Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пет 25 Апр 2014 8:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 15:43 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Колеги, приятелката ми е решила да си вземе А класа от първите, бензинова 1.4/1.6. Исакм да ви попитам за мнение, някой ако има пряко наблюдение над този автомобил, чуплива ли, проблемна ли е, поддръжката как е и все такива неща :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 16:07 
Аватар

Автомобил: Golf VI
Аз имам наблюдение върху дизелова обаче, ами в този случай бих и я препоръчал, но ако си иска бензин задължително нейна си работа, обаче частите и са малко по-скъпички и тази колица си търси - реномиран сервиз, кадето знаят какво правят. Т.е капризна е от към подръжка и си иска своето. Иначе като комфорт возия и т.н пълен боклук /поне за мене/ От друга страна само за градско става..за багаж забрави..иначе не мога да ти помогна много за бенца все дизели ми попадат.. :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 20:05 
Аватар

Местожителство: Мадрид/Ямбол
Нямам преки наблюдения над този автомобил.Само знам,че скоро по Discovery Channel в"Пета предавка"даваха за А класата на мерцедес,точно за първите модели.Били малко тесни,а по високи и се обръщали на завоите.Дори при един техен тест,едно от мерцедесчетата се обърнало.Но ти си решаваш :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 20:46 
Аватар

Местожителство: Елин Пелин
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
От към подръжка и такива неща не мога да ти помогна...но според мен е доста неустойчива на скорост...дори и не много висока,също така не е много комфортна.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 21:26 
Аватар

soto73 написа:
Нямам преки наблюдения над този автомобил.Само знам,че скоро по Discovery Channel в"Пета предавка"даваха за А класата на мерцедес,точно за първите модели.Били малко тесни,а по високи и се обръщали на завоите.Дори при един техен тест,едно от мерцедесчетата се обърнало.Но ти си решаваш :wink:

По спомени, първите модели наистина страдаха от подобна детска болест. имаше май и изтегляне от пазара на някаква партида.. :012:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 21:36 
Rule Enforcer
Rule Enforcer
Аватар

Автомобил: VWGolf GTsport
Двигател: 2.0TDI 170 DSG
Да, после сложиха ESP и нещата си додоха на мястото. Пък и едва ли момичето ще прави лосов тест :wink:
От друга страна това са неоправдано много пари за толкова малък автомобил, но всичко е въпрос на вкус.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 22:03 
Аватар

Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Какво ви става, бе, хора, един иска Смарт, друг А класа, толкова ли свършиха колите, че ще минавате на каруци. После ще виете като Сарански мечки с цените на частите.Да не говорим за визия и возия.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 22:08 
Аватар

Автомобил: Audi A4 B5 Polo 6N1
Двигател: APT 99 APQ 99
batetony67 написа:
Какво ви става, бе, хора, един иска Смарт, друг А класа, толкова ли свършиха колите, че ще минавате на каруци. После ще виете като Сарански мечки с цените на частите.Да не говорим за визия и возия.

Абе то возията на МВ си е супер само дето тия двата модела нямат нищо общо с марката освен емблемата mhihi А Смарта и това няма :banghead:

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 22:08 
    Енциклопедист на VW
    Енциклопедист на VW
    Аватар

Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
    Двигател: 1991 2003
    Подкрепям 'бат Тони. Ако искаш Мерцедес не си купуваш А или В класа. Ако искаш "компактна кола" не си купуваш Мерцедес.

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 22:25 
    Аватар

Местожителство: Поморие
    Автомобил: Touran 1.9TDI DSG
    Двигател: BLS 2006
    soto73 написа:
    Били малко тесни,а по високи и се обръщали на завоите.Дори при един техен тест,едно от мерцедесчетата се обърнало.Но ти си решаваш :wink:
    Дългата база има доста място за седящите на задната седалка, найстина си е доста.Определено си повече е от на 4ката ми. :evil: А за обръщането си има ЕСП. Цените на частите обаче са си :horror: .

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 23:08 
    Аватар

Тя сега има Поло 6N, но баща й е решил че за нея е по-добре някоя пак малка количка, но по-сигурна. Аз на нейно място бих си взел следващото Поло, но тя харесва новия Бийтъл (само че е скъп - около 8000 лв. се върти и все с тоя 2.0 115ps мотор, който ще е ламя за бензин) и А-класата, защото е височка според нея (те са около 6-7000 бензиновите 1.4/1.6) Та по-скоро защото е по-евтина от Бийтъла, а не защото е супер кола...

Някой ако има друга идея за "височка" малка кола да каже :)

пп: Аз го знам случая с обърнатата кола на теста и то при ниска скорост, но тя кара добре и нормално.

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 23:14 
    Аватар

Местожителство: Поморие
    Автомобил: Touran 1.9TDI DSG
    Двигател: BLS 2006
    Киа Пиканто, Хюндай Гетз,Смарт За2,Митсубиши Колт, ФВ Фокс и др.Но май не са високи колкот А-класата.

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 23:29 
    Аватар

Ами и да не са корейски или японски. Иска немска ;)

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Сря 13 Май 2009 23:35 
    Аватар

brabus написа:
    ... Ако искаш Мерцедес не си купуваш ... В класа...

За всичко друго съм съгласен но за Б класата не.Карал съм 3 месеца чисто нова Б 200 цди авангард със цтв 7степенно колата е един път определено си е истински Мерцедес.

Върнете се в началото
     Профил  

POST Заглавие: Re: Мнение за Мерцедес А класа Публикувано на: Чет 14 Май 2009 0:28 
    Аватар

Аз съм карал А класа, 2006, 1.8 ЦДИ, 109 к.с, със същата 7 степенна автоматик. Движи си супер, набира, скоростната кутия реагира бързо, и си е като Мерцедес в интериора, добра изработка, би ксенон, абе много комфортно.

Върнете се в началото
     Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
    Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа