Колеги-мотористи

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Вто 06 дек 2016 17:38


Айде официално Дядо Коледа (ebay) получи писмото ми за Коледа. Имаше някакви технически проблеми и не получаваше, но накрая белобрадия старец го получи :a040

Изображение




Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот RadoShopa » Сря 07 дек 2016 19:33


Т'баси...щедър бре ( Дядо Коледа ) Че и ги боядисал супер... :smile Аз, понеже с ebay съм като индианец пишеща машина...ще помогнеш, ако се налага, гледам все хубави неща излизат :cool


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Чет 08 дек 2016 11:11


Ще помагам :th_up И аз бях индианец, но резко се наложи да хвърля копието и да обуя дънките :mhihi :mhihi :mhihi Имаше и някакви проблеми, та се бех сдухал да не ме изпържат с парите, но всичко е чок и гек :11


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот phantom_ » Чет 08 дек 2016 11:55


Аз веднъж пробвах да се регистрирам в пей-пал ама не стана работата заради пин кода който банката трябва да върне и картата която се опитах да регистрирам не стана и сега трябва друга да си вадя :scare3 Ама нещо не ми се занимава...А инъче найстина излизат много добри неща там :th_up


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Чет 08 дек 2016 12:42


Ами честно казано, дори и сега да не ти се налага, по-добре да я регистрираш и акаунта да е ok за черни дни. Щото ако се наложи нещо да вземеш спешно ще чакаш едни 3-4 дни и може да го загубиш. Аз като регистрирах картата, трябваше да ходя до банката за кода, тъй като по телефона не можеха да ми го кажат. Тромаво е, но все пак така се застраховат от paypal, което като си клиент е плюс. Толкова са напреднали нещата, че ако до 60 дни се разбере, че някой те е измамил (все пак понякога има срок на доставка 10-30-40 дни), слагат запор на банковата му сметка. Другото удобно, с което аз се сблъсках беше при заявката на спойлерите. Понеже бяха над 500 лв., а толкова ми е международния лимит, paypal си дръпна цялата сума и можех да разполагам с нея, но ми каза, че в момента е изтеглила 500 от сметката, а в следващия ден ще изтегли останалата сума. Доста европейска работа, честно казано. Доволен съм :)


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот phantom_ » Чет 08 дек 2016 13:11


Така е трябва да се взема в ръце и да си я направя :biggrin


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Нед 11 дек 2016 23:30


С леко закъснение ще пиша за California Superbike School 2017 г.

Мероприятието ще се проведе на 12 и 13 Май, което само по себе си го прави невероятен старт на сезона, защото дълго и продължително през цялата година ще може да тествате наученото. Аз лично смятам да посетя и на 12 и на 13-ти за трето и четвърто ниво, но ако не успея да се справя финансово със сигурност бих останал и за втория ден да гледам и да помагам с каквото мога. Ще имам кола с теглич, ако се намерят хора може да наемем ремаркета, но това вече е напред във времето.

Цената на едно ниво е 550 лв, като има промоционален пакет от 1000 лв. за две нива ако се плати до 28.02.2017 г.
Има осигурен преводач, за тези който не са много добре с английския като мен, но общо взето нещата лесно се разбират.
Ако имате въпроси, може да ме питате тук или на лично или директно да се свържете с организатора на българската група - Григор Попов - 0888 67 30 40

За спането, един от най-евтиния вариант, за тези, които предпочитат уюта е хотел ЕЛПИДА, с цена за двойна стая на ден от 35 евро. Хотела е на 2-3 километра от пистата, на супер лесна локация.
Другия вариант е за тези като мен, които не им пречи да прекарат ден или уикенд на палатка (включително предния път ме мързеше да разпъвам палатка и спах в колата и двата дни), има осигурен къмпинг до пистата с ток, вода и бани, който е на цена от 10 евро за нас (по принцип е 20).

В общи линии е това, ще се радвам, ако някой се престраши да изпита това удоволствие от първо лице, гарантирам с 2 ръце и 3 крака, че всяка стотинка си заслужава. За тези които се чудят между Калояново и Serres, също мога да препоръчам гръцката писта, реално е на 20-30 лв по-далече от Калояново ако тръгваме от София, а разликата между пистите е космическа. Всеки, който е бил на събор на Калояново или е карал там, просто да си пусне един клип на авто/мото състезание от Serres и думите са излишни.

Надявам се да покараме догодина, аз със сигурност ще го направя, отделно обмислям и едно мартенско откриване със SR да покараме 1 ден на Serres, да си припомним пистата.

Прилагам и карта на пистата:

Изображение

Поздрави.

Edit:

Да добавя и изискванията. Собствен мотор и цял екип или такъв от две части, който се закопчава през кръста. Дълги ръкавици и ботуши. В случай, че нямате, може да се наеме за 20 евро екипировката. Мотори под наем няма!


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Вто 13 дек 2016 18:58


Опаааааа, първа част на подаръка от Дядо Коледа пристигна :18b

Изображение


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот mitko23 » Нед 18 дек 2016 18:24


Колеги, искам да ви попитам понеже от дълго време си търся супермото, най-накрая си харесах едно на прилична цена. Проблема ми идва от това, че всички мотори нов внос, включително и този не ги продават с фактура, а искат да ми пишат договор с предишния собственик все едно съм го купил лично аз от него в чужбина. Много познати така си купиха мотори тази година и не са имали проблеми, но винаги има едно "но". Предполагам, че така явно се укриват данъци, но при евентуален проблем при регистрация аз гризвам дървото. Та тук идва и въпроса ми- дали някой знае може ли да се провери по VIN номер на мотора(нов внос) в кат София дали не е краден и т.н? Гледам, че в доста държави като Италия, Англия, Словения и т.н това нещо може да се направи онлайн, за България обаче нищо не намирам.


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот icotoooo » Нед 18 дек 2016 19:43


Аз си купих скутера от човек,който ги внася и документите бяха на негово име(явно там ги прехвърля на негово име).Отидох в една автокъща и там ми направиха фактура,после си направих гражданска отговорност и това беше достатъчно за регистрация в КАТ.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пон 19 дек 2016 7:52


Отиди и провери в КАТ, би трябвало да може да се провери, но ще е нещо тромаво. Помня, че колега се бе сблъскал с този проблем, но не за крадена, а за запорирана от банка кола, но без високи връзки в КАТ, не можеше да разбере. Преди е ставало със заявление, но от няколко години, няма такава услуга в КАТ :banghead


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот mitko23 » Пон 19 дек 2016 17:45


Благодаря за отговорите колеги. Колега icotoooo проблема е, че повече мотори както и този, който харесах са взети просто с документите(малък, голям талон с печат, че мотора е отписан и типенщан за характеристиките на мотора понеже е внос от Австрия конкретно този) без да има някакъв договор за покупко-продажба между стария собственк и този дето иска да ми го продаде.Предполагам, че ги купуват на килограм мотрите нов нос и така пестят от данъци и т.н.. Колега Kuncavia надявах това заявление още да важи понеже в кат нещата винаги са много неуредени та днеска реших да питам в Кат първо по телефона, ама изглежда, че си живея в някакъв розов свят дето тея телефони ги дига някой там :Mr Green Fun. Реших да се пробвам на място в Кат да питам, но никой нищо нито знае нито може да те упъти, а пък камо ли да се доредиш до техен служител. Най-трагичното е, че на един субект на каналите пет минути му обяснявам за какво иде реч(понеже там ми пратиха да питам), той накрая ми вика купи го мотора и като го регистрираш ще го провериме :a070 , ама аз нали искам да го проверя преди да го купя му казвам аз и до там. Явно трябва още няколко пъти да отида в Кат София, надеждата умира последна :mhihi , а истината е някъде там, както се казва.


PS. Днеска за пръв път се сетих, защо когато регистрирах голфа преди години се зарекох никога да не стъпя в Кат София :mrgreen докато съществува в този му вид.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Вто 20 дек 2016 8:13


После ме питат, защо си плащам да ми регистрират нещата в КАТ. Тоя хуй с "каналджиите" съм го ял. Регистрирах една четворка с летни гуми през зимата и ми казаха, че няма да ме пуснат... Смених ги на следващия ден и "каналджията" вика "абе, що си не караш и зиме и лете със зимните гуми, аз така си карам ладичката и нямам никакви проблеми". Компетентността там е на много "високо" ниво. Също имах една петица, на която по талон се водеше без номер на двигателя. Гъзи се, струва, двадесет минути да види номер и не намери. Питам го "всички ли GTI са така?" И той вика "да". Е оти се гъзи толкова време бе миндил, при положение, че колата бе регистрирана в КАТ Разград и не е нов внос. Както и да е, малоумници, там единствено може да ти свърши някой със звезди на пагоните, иначе, въобще не се занимавай. Четворката ми я регистрираха сиво комби, а тя беше син хеч... "Каналджията" ми вика "па карай си я така" :stumm Направо не знаех, какво ми се случва. И докато си сменя талона, ми отне 5 дни разправии, докато стигна до един леко плешив пич, с по 3 звездички на пагон, който за 5 минути влезе в положение и оправи нещата. До тогава, бяха едни дигания на рамена, препращания, абе на луд ме направиха :thumb_down

п.п. Дядо Колега отново се появи :beer

Изображение


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот phantom_ » Вто 20 дек 2016 13:44


Тая година явно много си слушал :mhihi


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Вто 20 дек 2016 18:51


Много слушал, чакаме още два, единия пътува, другия ще го "шипнат", чак догодина :mhihi



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта