Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра....Решено !

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот Plumber » Вто 14 юни 2011 6:28


tisho_psg написа:
Plumber написа:Понеже няма кой да ми асистира за смяна на спирачната течност, източих колкото можах с една спринцовка от казанчето (около 300 гр ) и отгоре долях нова течност.Старата течност беше много странно червена и мътна докато новата е леко жлътнала :) Това го направих е с идеята,че като натискам спирачките,някак си новата ще се омеси със старата и ще подобри положението :) И ако е добре ще повторя упражнението и ще остане около 75% нова течност в системата което ме удовлетворява напълно :)
Не знам....как мислите ? Правилно ли разсъждавам ? :)

Екстра разсъждаваш :да:
Голфа се чувства така,както ти би се почувствал ако в чаша стара и изветряла бира ти сипя една капачка студена и пресна бира mhihi
Толкова ли не може да отидеш в сервиз да сменят течността като хората?



Ами не :) Първо не съм сигурен проблемът този ли е, за което не ми се плащат 50 евро работа на час, второ почивни дни са, няма жив холандец по улиците. А и ми омръзна да давам пари по Хюндаи, мечтая да си платя за Б5,5 или Ауди А4...
Благгодаря колега за "конското" :) :drunk




carrot
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот carrot » Вто 14 юни 2011 9:35


При това положение дали не можеш да си намериш отнякъде кит за обезвъздушаване на спирачки(brake bleeding kit)

Plumber написа:Това за първи път го чувам :shock
;) с такова чудо можеш сам да смениш течност/обезвъздушиш спирачки.Би трябвало да е евтинко. Единия вид е бурканче с вакуум помпичка и клапан.

Последна промяна от carrot на Сря 15 юни 2011 10:26, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот Plumber » Вто 14 юни 2011 20:06


carrot написа:При това положение дали не можеш да си намериш отнякъде кит за обезвъздушаване на спирачки(brake bleeding kit)



Това за първи път го чувам :shock


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот tisho_psg » Вто 14 юни 2011 20:15


не е конско колега,просто не намирам за правилен този метод за смяна на течността!
Останалото са оправдания.
*Може и аз да не съм се изказал правилно :да:


iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот iwanst » Сря 15 юни 2011 15:49


Аз пък неразбрах за какво е втория човек отвиваш слагаш да капе в нещо и наливаш отвреме навреме в казан4ето да не свърши. :idea:


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот Plumber » Чет 16 юни 2011 6:29


iwanst написа:Аз пък неразбрах за какво е втория човек отвиваш слагаш да капе в нещо и наливаш отвреме навреме в казан4ето да не свърши. :idea:


Ами за обезвъздушаване си мислех.Тъй само ако го отвия ще капе ли ? А мога ли така да си обезвъздуша спирачките да речем ? Не трябва ли някой да ми напомпи и задържи педала ?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13444
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот kris11 » Чет 16 юни 2011 20:03


може на самотек, но, ако свърши течността в казаня и лапне въздух става дебела. Трябва търчене назад напред и 4 те колела да са вдиганити и да има достъп до пробките. По-добре 1л течност на земята от 2 мехурчета въздух.


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот Plumber » Чет 16 юни 2011 20:22


kris11 написа:може на самотек, но, ако свърши течността в казаня и лапне въздух става дебела. Трябва търчене назад напред и 4 те колела да са вдиганити и да има достъп до пробките. По-добре 1л течност на земята от 2 мехурчета въздух.


Ти остави ами май и въздух има.Като натисна 2-ри път почва по-добре да спира.Баси майсторите.Навсякъде са еднакви.Ще ме извиняват форумните ...:) Ще пиша пак като има резултат.

