Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Сря 22 Окт 2014 23:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Нед 14 Ное 2010 22:19 
Аватар

Местожителство: Бяла / Пловдив Голф 3 ABD; 1.8 ABS; Golf 5 BKG
Автомобил: vw golf 5
Двигател: 1.4 fsi 90hp
Въпроса ми е: Може ли в тези 2 автомобила да се вози човек отзад без да се накланя на една страна и без да си удря главата в задното стъкло. Има ли го ефекта както при опел тигра където за да се возиш отзад трябва да седнеш зад пасажера отпред и да си под ъгъл 45 градуса.
Искам мнения от хора които са се возили отзад в таква кола.
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Нед 14 Ное 2010 22:28 
Аватар

Местожителство: varna
за ТТ-то не ! определено не е комфортно на задната седалка, но ако съм решил да си вземам такъв автомобил едва ли бих се спрял заради това.все пак е важен за МЕН комфорта на първо място, не да мисля за пасажери, а и това е спортен автомобил, не автомобил за лукс.бих казал, че е като помощна задната седалка-примерно ако се наложи да се вози 3-ти човек, което е по-добре от двуместен автомобил.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Нед 14 Ное 2010 23:56 
King of the Road
King of the Road
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: Golf MK2 - Audi A3
Двигател: RP - AGN
Аз съм 192 см. и съм се возил на задната седалка на ТТ. Общо 15 минути. Нямах търпение да изляза. Бях полу легнал, полу изгърбен и свит на топка. Задната седалка е декоративна и става да си оставиш там торбите от магазина или някакъв багаж.

А такава селика съм карал доста. На задната седалка обаче никога не съм се опитвал да сядам. Като седна отпред, предната седалка се опира в задната.

Колега от форума - Милослав продава ТТ - viewtopic.php?f=56&t=229246

И той е едричък - нека да си каже мнението.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 0:31 
Аватар

На ТТ отзад е много зле. Честно казано и отпред не е много добре:-)
На кабрио съм се возил и за висок човек като мен предното стъкло е твърде ниско. Горния ръб се пада баш пред очите ти. Като цяло не ме кефи нещо начина, по който се гледа. Но на външен вид е много арна колица, спор няма.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 8:30 
Аватар

Местожителство: Elena/Sofia/Bulgaria
ТТ-то, Селика и Хюндай Купе отзаад са удобни само за средно голяма пазарска чанта. 180см съм висок и с неударена глава от тея коли не съм излизал.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 10:28 
магистрален бандит
магистрален бандит
Аватар

Автомобил: 07 Golf V Tdi
lavidaloca написа:
ТТ-то, Селика и Хюндай Купе отзаад са удобни само за средно голяма пазарска чанта. 180см съм висок и с неударена глава от тея коли не съм излизал.

Хаха, и аз така!
По веднъж ми се е налагало да се качвам в такова Ауди и Такава Тойота отзад и няма да повторя. :да:

ПС. 190см. съм! mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 10:44 
Аватар

Местожителство: Плевен, Варна
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
lavidaloca написа:

И аз съм бил в Селика и Хюндай Купе, не съм много висок - 186 см, ама е отвратително да се вози нормален човек на задната седалка в една от тези коли...А на Селиката седалката беше ама толкова дървена, плоска и неудобна, а пък на Хюндай-я - сложили кожа: то не стига, че тясно и прегърбен, ами се пързаляш и гледаш да пазиш глобуса от удар в тавана и страничните колони...! :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 10:52 
Аватар

Местожителство: Равно поле
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993
Aз съм 175 и в селика отзад като височина е добре но няма място за краката :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 14:46 
Аватар

Местожителство: Панагюрище
И при двете коли е кофти возенето отзад , освен ако не се возят само жени . За селиката отзад незнам как е чувството при возене ( за място , си е тесничко ) , а при ТТ-то си е тесничко и некомфортно ( като се има на предвид , че съм около 165-170 висок )

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 15:10 
Аватар

Автомобил: VW GOLF 4
Двигател: AHW 1999
За деца до 12г. става отзад,другото си е мъчение :Mr Green Fun То в БМВ 1-серия е супер тясно на задните,а за тия няма просто нужда да се говори.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 16:32 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Освен горе изброените коли,същото е с калибра и нисан 100нx!Но кой го интересува в такава кола удобно ли е отзад :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 17:08 
Аватар

Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Тия коли не са правени да се сяда отзад :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Пон 15 Ное 2010 18:47 
Аватар

Местожителство: Elena/Sofia/Bulgaria
Въпреки че изброените коли може да се каже, че отпред са сравнително удобни и широки. Към този антисписък ще добавя и Опел Тигра. Кусура при нея обаче не е само отзад, а и опред - супер ограничена видимост.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Сря 17 Ное 2010 21:14 
Аватар

Автомобил: Vw T4 w140 Partner
Една приятелка кара ТТ.Страшен автомобил ,но за сам човек...макс двама.Отзад има мястo да си сложа Хрус-Хруса и 1.5л Вода

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Тойота Селика и Ауди ТТ, Може ли да се вози човек отзад? Публикувано на: Сря 17 Ное 2010 23:31 
Аватар

Местожителство: Пловдив
mitakathvp написа:
Освен горе изброените коли,същото е с калибра и нисан 100нx!Но кой го интересува в такава кола удобно ли е отзад :lol:

NX-а ако не е с лепнати до край предни седалки е поносим за возене. 5 човека + куче сме се возили в такова. Все пак е неудобно за повече от 2-ма в колата :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа