От къде да си взема талона ?!?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот zloby3400 » Вто 19 окт 2010 15:27


Днес ми вдигнаха колата за неправилно паркиране.Платих си 35 лв., дадох си талона и ми казаха че трябва след 1 месец да отида да си го взема от Ямбол, зашото там ми била издадена книжката. По лична карта адреса ми е в София и в акта е посочен Софийския адрес. Обаждам се в КАТ Ямбол - от там ми казват че талона трябва да си го получа в София. Незнам къде се водя на отчет, просто не помня дали съм си прехвърлил всичко в София като си сменях личната карта, а и няма кой да ми каже. От телефоните на КАТ София посочени в сайта им, на нито един не ми отговориха / никой не вдига слушалката./ Та въпроса ми е: Трябва ли да ходя до Ямбол или не?
Благодаря предварително.
ПП: Това ми е първо нарушение, тъкмо снощи гледах новините и бях кандидат за "златен талон" :lol:




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот yoan4o » Вто 19 окт 2010 15:39


Колега, за информация да знаеш, че тия телефони на сайта на КАТ никой, никога не ги е вдигал! Аз дълбоко се съмнявам, че изобщо има такива.... mhihi :screwy Но то това е нормално де, все пак сме в БГ.

За акта ми беше мисълта.... :Mr Green Fun , по-вероятно е да ти издадат постановлението в София, но предвид случката с телефоните...., божа работа. mhihi
Изобщо чакай месец и иди до КАТ София да видиш има ли там постановление :!:

Успех в лабиринта.


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот blinder » Вто 19 окт 2010 15:43


Ш.К. е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за да се преиздаде, след подняна на Л.К. - имам административен акт за това, че не съм спазил закона.
Ходи се в КАТ София и подаваш една молба за изстегляне на шофьорското ти досие от КАТ Ямбол и се чака един месец, за да пристигне в София (все пак са около 350км., няма как по-бързо да стане).
Аз още го ям, защото не си бях сменил книжката и талона, изтеглих си досието тук и се ударих и ми взеха талона и сега всеки ми казва, че трябва да ида при другия :banghead:.Та няма да карам кола още малко, та да видя дали след като ми е тук досието, няма да ми е всичко тук.

Ти иди с акта в КАТ София и питай, ако е тук си готов, ако не е ще те напътстват mhihi


Потребителски аватар
break
Мнения: 532
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот break » Вто 19 окт 2010 20:05


Книжката ми е издадена в Хасково,по лична карта се водя,че живея в гр. Свиленград (Хасковска област) талона ми го взеха в София и ми казаха след 1 месец да си го прибера от Хасково .Отидох там и естествено ме препратиха към Свиленград.99% талона трябва да си го вземеш от София-КАТ или РПУ-то в района ,където живееш. mhihi


Потребителски аватар
дзвера
Мнения: 867
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 9:21
Автомобил: ford escape
Двигател:
Местоположение: отвъд голямата локва

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот дзвера » Вто 19 окт 2010 22:56


по спомен се попълва молба в която посочваш настоящ адрес т.е града в който живееш и от където ще можеш да си платиш и да си вземеш талона, молбата се попълва и подава в КАТ....
(моят случай беше с отнет талон(акт) а по л.к се водя Видин и попитах как да стане че да си взема талона от КАТ Пловдив ) :wink:


Потребителски аватар
sk.
Мнения: 1009
Регистриран на: Пон 08 фев 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот sk. » Сря 20 окт 2010 5:52


Един колега, ми се жалва по този повод.
Ходил е в КАТ София и не знам на колко гишета е обяснявал, че иска талаона му да остане тук в София и да не му го връщат в далечното провинциално градче от където е.. Само че при него и Личната карта и книжката са му били издадени от там. Е накрая ги е убедил и си е взел талона от тук.
Ако ходиш, се въоръжи с много време и още повече нерви ;)
Успех!


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот myrshavija » Сря 20 окт 2010 6:05


blinder написа:Ш.К. е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за да се преиздаде, след подняна на Л.К. - имам административен акт за това, че не съм спазил закона.
Ходи се в КАТ София и подаваш една молба за изстегляне на шофьорското ти досие от КАТ Ямбол и се чака един месец, за да пристигне в София (все пак са около 350км., няма как по-бързо да стане).
Аз още го ям, защото не си бях сменил книжката и талона, изтеглих си досието тук и се ударих и ми взеха талона и сега всеки ми казва, че трябва да ида при другия :banghead:.Та няма да карам кола още малко, та да видя дали след като ми е тук досието, няма да ми е всичко тук.

Ти иди с акта в КАТ София и питай, ако е тук си готов, ако не е ще те напътстват mhihi

Аз съм подал молба за прехвърляне на документите в КАТ София много отдавна, но ШК нямам намерение да сменям. От тогава са ме глобявали няколко пъти и никой от зелените човечета не е казал, че трябва да си я сменя. Редно е да добавя, че се случва често да си забравя синия талон в другата чанта или портфейл и тогава ми добавят 10 кинта към глобата.


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот blinder » Сря 20 окт 2010 8:34


myrshavija написа:
blinder написа:...

Аз съм подал молба за прехвърляне на документите в КАТ София много отдавна, но ШК нямам намерение да сменям. От тогава са ме глобявали няколко пъти и никой от зелените човечета не е казал, че трябва да си я сменя. Редно е да добавя, че се случва често да си забравя синия талон в другата чанта или портфейл и тогава ми добавят 10 кинта към глобата.

Да и аз все още съм с Ш.К. от друг КАТ, но пък с документи/досие в КАТ София.Сега незнам какво става...от къде да си търся синия талон :banghead:
Другата седмица съм на опашката в КАТ София, да видя какво ще ми кажат.+ това си сменям и Ш.К., защото ми писна да се питам къде да ходя, то не само аз незнам, ами и господата/госпожите от КАТ знаят колкото мен.
Леле който е трудно "у дома"!

Твоите глоби "ръчно" ли са ставали или с акт?Къде си си оправял после нещата?


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот myrshavija » Сря 20 окт 2010 10:24


Ръчни глоби не съществуват. :mrgreen:
Става дума за актове, които си плащам в КАТ София. Фишовете не са интересни, защото не ти вземат нищо, а и се плащат по банков път.


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот Tyan » Сря 20 окт 2010 16:00


Книжката трябва да се води на отчет по местоживеене .... когато си сменяш личната карта е задължително да си смениш и книжката ..... никой не ти казва да го направиш и няма и проблем ...докато не се закучи ... недостатъците от книжка и лична карта на различни места.... изброявам: питат те нон стоп защо не си платил платени глоби и ако не си пазиш квитанциите много вероятно да те карат да плащаш втори път. Акта ходи до най близкия кат, след това отива по местоживеене, но може талона да отиде там където е книжката, ти плащаш акта по местоживеене, съответно синия талон е някъде другаде А АКО ЛИЧНАТА КАРТА И КНИЖКАТА СА НА РАЗЛИЧНИ МЕСТА СИН ТАЛОН НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕИЗДАДЕ. След това отнема един месец да ти се прехвърли книжката и още един месец да ти я преиздадат ако не ти се дават повече от 25 лева ...през това време караш без документи и се обясняваш всеки път какво е станало ...така че ...си преиздай книжката ако не искаш да те занимават с глупости :)


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот zloby3400 » Сря 20 окт 2010 16:21


Съвсем се обърках, явно че първо ще се ходи в КАТ София и ако талона не ми е там ще се ходи и до Ямбол. Смотана работа, не мога да получа информация от никъде.


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: От къде да си взема талона ?!?

Мнениеот Tyan » Сря 20 окт 2010 20:56


какво има да се бъркаш ...акта с талона ще иде където ти е адреса на местоживеене по лична карта .... и си прехвърли книжката като имаш време ....



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 200 госта