Благодаря ! :beer


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот Plumber » Вто 21 юни 2011 21:19


Днес си обезвъздушавах спирачките! Качих ж'ната вътре да помпи :) Излезе много въздух.Само имам проблем, на задно дясно не можах да развия пробката и малко се позаглади гайката и то си остана обезвъздушено :( Как мога да го раздвижа това нещо ? И с гаргите ако го хвана дали няма да се счупи ?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13444
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот kris11 » Сря 22 юни 2011 12:52


с т.н. 3 та ръка, но истинска не китайка. Стяга на 2 пъти първия път обира по размер и след това вече стяга.Отдолу има гайка за регулиране .Първо малко проба за захващане.Пръсни малко спрей от рода против ръжда. Но , ако е многа изтънен пробката може да се скъса и да остане в апарата. Пробката е бежна за почукване.
Ако имаш под ръка горелка с пламък косъм може да нагрееш само самата пробка.


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот Plumber » Чет 23 юни 2011 6:41


kris11 написа:с т.н. 3 та ръка, но истинска не китайка. Стяга на 2 пъти първия път обира по размер и след това вече стяга.Отдолу има гайка за регулиране .Първо малко проба за захващане.Пръсни малко спрей от рода против ръжда. Но , ако е многа изтънен пробката може да се скъса и да остане в апарата. Пробката е бежна за почукване.
Ако имаш под ръка горелка с пламък косъм може да нагрееш само самата пробка.


В събота ще повторя упражнението и ще пиша.Друго ми направи впечатление .НА предните спирачки накладките са нови и са супер близо до диска.Не трябва ли да има около 5мм поне разстояние ? Не задържат.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13444
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот kris11 » Чет 23 юни 2011 10:28


Plumber написа:НА предните спирачки накладките са нови и са супер близо до диска.Не трябва ли да има около 5мм поне разстояние ? Не задържат.

Значи дисковете не са криви , радвай се.Крив диск изблъсква накладките навън повече. А така както е при теб хващат по-бързо -по-малък ход , няколко милисек, но понякога не стигат.


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот Plumber » Пон 27 юни 2011 22:19


Да се "похваля". Понеже съм голям "майстор" и като си обезвъздушавах системата си наливах нова течност ДОТ 4.Обаче си пише на капачкара Only DOT 3 !!! Обаче кой да чете.Резултата е, че днес 30 км на ръчна се прибирах.Страх ме е да натисна спирачките понеже, като ги натисна залепват за диска и се отделят чак след 5 мин.А не е полезьно да се кара така :) Почва да смърди и пуши.Още първият път като долях усетих, че педала стана по-твърд но в събота долях още около 100 грама някъде.И днес е доста топло тук,към 35 градуса.Сутринта беше добре обаче като се напече тая кола на връщане беше ужасно.Дръпнах малко с една спринцовка да видя какво е положението и течността беше като газирана/Васи тъпотията!Утре ще я водя на някой да ми я оправи.И тъй не предполагах че има някакво значения смесватето на ДОТ-овете.Но предполагам това е проблема? Мнения относно смесването ?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот Stivi » Вто 28 юни 2011 8:41


Смесването на ДОТ 3 с ДОТ 4 е допустимо така че проблема ти не е свързан с това че си долял ДОТ 4 в колата ! Както изглежда без сериозна ревизия на спирачките няма да минеш !

Последна промяна от Stivi на Вто 28 юни 2011 8:54, променено общо 1 път.


carrot
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лоши спирачки при топло време.Хюндай Лантра.

Мнениеот carrot » Вто 28 юни 2011 8:53


Принципно Dot 4 спирачна течност може да се смесва с dot 3 и 5.1. Спрямо dot 3 е с по-добри експлоатационни характеристики и я замества. И трите вида са на основата на полиетилен гликол, не могат да се смесват с dot 5 (на силиконова основа).
Проблема ти е другаде.

Сега пак ти зачетох проблема... Абе колега, на тая кола... спирачни маркучи някога да са й сменяни?! на колко години е?
Огледай ги добре, макар че външно може да са ОК, ама отвътре да са се разложили и да става нещо като еднопътен клапан -> течността минава в едната посока лесно(или затруднено), а в другата посока много трудно. Резултат - не спира или задържа някое колело.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта