Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пон 01 Сеп 2014 9:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Регистрация на новозакупен автомобил в общината - документи? Публикувано на: Нед 01 Мар 2009 22:44 
Аватар

Местожителство: Кюстендил
От скоро съм горд собственик на МПС :lol: :lol: :lol: и трябва да го регистрарам в данъчното, обаче не знам какви документи са ми необходими? Ако има някой запознат нека ме просветли :beer

Благодаря за отделеното време :beer :beer :beer

Последна промяна от dobrin на Сря 04 Мар 2009 10:27, променена общо 1 път
По-ясно заглавие!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Пон 02 Мар 2009 1:27 
Аватар

Големият талон. Договор за покупко-продажба. Лична карта.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Пон 02 Мар 2009 8:15 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: Audi A4 B5 Polo 6N1
Двигател: APT 99 APQ 99
morfei1 написа:
Големият талон. Договор за покупко-продажба. Лична карта.

Само да допълня, трябва да имаш и ксерокопия на талона и договора както и квитанция за платен данък от предишния собственик ако колата е вече регистрирана в БГ.

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Пон 02 Мар 2009 10:09 
    Предупреждение за вечен БАН
    Аватар

Местожителство: София,Дружба 1
    Автомобил: Hyundai Sonata 2007
    Двигател: 2.0 16V 145HP
    Цитат:
    квитанция за платен данък от предишния собственик ако колата е вече регистрирана в БГ.

На мен никога не са ми я искали...
    Няма да имаш проблем да я регистрираш и без тази квитанция. :да:

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Пон 02 Мар 2009 10:54 

Местожителство: Пловдив
    Автомобил: AUDI S3
    Двигател: APY 2000
    ако нямаш квитанция за платен данък от стария собственик, трябва да ти направят застрахователна оценка на колата :wink:

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Пон 02 Мар 2009 10:55 
    Аватар

Автомобил: Audi A4 B5 Polo 6N1
    Двигател: APT 99 APQ 99
    Dead man написа:
    Цитат:
    квитанция за платен данък от предишния собственик ако колата е вече регистрирана в БГ.

На мен никога не са ми я искали...
    Няма да имаш проблем да я регистрираш и без тази квитанция. :да:

На мене ми я искаха края на януари :roll: та да има едно наум :wink:

Върнете се в началото
       Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Пон 02 Мар 2009 11:02 
      Аватар

Ето какво ми искаха на мен:
      1.Копие от големия талон
      2.Копие от договора за покупко-продажба
      3.Копие от квитанцията за платен годишен данък
      4.Декларация за придобиване по незнам кой си член.Нея ти я дават от общината.

Върнете се в началото
       Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Пон 02 Мар 2009 11:32 
      Аватар

Местожителство: Кюстендил
      Нов внос е колата, на 17 януари я купих и ми казаха до два месеца да я регистрирам в данъчното.....

Стана ми ясно какви документи ми трябват.Мерси Колеги :beer :beer :beer Като свърша с данъчното ще опиша процедурите, ако някой друг се интересува :beer

Върнете се в началото
       Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Вто 03 Мар 2009 13:33 
      Аватар

Местожителство: Elena/Sofia/Bulgaria
      scalpeto колега не зная каква е колата дали е купена с договор, но гледай да не се уръсиш 3-4 цифрени суми за регистрацията в данъчното :) Аз замалко да се изръся над 200 лв. само да ме въведат в базата данни. Добре, че имаше отзивчиви колеги, които ми разясниха това онова :) За да не правим излишен спам при интерес пиши на Л.С. на драго сърце ще те насоча :)

Върнете се в началото
       Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Сря 04 Мар 2009 0:25 
      Аватар

Данъка от предишния собственик не ти ли го искаше нотариуса при покупко-продажбата?

Върнете се в началото
       Профил  

POST Заглавие: Re: Регистрацията в данъчното-документи? Публикувано на: Сря 04 Мар 2009 10:27 
      Rule Enforcer
      Rule Enforcer
      Аватар

Автомобил: VWGolf GTsport
      Двигател: 2.0TDI 170 DSG
      При регистрация на новопридобит автомобил в т.нар. данъчно, иначе казано Дирекция МДТ към общината (или подразделение към конкретния район за градове с районно деление) по адресна регистрация на купувача на МПС-то, се изискват:
      1.Копие от големия талон, след като е регистрирана вече в КАТ;
      2.Копие от договора за покупко-продажба;
      3.Копие от квитанцията за платен годишен данък за текущата година или за периода от нея, който е изтекъл;
      4.Копие от вносна бележка (квитанция) за платен данък за придобиване на МПС по сметка на общината - плаща се при нотариуса, или в банка и се представя на нотариуса при сделката.
      5.Декларация за придобиване по чл. 54 Закон за местните данъци и такси (ЗМДТ) - формуляр (бланка), който се дава на място в общината, или може да се изтегли от интернет.
      Срокът за регистрация е двумесечен от датата на придобиването, или от датата на регистрация за автомобили, които при придобиването нямат регистрация в КАТ.
      За повече подробности, прочетете чл. 52 и следващите от ЗМДТ.

Върнете се в началото
       Профил  

POST Заглавие: Малко полезна информация за регистрация на кола в данъчно Публикувано на: Чет 12 Мар 2009 12:12 
      Аватар

Понеже днес се занимавах с това реших,че може да е от полза малко информация какво точно се прави.
      Необходими са ви :
      ->оригинал на договор за покупко/продажба на автомобила
      ->копие от въпросния договор
      ->квитанция от нотариуса за платем местен данък
      ->копие на големия талон на колата
      ->бележка за платен данък от миналата година

->ако колата има катализатор и работи това води до намаляване на данъка с 50% ама вече се изисква бележка,че той е изправен от КАТ или СБА ама по-надолу съм го описал подробно.

Първо трябва да разберете къде точно е данъчното ви подразделение и къде по-точно е частта за движимото имущество (оказа се,че не на всички общини движимо и недвижимо имущество са заедно ;) ).
      След това отивате снаражени с въпросните документи.На място трябва да попълните декларация (по образец),където се вписва всичко - вашите имена,данните на колата,данните за лицето,от което сте я купили (или фирмата съответно).
      После отивате в посочената стая за деклариране на движимо имущество и там ви искат горе почоените документи.
      Ако съответно не си пазите бележката за местния данък (прибрал съм я някъде на скришно и от себе си) отивате в друга стая (счетоводство) и ги карате да направят справка по датата на договора и вашето ЕГН и те ви вадят справка - ако имате късмет като мен и нотариуса е превел сумата само получавате от тях справка и бележката от нотариуса вече не ви е нужна.
      Тук има и друг момент - ако колата по принцип има катализатор и искате да ви е по-малък данъка (на половина) това го декларирате в декларацията и вече се изисква и бележка от сервиз,която да декларира,че катализатора си е на място и че е изправен....такава бележка се оказа,че може да се получи само от КАТ или СБА...иначе не я признават за валиден документ.Жената каза,че за по-новите (каквото и да рече това като години) можело и без нея ама за кола от 90-те трябвало задължително.Та все пак приермат документите и за в бъдеще трябва да им занесете бележка за да намалят данъка.
      Отделно сега малко за глоби и т.н. :
      -дължи се глоба ако декларацията не е подадена в срок от 2 месеца съответно :
      -ако колата не е регистрирана в БГ преди това - сркоът тече от датата на издаване на талона а не от договора.
      -ако колата е регистрирана преди това в БГ - срокът тече от датата на договора
      Глобата е символична - 2.97лв за всеки месец,който сте закъсняли - плаща се заедно с данъка после.
      Ако направите като мен - предишния собственик не беше плащал данъци и колата я нямаше в данъчното му и платих от Общинска банка някаква сума (25лв) към съответната общиа на основание данък за да имам хартиика за пред тези данъчни - рискувате да изпаднете в моята ситуация -давате бележката за платен данък по банка и моичето вади калкулатора и смята,че данъка за миналата година е бил 36лв и стотинки (а вие сте платили само 25)...усмихвате се чаровно и казвате,че толкова са ви поискали и това е...аз я попитах дали трябва да платя данъка и на предишния собственик и тя ми каза,че тогава колата не е била моя - значи не трябва.,,което мен ме удовлетворяваше като отговор.
      Общо взето е това.

Върнете се в началото
       Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
      Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа