Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 25 Окт 2014 6:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка - Рег. номера Публикувано на: Пет 02 Юли 2010 10:37 
Аватар

Местожителство: София, Младост 3
Автомобил: VW Golf III Audi A6
Двигател: ABS ALF
Здравейте колеги,
Имам питане дали след като си сменя постоянния адрес, т.е. личната карта трябва да сменя и книжката? Няма адрес на нея, но от непроверени източници знам, че били "свързани". От общината не бяха много убедителни, в КАТ съвсем, затова търся помощ и от вас. Предварително благодаря!

Последна промяна от nurv на Сря 01 Сеп 2010 12:52, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 02 Юли 2010 10:42 
Аватар

Местожителство: Sofia
Ако постоянният адрес е в същия град - мисля, че не трябва. Но ако се сменява града трябва да се смени и книжката. На нея наистина няма точен адрес, но е посочен града на постоянния адрес (8-ма точка от новите книжки). Трябва досието на книжката да се премести в КАТ по постоянен адрес (за което 1-2 месеца се чака).

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 02 Юли 2010 10:45 
Аватар

Аха. Предполагам, че има и срок след смяна на Л.К. за подмяна на шофьорската книжка?

П.П. Сега видях една тема от Интернет. Отговорих си на въпроса. Може да се търка.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 02 Юли 2010 11:44 

Изчети я ЦЯЛАТА - Нова ЛК, трябва ли нова ш.книжка..., че имах доста проблеми ...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 02 Юли 2010 11:57 

нямаш никакъв проблем да не ги сменяш. Преди 5 години си смених личната карта със софийска, а книжкат ане съм си сменял. Нямал съм никакви проблеми и хич не ми дреме от простотиите им. По света може на една кола през целия й живот да е един номера, ние тука сменяме и плащаме като ненормални за всичко на по 1-2 год. айдееееее

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 02 Юли 2010 14:57 
Аватар

Общо взето да сменям всичко в пакет. А как стои въпроса ако се сменя постоянен адрес в рамките на един град. Тогава предполагам, че няма нужда вече КАТ да се безпокои? :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 02 Юли 2010 15:11 
Аватар

Местожителство: Sofia
Не :) Няма смисъл да си сменяваш книжката в този случай.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 02 Юли 2010 15:58 
Аватар

Много благодаря за всички отговори!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 02 Юли 2010 17:02 
Ън Мън
Аватар

Местожителство: София
има проблем ако си загубиш синия талон ...няма да ти издадат нов ..на едното място искат книжката да се води при тях ...на другото искат да се водиш там по местоживеене .... :) ахахахах як парадокс ..днес умрях да се смея в КАТ ...загубили са ми талона и не могат да ми издадат ново :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Чет 22 Юли 2010 11:54 
Аватар

А следващия казус, който ми изникна. Трябва да си сменя и регистрационните табели на автомобила. Това може ли да стане по някакви съкратени процедури, а не да чакам все едно е първоначална регистрация?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 23 Юли 2010 0:56 
Аватар

Местожителство: София/Вършец
Като си смениш личната карта,може и да не сменяш шофЕрската книжка,но е желателно да си смениш местоотчета!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 23 Юли 2010 1:27 
Модератор
Модератор
Аватар

Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
nurv написа:
А следващия казус, който ми изникна. Трябва да си сменя и регистрационните табели на автомобила. Това може ли да стане по някакви съкратени процедури, а не да чакам все едно е първоначална регистрация?

чакаш като за сефте mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пет 23 Юли 2010 10:31 
Аватар

Бях почти сигурен, но все пак надеждата умира последна. Умря!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Пон 26 Юли 2010 19:31 
Аватар

Здравейте колеги! Извинете ме, че ви занимавам пак, но мисля утре да ходя до КАТ и искам да съм подготвен. Казуса е, че вече имам постоянен адрес в гр. София, шоф. книжка издадена/регистрирана от КАТ Габрово и съответно регистрационен номер от Габрово. Като ида в КАТ на гише 15 си пускам молба за прехвърляне на отчета от КАТ Габрово към КАТ София. После се налага да сменя регистрационните номера, но каква е процедурата? В КАТ два пъти ми казаха различно нещо по телефона. Намерих списък с документите, които трябва да нося, но не и реда, който да спазя. За да не се лутам напразно ви моля за разяснения. Предварително благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Смяна на постоянен адрес - шоф. книжка Публикувано на: Вто 27 Юли 2010 8:51 
Аватар

Може ли да напишеш документите, които се изискват за операцията?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа