Въпрос за златен талон

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот KirilGeorgiev » Съб 26 ное 2011 23:49


Ще има да почакаш за намаление от застраховател




Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот moreg » Сря 07 дек 2011 13:24


lpishinov написа:Случайно някой да има информация дали има остъпки за гражданска отговорност например за водачи с златен талон? Преди време бях чел в друга тема че преди са предлагали... :talk:

Това го има в други държави пример Великобритания, и е редно да го въведат и тука но за момента наще тикви депутатите не са гласували такъв закон :bishop


Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот golfmaniak666 » Сря 07 дек 2011 13:36


аз имам златен талон.за да го имаш трябва да нямаш никакви прояви дори фиш 6години.за неразбралите на гърба на талона пише всичко ако изкате мога да го снимам за да се обедите сами


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Ljubon » Сря 07 дек 2011 13:44


lpishinov написа:Случайно някой да има информация дали има остъпки за гражданска отговорност например за водачи с златен талон? Преди време бях чел в друга тема че преди са предлагали... :talk:

Няма такъв филм. Всякакви отстъпки от ГО са забранени, като бонус гориво, туй-онуй безплатно и т.н. :да:


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот nikson85 » Сря 07 дек 2011 13:49


moreg написа:
lpishinov написа:Случайно някой да има информация дали има остъпки за гражданска отговорност например за водачи с златен талон? Преди време бях чел в друга тема че преди са предлагали... :talk:

Това го има в други държави пример Великобритания, и е редно да го въведат и тука но за момента наще тикви депутатите не са гласували такъв закон :bishop

То го има само , че тука е България и адна гражданска струва 200лв , а в Англия струва 2000 палнда.


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Luciano » Сря 07 дек 2011 15:48


дзвера написа:да не отварям нова тема искам тук да питам знаещите,мога ли да си извадя златен талон в града където съм с временно местожителство или трябва да е в града по л.к където се водя?
И как става изкарването на такъв талон,молба ще има ясно е, но какво още,да не ида там на голямата опашка и да ми кажат:
-Ооо ама вие нямате,това и това. :Mr Green Fun

:?:


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот nokiangage » Сря 07 дек 2011 15:55


дзвера написа:И как става изкарването на такъв талон,молба ще има ясно е, но какво още,да не ида там на голямата опашка и да ми кажат:
-Ооо ама вие нямате,това и това. :Mr Green Fun


Ще ти трябва колега справка за нарушения от КАТ, стария талон, попълнено заявление пак от КАТ и да заплатиш такса за новия талон - 3,15 лева беше моята... А за въпроса с местожителството няма да мога да помогна. :beer

Изображение


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот escrime » Сря 07 дек 2011 16:16


дзвера написа:да не отварям нова тема искам тук да питам знаещите,мога ли да си извадя златен талон в града където съм с временно местожителство или трябва да е в града по л.к където се водя?


Само там, където се водиш по отчет.


Потребителски аватар
WOB
Мнения: 168
Регистриран на: Чет 15 юли 2010 17:21
Автомобил: Vw Golf mk2 GTD
Двигател: JR 1984
Местоположение: Sandanski-Wolfsburg

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот WOB » Сря 07 дек 2011 20:11


moreg написа:Колеги аз имам златен талон от няколко седмици защото съм от 10 години без нарушение :D Но имам едно въпросче.
Сега с този златен (оранжев) талон ако направя нарушение какво ще стане? Ще ми отменят глобата и няма да ми вземат точки и ще ми върнат синия?
Или пък ако направя нарушение ще мe глобят само, но няма да ми вземат точки и ще ми върнат синия?
От какво пази този талон може ли някой да обясни?

Koлега, дядо ми има книжка от 1961г. без нито едно нарушение до сега 8) като го спрът го пускат веднага.


PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот PyMu » Съб 10 дек 2011 4:00


Аз си изкарах моя "златен" преди няколко месеца - става точно за 5 минути и някаква смешна сума. Попълваш 3 реда, даваш синия, дават ти новия... Само те проверяват по ЕГН в системата за броени секунди дали наистина си "чист" и си готов. Изненадах се приятно, че имаше доста хора, които подаваха за златен същия ден.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот nikson85 » Съб 10 дек 2011 12:27


ще има да почакам за златен талон аз вече имам първи акт :dummy: :Mr Green Fun


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот nikson85 » Съб 10 дек 2011 12:36


WOB написа:
moreg написа:Колеги аз имам златен талон от няколко седмици защото съм от 10 години без нарушение :D Но имам едно въпросче.
Сега с този златен (оранжев) талон ако направя нарушение какво ще стане? Ще ми отменят глобата и няма да ми вземат точки и ще ми върнат синия?
Или пък ако направя нарушение ще мe глобят само, но няма да ми вземат точки и ще ми върнат синия?
От какво пази този талон може ли някой да обясни?

Koлега, дядо ми има книжка от 1961г. без нито едно нарушение до сега 8) като го спрът го пускат веднага.

Определено от глобата не те пази , но ще ти го вземат и ще ти върнат синия талон без да ти вземат контролни точки. Но глобата си я плащаш ,като отче наш.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Stif » Пон 20 авг 2012 9:45


Здравейте Колеги,
Тъй като заключиха темата Ви отговорям на тази.Проверих в КАТ- Нямаш право да получиш златен талон ако имаш фиш като пешеходец / последните 6 години/.От една страна има логика - нарушил си един и същи закон - ЗДП.От друга за едно също нарушение - напр.преминамане на червено наказанието като пешеходец е едно, като водач друго /в пъти по-тежко/ Доколкото знам има принцип в правото, че за едно и също нарушение не може да има различно наказание.
И внимавайте къде пресичате че нарушенията ви се отбелязват в досието като водачи!


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот barezifranko » Пон 20 авг 2012 9:57


А как стои въпроса с глобите от камера? Колата е на мое име, но веднъж получих снимка, но баща ми е шофирал тогава(и на снимката се вижда). Какво правим в тоя случай ?


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот groznika » Пон 20 авг 2012 19:37


Stif написа:Здравейте Колеги,
Тъй като заключиха темата Ви отговорям на тази.Проверих в КАТ- Нямаш право да получиш златен талон ако имаш фиш като пешеходец / последните 6 години/.От една страна има логика - нарушил си един и същи закон - ЗДП.От друга за едно също нарушение - напр.преминамане на червено наказанието като пешеходец е едно, като водач друго /в пъти по-тежко/ Доколкото знам има принцип в правото, че за едно и също нарушение не може да има различно наказание.
И внимавайте къде пресичате че нарушенията ви се отбелязват в досието като водачи!


Не съм съгласен с теб колега по отношение на еднаквостта на нарушенията. Като водач на МПС си в пъти по-опасен та дори и смъртоносен от колкото като пешеходец.
Също така за придобиването на СУМПС се кара курс и се полага изпит и това нещо навежда на мисълта за умисъл и безотговорност при нарушението. Пешеходеца се ражда такъв по подразбиране, може да е расъл в гората и да не е виждал светофар през живота си, но ти щом си седнал зад волана нямаш оправдание :)
Пешеходеца може да е луд, кьорав, глух, пиян, тъп, дрогиран и какво ли още не, но си остава пешеходец. За водач на МПС нещата са по-различни и има санкции точно защото отговорността и евентуалните последици са много по-големи и жестоки :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 264 госта