Mнение за "нов-стар" автомобил

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот mladvampirTDI » Пет 02 окт 2009 14:43


Абе и аз мисля за след нова година, ама ако сега се появи THE колата.... Но някак си, Алди по ме влече от Субару, но това нищо не значи.

Колега ОNE, парите с жената са ни общи, както и решенията, но съвети всякакви приемам. Лично мен Шкода ме привлича единствено заради цената, иначе няма такава пластмаса, може би Тойота може да им съперничи (това отностно колите с които сам имам досег). Все пак искам веднъж да си взема кола която да ме кефи, а ме да е ....

BTW, ходих да карам един Тигуан 170коне дизел с целия списък с екстри, който може да ги има. Всичко е супер и ми хареса, но струва 57К. Просто тази кола не струва тези пари. Това само за да споделя виздането си ;-)




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот dobrin » Пет 02 окт 2009 15:16


На практика, както много хора знаят, предложеният от Чудомир Пасат е с торсен диференциял, т.е. системата, която би получил при А4, тъй като и при двата автомобила двигателите са разположени надлъжно. От там нататък всичко е въпрос на предпочитание.
Ако говорим за 2004 година, през която са произведени и последните Пасати Б 5.5, те са добър избор според мен поради няколко причини.
Първо, последна фаза на производството - всичко е отработено, изпипано, няма детски болести и т.н.
Второ, повече място от Ауди със сигурност.
Трето, сравнително по-ниска цена и по-евтина поддръжка.
Аз лично от Пасат Б 5.5 съм най-доволен от всички автомобили, които съм карал до момента.
Въпросът за дизел или бензин на газ винаги стои и според мен е въпрос на личен избор. В единия случай говорим за икономия и прилично вървене, в другия за икономия и, в зависимост от двигателя, много или умерено вървене. Но не трябва да се забравя по честото спиране на бензиностанциите и намаляването на багажният отсек. Дори на мястото на резервната гума, газовата бутилка пречи.
В крайна сметка, това, което намериш на най-добри пари в най-добро състояние може да определи и изборът ти.
Имай предвид и една особеност при Ауди А4 седан - отворът на багажника е малък и неудобен в сравнение с обема на багажника.
П.П: Сега погледнах цената на Аудито, което си показал - то е в съвсем друг ценови диапазон от Б 5.5, да кажем поне 20 000 лева в повече.


Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот mladvampirTDI » Пет 02 окт 2009 22:00


Добри, знам какво е предложението на Чудомир, едонственият проблем е бензина. Иначе Пасата е супер, но много трудно се намират читави на Бг пазара. И понеже в новият Пасат Б6 4х4 е пак 4 моушън с хелдекс не бих си го взел. Уфф, избора е труден. Много труден.


Потребителски аватар
dude
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 27 май 2005 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот dude » Съб 03 окт 2009 8:48


повечето от вас знаят колегата Spunky от Ауди форума, той продаваше една много добре поддържана в перфектно състояние (на сниките) черна А4 авант 1.9 131 коня. Виж http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=55581&st=0

обявата е доста стара, но в тая криза може и да не е продадена още


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4270
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот tdi fen » Пет 09 окт 2009 17:50


колега не му мисли ако имаш 30-40 хил вземай едно BMW X3 3.0 D http://www.mobilen.bg/21248387492308121 другия добър вариант и AUDI A6 ALLROAD 2.5 tdi http://www.mobilen.bg/11202058423553875


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот KirilGeorgiev » Пет 09 окт 2009 19:39


То за тези пари Туарег по добре да си вземе.Аудито е супер но 35 000лв за кола модел 1998г ми се вижда нереално.Лично мнение.Който плаща той поръчва музиката :да:


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот icoico » Пет 09 окт 2009 22:14




Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот mladvampirTDI » Съб 10 окт 2009 9:32


Още съм в процес на търсене на THE колата ;-)

Все повече ме всече А4 куатро, ам доста трудно се намират на пазара читави дизели...

А за allroad-а това не е ли тъй наречения маслояд на Ауди със мултитрошляк? От това ме е най-много страх, че масово обявите са за 2.5 ТДИ а там не всички модели са читави...


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот brabus » Съб 10 окт 2009 16:13


За 2.5TDI V6 на Ауди и VW не коментирам. Проблемът при тях идва от огромния пробег, който са навъртяли, а тук ти го обявяват че е на 170 000 км....
Що се отнася до Мултитроник, то всичко що е 4х4 е с Типтроник, така че нямаш проблем.
Говоря за Аудитата до 2007 г. После май се появи и 4х4 с Мултитроник, но трябва да проверя.
П.П. Да те облъча малко
Фейслифта на Октавия Скаут с 2.0 TDI и 140 кс. mhihi


Потребителски аватар
soxy__
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 03 май 2009 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот soxy__ » Съб 10 окт 2009 16:38


Видях, че ти препоръчаха Субару и понеже аз съм голям фен на тези коли не мога да не се включа :mrgreen:
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details
Това е от мен 4x4, 240 коня и всички екстри. Имах щастието да покарам такова и определено ме впечатли доста повече от S320CDI и А6 3.0тди, разбира се не като возия и комфорт, но като вървеж и звук е просто велико.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот group® » Съб 10 окт 2009 19:46


Като гледам за какви пари иде реч, няма как да не ти дам идея за това - http://www.hyundai-indcommerce.com/bg/o ... /lp/0/ps/0
Пак 4х4, но поне истинско :) А и има човек, който може много да ти помогне и насочи (личен опит - благодаря ти Митак :bowdown ). Няма да казвам кой :Mr Green Fun
Линзингите са изгодни (ако те интересува), ДДС 'шашма' може да се измисли (ако те интересува и имаш как).
И те така .... само идея ;)

п.с. а ако гледаш нови коли погледни Шкода Yeti - има бъдеще този автомобил ;)


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот chefito » Съб 10 окт 2009 19:55


Поясни защо ти е 4x4?

Ако не държиш на 4x4 има такива а4-ки и за 20к лв...което според е по-добре от 40к за кола на петрол....така или иначе до 2 години ще навлезнат ел...ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ!


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот Чудомир » Съб 10 окт 2009 20:28


Субару-то е звяр, за тия пари в Германия не е невъзможно да го намериш, но лесно няма да е...
Октавия-та от Брабус
Йетито на Груп

в този ред бих се огледал, а4 ще е доста излъскана кочинка или ще трябва да търсиш дълго...А6 от тумбестите (4B) не бих си купил вече за тия пари, дори и да е оффроад...Евентуално 4С, ама там да намериш хубаво куатро...Не че с търсене няма да стане...


Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот mladvampirTDI » Нед 11 окт 2009 8:49


Субару може би е добър автомобил, не знам, нямам наблюдения.

за шкода - тц, не става - жената е антифен ;-)
За СантакаФЕ - ходих и гледах (10x Митко) - има неща който ми харесват, но и такива който не.....

А защо искам 4х4 - ами искам повече стабилност, сигурност и на моменти проходимост. Все още съм на вълна А4, но наистина е адски трудно да се намери добра оферта. Много по-лесно е да намериш А6 3.0 ТДИ отколкото А4 дизел куатро.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4270
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Mнение за "нов-стар" автомобил

Мнениеот tdi fen » Нед 11 окт 2009 13:03


колега не мога да разбера защо А4 при полжение че може за тези пари да се вземе нещо доста по-голямо джип например,А4 едва ли е по-проходимо и стабилно от джип в момента карам лека кола но това което бих искал е джип нима имаме пътища за да кареме хубави нежни коли като А4 и при първа финансова възможност ще си взема джип спрял съм се на нещо такова виж и кажи какво ти е мнението http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... eNumber=10



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта