Мнение за Мерцедес А класа

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за Мерцедес А класа

Мнениеот Милослав » Пет 22 май 2009 16:12


VWGT написа:незнам колко от писалите по темата имат преки впечатления, защото мойте са за А класа 1.4 безнин, 82 коня с ЕСП, някъде около 2000 година и са много добри като цяло. За градска кола с супер, маневрена е и има поглед от високо, доволно се представя и на дълго, поддържа си спокойно скорост от 140 км с климатик и дава доста приличен разход. Аз също имах опасения за малкия двигател, но за този клас кола си е повече от доволно. Единственият недостатъка е може би липсата на достатъчно багажник.
Така че ако колата и цената са добри, а и жената я харесва ...


Ами аз се бях засилил яко напред с главата към торбата за гореспоменатата А класа - пуснал съм я да се види, но след като изчетох МБ форума и забравих за нея :)




kristabg222
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 03 юни 2009 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за Мерцедес А класа

Мнениеот kristabg222 » Сря 03 юни 2009 18:27


Здравейте, от вече 3г. карам Мерцедес А170, 2001г.дизел, ДЪЛГА БАЗА. Това е невероятен автомобил. Има системата против преобръщане и в завой е много устойчив. Аз пътувам много и го взех за градска кола, но така се случи че и с няколко пъти съм пътувала извънградско с него - 180км не му правят впечатление, с пуснат климатик.Е, не е като S класа возията, но за тези пари е СУПЕР! И поддръжката му изобщо не е скъпа, той няма ангренажен ремък....понее прочетох и такова мнение. Не се чудете, няма да сбъркате с такъв автомобил!


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за Мерцедес А класа

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 04 юни 2009 10:18


180 с климатик изобщо не ми се вярва да ги вдигне а да не са и проблем :shock


kristabg222
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 03 юни 2009 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за Мерцедес А класа

Мнениеот kristabg222 » Чет 04 юни 2009 10:47


С удоволствие бих спечелила един бас.... Аз не съм тук да съботирам някой или да вкарвам смут в редиците.... Мога да ти кажа, че имам и Пежо 307, 2003г. с абсолютно всички екстри итн...и не може да се сравнява с А класата. Пежото е много по-комфортно и удобно, но А класата е много по-широка и пъргава. С Пежото с повече от 140 не карам, а и за изпреварване е по-тромаво от "бръмбъра"... Не оставайте с впечатлението, че съм дошла да рекламирам колите си или да ги продавам! А и другото неудобство на А класата е, че с над 120 км не трябва да се включва климатика. Трябва да го включиш преди да вдигнеш тази скорост...


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за Мерцедес А класа

Мнениеот radotom » Чет 04 юни 2009 11:49


kristabg222 написа: А и другото неудобство на А класата е, че с над 120 км не трябва да се включва климатика. Трябва да го включиш преди да вдигнеш тази скорост...

Криста, това, принципно, се отнася за всички коли ;)
Не е проблем скороста, а оборотите на мотора, както и доста голямото усилие, което ще се появи в/у виско-муфата на компресора при високи обороти.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за Мерцедес А класа

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 04 юни 2009 13:55


Имам А 170 cdi и добре знам че нито върви нито спира а за маневреност да не говориме.Колата аз сьм си я купил от Германия със всички сервизни документи на 143 000км .За 17 000 км в БГ ми скьса нервите книга мога да напиша .Това не е кола на която мога да се доверя.А тази кола аз не бих я карал сьс 180 по никакьв повод в сервизната книжка е дадена 175 км като максимална скорост за 90 кс твоита маи е 95 .


kristabg222
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 03 юни 2009 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за Мерцедес А класа

Мнениеот kristabg222 » Чет 04 юни 2009 19:48


В интерес на истината, наистина е 95 к.с но не мисля, че това е толкова съществено. Аз също я купих от Германия на 180хил.км, 2001г.накрая е, в момента е на 240 хил.км и наистина да чукам на дърво не съм имала съществени проблеми с нея. А относно маневреност, незнам каква кола караш, но тази е много компактна и удобна за маневри. Предната ми кола беше една Фиестичка 92г., мъка и зор....И тя беше малка, но...проблеми хиляди и маневреност - никаква. С А класата и на най-тясното се паркира и то с минимум маневри / а може и да е от шофьора....хаха/


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за Мерцедес А класа

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 04 юни 2009 21:24


Карам пасат В5.5 за който мога да кажа че е невероятна кола .За А класата мнението ми е че е някакво инжинерно недоразумение.


kristabg222
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 03 юни 2009 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за Мерцедес А класа

Мнениеот kristabg222 » Чет 04 юни 2009 21:28


Тук според мен говорим за друг клас кола. А класата е клас икономичен, а Пасата - клас среден...несравними са. Преди време карах за около 6-7 мес. един Мерцедес 124, 95г. с вс.екстри - е това е автомобилът!!! Но той е от съвсем друг клас...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта