Въпрос за златен талон

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот drmilendd » Вто 21 авг 2012 15:55


Принципа в правото, е че не можеш да бъдеш наказан два пъти за едно и също нарушение и няма нищо общо със случая. А това със фиш като пешеходец може да се оспори в съда, защото златен талон се дава на ВОДАЧ, а не на човек. Като пешеходец ти не си в качеството на водач, нищо че нарушаваш същия закон. Абе адвокатите да кажат




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот emo-gar » Сря 22 авг 2012 20:16


drmilendd написа:Принципа в правото, е че не можеш да бъдеш наказан два пъти за едно и също нарушение и няма нищо общо със случая. А това със фиш като пешеходец може да се оспори в съда, защото златен талон се дава на ВОДАЧ, а не на човек. Като пешеходец ти не си в качеството на водач, нищо че нарушаваш същия закон. Абе адвокатите да кажат


..."отдоле идеха една жена,един поп и един човек..."-така е написал един велик наш писател,малко вече го помнят!Но е прозрял истината от далечината на по-миналия век... :mrgreen:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот Ljubon » Сря 22 авг 2012 21:47


:офф
emo-gar написа:..."отдоле идеха една жена,един поп и един човек..."-така е написал един велик наш писател,малко вече го помнят!Но е прозрял истината от далечината на по-миналия век... :mrgreen:

Великолепен, точен коментар на казаното от преждеговорившия. :applause:
(аз съм от малкото, дето помнят)


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот drmilendd » Чет 23 авг 2012 11:08


ОК, ОК приемам забележката :oops:


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот emo-gar » Пет 24 авг 2012 7:32


Не е забележка от която да си взимаш някаква поука или да се "срамиш",просто е вроден инстинкт да се изрази спонтанно това което се върти в мислите-като при малките деца(казват истината без особено да им пука)..."устата сама промълвила..". :oops:
Иначе по съществото на темата,до края на годината се навършват поне 5 години без нарушения от моя страна-и като водач и като човек,и като пешеходец!Започна да ме насърбява отзад,между плешките..-сигурно ми "расте" златен талон,или съм седял повечко на слънце.. :mrgreen:


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот nikson85 » Пет 24 авг 2012 11:46


Ако получиш нарушение и изгубиш точки. Кога ще вземеш златен талон?


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за златен талон

Мнениеот joromnt » Пет 24 авг 2012 11:56


emo-gar написа:....Започна да ме насърбява отзад,между плешките..-сигурно ми "расте" златен талон,или съм седял повечко на слънце.. :mrgreen:

Колега, май е време да се изкъпеш :063:
Жалим, ама не се стърпях :Mr Green Fun
Ако изкараш още малко без нарушения, ще вземеш оранжевата хартиика, но не е голям праз да знаеш. Някой полицаи може да ти направи жест и да те пусне при първо нарушение след това, но повечето напук се гаврят само и само да го вземат.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 261 госта