


kossis написа:Andonov, Важното е че на теб са ти ясни

Има някой от двамата на който нещата са му ясни и това kossis определено не си ти :wink


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот donMaranzano » Нед 20 мар 2016 17:05


policevidin написа:
donMaranzano написа:Само да вметна колеги, че има коли, на които ESP -то не може да бъде изключено.

Няма такива, просто не им е сложен бутона за изключване, с минимални умения може да се изкара извод за пускане и спиране. На някои автомобили има даже изведена букса но бутона не е сложен, не знам защо.

Да точно за това бутонче става въпрос и даже няма прекарани кабели.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот kossis » Нед 20 мар 2016 19:53


Stivi написа:
kossis написа:Andonov, Важното е че на теб са ти ясни

Има някой от двамата на който нещата са му ясни и това kossis определено не си ти :wink


Aха, явно и ти ги разбираш нещата и даже можеш да софлираш на разбирача ! Такива като вас вече определено ме умориха и не сте ми интересни- наливате масло в огъня и правите скандали. :bowdown
Не говеорите опит, а преразказвате писанията в разни книги. :screwy

Ти защо сега се присети да даваш оценки бе колега.

Нито ще се занимавам да обяснявам повече, нито нищо. Та накрая да ми се заяждате и без да сте тествали каквото и да е било да ми обяснявате общи писания.
Всеки сам да се учи и да се оправя ! Такава нация сме. :screwy А-нормална

-------------

Бутон за изключваме на тия системи не се слага обикновено на куатро задвижването.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8305
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот Stivi » Нед 20 мар 2016 20:36


kossis написа:Та поне от това което аз знам е че АСР е система против пробоксуване от нулево движение. Докато ЕСП е система която се грижи за правилното движение след тръгване на колата. Тоест изкачване на заледен наклон или поднасяне при различни конфликтни ситуации на пътя

Ей това в червеното само като го прочете човек и вече му е ясно колко ги разбираш нещата от "дългогодишния ти практически опит". А колегата Andonov го знам че разбира и го защитавам понеже още преди години за 10 мин с лаптопа установи защо не върви колата,изскубна едно запушено еднопосочно клапанче и всичко заспа,в някой сервиз кой знае колко неща щяха да сменят понеже имат "практически опит" и накрая щях да си тръгна както съм дошъл но по лек с едни пари :banghead


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот kossis » Нед 20 мар 2016 21:01


Бате казах ти, аз не ги разбирам, аз ги тествах и преживях. Няма да влизам в полемика с тебе. Имам си друга работа.

Обяснявай ги ти ! Ае !

А това че някой ти е прочел грешките с Ваг и ти е отпушил обратният клапан на вакума към турбото който се проверява така или иначе и Вага не го хваща :Mr Green Fun .............. И аз ги оправям тия клапани и Н75 даже, чета грешки, че и на турбините регулирам ПГ-то, е и ??? :bowdown А и логове чета и записвам !

Голяма магия да знаеш !

Поклоникът. :bowdown

----------------------
Едит
Просто Вага ти е отчел ниско налягане на турбото и колегата е проверил вакумните пътища ! Това е ! Но ЕСП не му е силата !

Дори и да е Бог, това не значи че разбира от всичко.


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: ESP система за стабилност

Мнениеот StrEagle » Пет 10 юни 2016 14:29


policevidin написа:
donMaranzano написа:Само да вметна колеги, че има коли, на които ESP -то не може да бъде изключено.

Няма такива, просто не им е сложен бутона за изключване, с минимални умения може да се изкара извод за пускане и спиране. На някои автомобили има даже изведена букса но бутона не е сложен, не знам защо.


има такива, като натиснеш бутона за изключване, се показва индикатор, че е изключена, но реално само е намалена на 80%, все още се включва в някакви моменти

Many ESC systems have an "off" override switch so the driver can disable ESC, which may be desirable when badly stuck in mud or snow, or driving on a beach, or if using a smaller-sized spare tire which would interfere with the sensors. Some systems also offer an additional mode with raised thresholds so that a driver can utilize the limits of adhesion with less electronic intervention. However, ESC defaults to "On" when the ignition is restarted. Some ESC systems that lack an "off switch", such as on many recent Toyota and Lexus vehicles, can be temporarily disabled through an undocumented series of brake pedal and handbrake operations.[44] Furthermore, unplugging a wheel speed sensor is another method of disabling most ESC systems. The ESC implementation on newer Ford vehicles cannot be completely disabled even through the use of the "off switch". The ESC will automatically reactivate at highway speeds, and below that if it detects a skid with the brake pedal depressed.


https://en.wikipedia.org/wiki/Electroni ... ty_control



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: iwan33 и 38 госта