Автокаско - къде, как, какво..?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
BECK0
Мнения: 464
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 23:32
Автомобил: VW Passat B7
Двигател:
Местоположение: София

Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот BECK0 » Съб 09 яну 2010 12:18


Здравейте колеги,
дойде момента и за Автокаско. Четох темите от форума, но може би не намерих точно конкретната информация, която ме интересува.
От скоро вече имам собствена кола, ще я карам в София(там съм студент) и Шумен. Имам няколко конкретни въпроса.
Към коя компания са най-примамливи условията и най-коректни при евентуален проблем?
Къде трябва или къде е по-добре да застраховам колата - Шумен или София?
Ускъпява ли много ако колата се застрахова и против кражба?
Колко горе долу ще е каското (верни ли са калкулаторите в нета)?
При какви условия ползваш техен сервиз, а не експертна оценка?

Малко данни за колата - Опел Астра Г 2001г, 1.6 16В 101 к.с. .. (застрахователната сума ще е може би около 6000лв).

Поздрави и благодаря предварително на отзовалите се!
Веско




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот hooligan_sk » Съб 09 яну 2010 12:53


Бул Инс и Армеец. На 6000лв и под 10 годишна кола, застраховката пълно каско ти е между 450 и 500лв на всякъде + 40лв за маркиране. В бул инс ти поемат колата при сума над 7200лв и то при твое желание, не задължително. Най-важна ти е застраховката Кражба и по-точно маркировката от мутрите - Кейт на повечето места ;) аз лично от 5 години карам с пълно каско, щетите са ми все дребни ако има такива, затова тая година само кражба - на 7000лв е 240лв и в бул инс и в армеец. Успех.

ПП: застраховката ще ти там откъдето ти е номера на колата. Не си ги представям Кейт в София да маркират шуменска кола ;)


Потребителски аватар
babata 1
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: MILANO

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот babata 1 » Съб 09 яну 2010 14:25


всеки е доволен от нeговя си застраховател ас от 7 години сам с пълно каско къдели не съм го правил най доволен сам от Бул инс сега голфа ми е застрахован 7800 лв. + кражба а плащам 318 лв. на година


Потребителски аватар
babata 1
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: MILANO

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот babata 1 » Съб 09 яну 2010 14:27


hooligan_sk написа:Бул Инс и Армеец. На 6000лв и под 10 годишна кола, застраховката пълно каско ти е между 450 и 500лв на всякъде + 40лв за маркиране. В бул инс ти поемат колата при сума над 7200лв и то при твое желание, не задължително. Най-важна ти е застраховката Кражба и по-точно маркировката от мутрите - Кейт на повечето места ;) аз лично от 5 години карам с пълно каско, щетите са ми все дребни ако има такива, затова тая година само кражба - на 7000лв е 240лв и в бул инс и в армеец. Успех.

ПП: застраховката ще ти там откъдето ти е номера на колата. Не си ги представям Кейт в София да маркират шуменска кола ;)

моите коли са \\\"кн \\\" регистрация пак ги застраховам в София
:да:


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот Layer » Съб 09 яну 2010 14:30


всеки е доволен докато не се наложи.
всички са едни и същи.
която взема повече пари, то тя има вариант и да изплаща.
отивай в София, Санто да ти прави една на дженерали и се моли да няма ядове.


Потребителски аватар
babata 1
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: MILANO

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот babata 1 » Съб 09 яну 2010 16:37


Layer написа:всеки е доволен докато не се наложи.
всички са едни и същи.
която взема повече пари, то тя има вариант и да изплаща.
отивай в София, Санто да ти прави една на дженерали и се моли да няма ядове.

с дженерали наистина трябва да се моли да няма повече от една щета защото започват едни разпити и едни увъртания


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот dragozow » Съб 09 яну 2010 18:26


Дженерали са скъпи, познавам всички "агенти" там. Имам човек от мобилната група на Лев инс, демек от него зависи. Като стане фал му се обаждаш, идва на място и те оправя. И аз сега при него ще правя защото ми излиза наполовина на това което плащам в Армеец.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот santo_trafficante » Съб 09 яну 2010 19:18


dragozow написа: Имам човек от мобилната група на Лев инс, демек от него зависи. Като стане фал му се обаждаш, идва на място и те оправя.

в смисъл как те "оправя" mhihi изплаща ти щетата на място mhihi


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот AmW » Съб 09 яну 2010 19:29


babata 1 написа:всеки е доволен от нeговя си застраховател ас от 7 години сам с пълно каско къдели не съм го правил най доволен сам от Бул инс сега голфа ми е застрахован 7800 лв. + кражба а плащам 318 лв. на година


БулИнс ми платиха 62лв за огледало което струва 350лв в Юнитрейд.
В техен сервиз ми правиха колата 2 месеца, и сега се налага да боядисвам предния капак пак щото лака се бели.
Никога повече тая смешна фирма :!:

Веско не знам какво не ти е станало ясно от темите. Има достатъчно инфо за да си направиш преценка кои ЗК са за предпочитане.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот Winner25 » Съб 09 яну 2010 19:34


AmW написа:БулИнс ми платиха 62лв за огледало което струва 350лв в Юнитрейд.
В техен сервиз ми правиха колата 2 месеца, и сега се налага да боядисвам предния капак пак щото лака се бели.
Никога повече тая смешна фирма :!:

Веско не знам какво не ти е станало ясно от темите. Има достатъчно инфо за да си направиш преценка кои ЗК са за предпочитане.

Всички са така. Аз имам опит с повече застрахователни компании и никога не са ми стигали парите да си оправя колата.
Единствено съм получавал достатъчно пари и в срок от Евроинс. Там обаче не ме удовлетворяваше застрахователната сума :roll:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот hooligan_sk » Съб 09 яну 2010 21:09


babata 1 написа:всеки е доволен от нeговя си застраховател ас от 7 години сам с пълно каско къдели не съм го правил най доволен сам от Бул инс сега голфа ми е застрахован 7800 лв. + кражба а плащам 318 лв. на година


Еми открехни и нас как да дадем 318лв за пълно каско на 7800лв! Щото аз плащам на 8К над 600лв в булинс. Имам и малко актуално инфо от Булинс от вчера, само те имат комбинирана гражданска + кражба и на 7-8000лв е 257лв., без маркирането. Хубавото на бул инс е че при пълно каско и кола над 7000лв се падаш да ходиш в Бояна, а там не ти искат никакви документи и обяснения за паркинг щетите и за вандалските неща - и калници и стъкло ми платиха така :)


Потребителски аватар
fantomasss
Мнения: 317
Регистриран на: Съб 21 мар 2009 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот fantomasss » Съб 09 яну 2010 21:20


Аз съм доволен от Армеец. За един месец смених два пъти челно стъкло и двата пъти ми платиха по 130 лева, колкото си струваше китайското стъкло(то други нямаше нито в Кобра, нито в Мустанг, колата е Деу Ланос). За оценка 4900 платих застрахователна премия 340 лева за 2009 та година , а за 2010 та за оценка 3100 дадох 300 лева, те по-малко от 300 не застраховат, нямат интерес. После имах едни драскотини на предна лява врата и леко вдлъбнато на задна дясна и ми дадоха 91 лева за драскотината и 96 лева за вдлъбнатата врата, което е крайно недостатъчно, защото бояджиите взимат на детайл по 180-200 лева и така взех парите, но не оправих вратите и си карам така. Но, поне не те разпитват и не се заяждат, завеждаш щета и ти я плащат, макар и по-малко.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот k_garchev » Съб 09 яну 2010 21:24


Аз плащам 560лв на година за пълно автокаско в ДЗИ за голф 4!Оценен на 9400лв!


Потребителски аватар
JoroKN
Мнения: 1498
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 21:12
Автомобил: Vw Golf MK6
Двигател: CBAB - 2010
Местоположение: Кюстендил

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот JoroKN » Съб 09 яну 2010 21:34


Аз съм много доволен от ЛЕВ-ИНС цени,коректност всичко е ОК :wink:
Виж за Интерамерикан бих казал само отрицателни черти :!:


Потребителски аватар
babata 1
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: MILANO

Re: Автокаско - къде, как, какво..?

Мнениеот babata 1 » Съб 09 яну 2010 21:46


Winner25 написа:
AmW написа:БулИнс ми платиха 62лв за огледало което струва 350лв в Юнитрейд.
В техен сервиз ми правиха колата 2 месеца, и сега се налага да боядисвам предния капак пак щото лака се бели.
Никога повече тая смешна фирма :!:

Веско не знам какво не ти е станало ясно от темите. Има достатъчно инфо за да си направиш преценка кои ЗК са за предпочитане.

Всички са така. Аз имам опит с повече застрахователни компании и никога не са ми стигали парите да си оправя колата.
Единствено съм получавал достатъчно пари и в срок от Евроинс. Там обаче не ме удовлетворяваше застрахователната сума :roll:

тръпки ме побиват като чуя \"евро инс\" откраднаха ми колата в София а след това ужас 12-13 пати ме викаха да идвам от провинцията за формалности на 3-тя месец им представив прокурорско постановление а те ми я платиха след 16-а месец беше някакво нещастие
:deal :banghead:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 61 госта