Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот Marto_VN » Съб 07 май 2011 22:27


http://water-power.us/
Колеги попаднах на това ...
не знам, дали има полза, дали вреди на двигателя (както казват че не вреди) защото всеки все пак иска да си продаде машинките за парици :Mr Green Fun
може би има полза , но на каква цена ???
прецакан двигател за сметка на малък разход или не??
Гледам пише че се отделя вода - дали не пречи на дизеловия двигател това??
Мен лично малко ме е страх да сложа тази машинария на двигател Помпа-Дюза .. ако нещо ми прецака колата , няма смисъл да я правя с тея "красиви" цени и вероятно ще се набутам да я давам на части или морга ако това ми повреди двигателя - поне аз така мисля..

Ако искате да пообсъдим това..
Ако не здраве да е :Mr Green Fun




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот icoico » Нед 08 май 2011 10:31


Ааа...любимата ми тема :Mr Green Fun
viewtopic.php?f=59&t=96142&start=0&hilit
Ако не ти се четат всичките 22 страници просто погледни това:
http://water-power.us/disclaimer.html


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот zfa159 » Нед 08 май 2011 10:58


Мой познат намери някакви момета,които му я продават и монтират за 700лв с уговорката,че ако не му свали разхода с поне 30% (колата е турбо дизел),си я взимат и му връщат парите.Мен лично доста ме съмнява това,понеже по други форуми бяха писали много по темата,че дефакто не се отделя чист водород,а оксиводород и редица хора,които се занимават с разни химични процеси и т.н. се бяха изказали,че реално КПД-то та тази система е доста под 1-ца и мощността,която се отнема за отделянето на оксиводорода е доста повече ,от колкото се получава при изгарянето му после т.е. краен ефект реално няма да има ,но не можах да намеря темата,според тези хора излизаше,че има смисъл само като отоплител примерно на някакво помещение,защото отделя много висока температура при горенето си,което в нашия случай повече ни пречи,от колкото ни помага. :roll:
Имаше и едни клипчета в Интернет,където едни хора в един гараж си играеха с някакъв Мерцедес и ме уби момента,когато включиха генератора към двигателя и главния човек експериментатор напълно горд заяви "и ето,нищо не се променя в работата на двигателя" mhihi
Все някой ще сложи и ще се види дали е ефективно или не.
:beer


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот bnick » Нед 08 май 2011 11:07


Темите от това естество са измами. Има доста писано по нета


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот icoico » Нед 08 май 2011 11:08


zfa159 написа:Мой познат намери някакви момета,които му я продават и монтират за 700лв с уговорката,че ако не му свали разхода с поне 30% (колата е турбо дизел),си я взимат и му връщат парите.Мен лично доста ме съмнява това,понеже по други форуми бяха писали много по темата,че дефакто не се отделя чист водород,а оксиводород и редица хора,които се занимават с разни химични процеси и т.н. се бяха изказали,че реално КПД-то та тази система е доста под 1-ца и мощността,която се отнема за отделянето на оксиводорода е доста повече ,от колкото се получава при изгарянето му после т.е. краен ефект реално няма да има ,но не можах да намеря темата,според тези хора излизаше,че има смисъл само като отоплител примерно на някакво помещение,защото отделя много висока температура при горенето си,което в нашия случай повече ни пречи,от колкото ни помага. :roll:
Имаше и едни клипчета в Интернет,където едни хора в един гараж си играеха с някакъв Мерцедес и ме уби момента,когато включиха генератора към двигателя и главния човек експериментатор напълно горд заяви "и ето,нищо не се променя в работата на двигателя" mhihi
Все някой ще сложи и ще се види дали е ефективно или не.
:beer

Мдаа, човекът с мерцедеса пък е любимият ми опонент avex
memberlist.php?mode=viewprofile&u=184206
mhihi mhihi


zuc
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот zuc » Нед 08 май 2011 12:30


Здр.за инфо.на колегата,пуснал темата.Виждал съм такава вод.клетка монтирана на "субару H-6"собственника твърди,че е свалил разхода на гориво от 18/100 на 14/100 градско.Който има интерес да види на живо това "чудо" да пише на лични.От мен толкова,споделям това което съм видял.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот apchih » Нед 08 май 2011 12:48


С риск да бъда оплют ще споделя мойте наблюдения след като сложих клетката. Усети се промяна във вървенето макар и малка, върви някак си по леко, с по малко газ в ниските обороти. На по високи обороти явно дебита е слаб и не е достатъчен водорода. Относно разхода, от 4г карам колата и при определен пробег от 100км (от София до вилата и обратно 1,2 пъти в месеца) винаги ми е давал един и същи разход по борд компютър на 100км. След слагането на клетката ми даде разход с 0.9л. на 100км по малко от обикновеното и това 3 пъти от както съм с клетката. Следващия път ще изключа клетката за да видя дали ще се дигне разхода.


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот Marto_VN » Нед 08 май 2011 13:07


Едно ме притеснява мен...
ако бях с чист дизел т.е. без турбо и п.д. бих пробвал ..

но като се замисля ,че вероятно може да ми се прецакат дюзите и турбото , малко се замислям...
щото ако трябва се правят тея двете сметката ми излиза , колкото още един пасат.. едната дюза 1200 лева Х 4 бройки + турбината 1800 лева... това ме спира чесно казано. Пък и вероятно температурата е по голяма която развива с това устройство. все пак автомобила и електрониката е проектирана за друга температура.. ее.. винаги има "аванс" за това , но защо да изтезавам колата..

Аз доколкото разбрах към въздуха влизащ в горивните камери се добавя и ННО и така изгарянето било по пълно..., обаче би трябвало да се отделя и чиста вода -което е лошо според мен , а водата е Убиец за дюзите на автомобила П.Д. понякога е достатъна една капчица и може да се простиш с някоя дюзичка..

иначе сигурно не е зле за разхода , но самата кола , дали не и се скъсява живота по тоя начин..

Сещам се ,че навремето по "бай-Тошово време" бях чул че имало българин , който измислил у-во, за автомобил , което му позволявало да се движи с чиста вода, повече не се чу за тоя човек...
може би това е взаимствано от това .. поне аз така започвам да си мисля..


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот radotom » Вто 10 май 2011 7:39


Марто, определено съм на мнение, че това чудо няма да даде икономии - държа да отбележа - без да съм го пробвал :!: :!:
Какво ще се случи с турбината - нямам идея! Напълно възможно е да й помогне да 'цъфне'
За дюзите, обаче, няма нужда да се притесняваш - водата няма как да стигне до тях (освен ако не ти остане отворен някой клапан, ама тогава ще имаш други проблеми ;) )


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Някой знае ли повече за Водородната клетка -> има ли смисъл?

Мнениеот Varbona » Вто 10 май 2011 8:54





Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ronnie72 и 64 госта