Проблем със джантите/фланците

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Denko0
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 19 авг 2011 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolian

Проблем със джантите/фланците

Мнениеот Denko0 » Съб 03 авг 2013 19:55


Здравейте колеги!

Ето че настъпи деня в който най-накрая оползотворявам регистрацията си в форума.

Малко ще представя себе си тогава ще ви запозная и с моя проблем.

Млад момък съм на има няма 17 години, но уви хормона на тУнера ме удари по-рано и от пубертета. Все тая, това са генетични промени за които никой не е виновен! :D

Взехме една колица - Chevrolet Aveo Hatchback - сравнително нова - 2006 (тук мрънках понеже исках Golf 4/5 или Бора, но за напред не е късно.
Почнах да стягам лека полека - пастирания окачвания спойлерче тук там затъмняване интериор музики и стигнах до джанти. Целта ми бяха въпросните Rh CUP с борд - именно 7J а не 9! Както и да е потърсих джанти и намерих едни. Взех ги. Джантите са със следните параметри - 15 инчови 7J борд ET50 - тук дойде реда и на фланците - 20 мм преходни!
Реших да не разширявам стъпката и да сложа джантите без фланци, но уви - отпред колата отказа категорично да тръгне без фланец - джантата опираше в апарата!
Прежалих се - сложих фланците отпред работата заспа. Дойде ред на задните колела - Сложих джантите там със фланци, но проблема пред който се изправих бяха именно веждите - щяха да опират ако кача някой отзад или мина през неравност. Временно оставих колата с фланци отпред, а отзад БЕЗ.

Въпроса ми е Проблем ли ще е ако стъпката на предните колела е по широка от задните - няма ли да се получи някакъв дисбаланс в завой т.е няма ли по тясната задница да тръгва по лесно ? Другия ми въпрос е дали мога да сложа шайби вместо фланци които шайби да не са 20 мм, а ми допустимите 5мм дебелина отред и отзад- така че да получа ефекта на еднаквата втъпка отред и отзад без разлика в габаритите на мостовете ? Това ми са питанията колеги! Как да постъпя в този случай - .. вариянта с огъването отзад го знам, но засега предпочитам да не нарушавам структурата на автомобила перманентно! Лека вечер :smile




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем със джантите/фланците

Мнениеот Winner25 » Съб 03 авг 2013 20:18


По принцип с фланци само отпред задницата ще тръгва по-лесно, но при нормално каране едва ли ще има проблем.
По-добрия вариант е да има отпред и отзад фланци. Не знам какво имаш в предвид под шайби? Да сложиш шайби на болтовете ли?
Ако 5мм са достатъчни може да сложиш дистанционни фланци с такава дебелина. Не знам какво е междуболтовото разстояние на колата ти но ако е 4х100 или 4х98 може да си намериш фланци от лада. Монтират се на предните им колела и са точно по 5мм.


Denko0
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 19 авг 2011 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolian

Re: Проблем със джантите/фланците

Мнениеот Denko0 » Съб 03 авг 2013 20:23


За обикновенни шайби говорех. Колата е със шпилки и е 4х100. Колега може ли малко повече инфо за тези фланци от лада? На всички модели ли са? На диска ли са закрепени или ?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем със джантите/фланците

Мнениеот Winner25 » Съб 03 авг 2013 20:31


Шайбите не мисля че са добър вариант, въпреки че ако са 5мм и с достатъчно голям диаметър може и да свършат работа.
Иначе за фланците - не знам кои модели ги имат, но миссля че при повечето с изключение на новите им модели ги има. Монтирани са на предните дискове и се държат с щифтовете с които се фиксират джантите. Понеже ладата е 4х98 трябва да им разшириш малко отворите.


Denko0
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 19 авг 2011 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolian

Re: Проблем със джантите/фланците

Мнениеот Denko0 » Съб 03 авг 2013 20:35


Ще проверя за въпросните фланци от лада. Мисля че със шайби не е надеждно, понеже джантата няма да легне на цяло! Ако не ще нося моите на стругар да ги разделя на половин или да ги стърже т.е. да се намалят!


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем със джантите/фланците

Мнениеот Winner25 » Съб 03 авг 2013 20:44


Те повечето джанти по принцип не лягат на цяло, но все пак фланците са по-добрия вариант.
Ето това са фланците от лада. Аз съм ги вземал от пункт за вторични суровини :biggrin
DSC00101.JPG


Denko0
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 19 авг 2011 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolian

Re: Проблем със джантите/фланците

Мнениеот Denko0 » Съб 03 авг 2013 20:48


Тук до мен има една морга имат доста лади, утре ще проверя!


Потребителски аватар
ketev
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 22 окт 2007 10:04
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: Смолян

Re: Проблем със джантите/фланците

Мнениеот ketev » Нед 04 авг 2013 23:07


По принцип колата ти заводско е по широка отпред с 40мм така че при нормално каране едва ли ще тръгва задницата :th_up



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта