Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пет 22 Авг 2014 11:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 9:57 
Аватар

Местожителство: София, Младост 4
Автомобил: VW Typ 5K
Двигател: CAXA
Здравейте! Няма да пиша това в раздела сервизи, защото е по-скоро "схема", освен това не искам да се ангажирам с някакъв майстор, тук по-важен е принципа.

Във вторник си прибрах колата, цялостно боядисана в Ямбол. Колата е направена в камера, лака накрая е завършен с водна шкурка, пастиран с няколко пасти и измит преди предаването на колата. Всички забележки са оправени - разместени брони, чукнат праг, нащърбени врати и тн. Бих казал, че колата е станала доста добре, даже за мен като лаик е абсолютно перфектно. За сравнение преди 3 години си боядисах Толедото тук в СФ за точно 2 пъти повече пари. Беше ок колата. Голфа обче сега е станал много по-добре. Ще кача снимки когато мога да направя.

Цената за кола тип голф, обикновен черен металик е между 700 и 800лв. Това включва горе посочените неща. За черно с перлен ефект и други такива екстри е малко по-скъпо. Лично на мен цялото удоволствие с нафтата София-Ямбол-София и 2 автобусни билета ми излезна 900лв.

Трябва да се знае че става въпрос за работа с конвенционалн(ацетонови) бои.

Ако някой иска да си боядисва колата и не му се дават 1500лв за боя наблъскана с боклуци, може да ми пише ЛС, ще дам тел за контакт. Всеки който иска може да види и колата за да добие представа :да:

Има малко снимки в гаража.

Последна промяна от hooligan_sk на Пет 21 Сеп 2012 9:56, променена общо 6 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 10:58 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Подбити прагове оправят ли ги?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 11:04 
Аватар

Съмнителният написа:
Подбити прагове оправят ли ги?

Съмнявам се. За по-сериозни тенекиджииски неща, мисля че ползват външни хора. Освен това човека ме предупреди че вкарва в камерата цели коли, за отделни детайли не му излизала сметката. Пък и за 2 прага на теб няма да ти излезне сметката ако не си си от Ямбол :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 11:28 
Аватар

Автомобил: Mercedes
Двигател: V6
Нормално е:)От край време в провинцията тези услуги са доста по евтини :D Поради липса на работа :wink: Чувам и за цени от 600лв за цялостно но не съм виждал как боядисват.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 15:18 
Аватар

Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Цялостно, това включва и тавана ли?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 16:03 
Аватар

skotis написа:
Цялостно, това включва и тавана ли?

Разбирасе :да:

ПП: и страничните огледала и решетката отпред - доста цялостно :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 21:28 
Щастлив голфаджия
Аватар

Местожителство: Търговище
Незнам как се връзва тази цена за цялостно пребоядисване :roll: .Среден клас боя струва за 1л -90лв,лак пак среден клас струва за 1л -60лв минимум.шприц кит струва и той нисък клас 30лв за 1л.Това прави 180лв за 1л а за една кола да се боядиса цялостно са необходими 2.5литра.което прави 450лвШкурки, обезмаслители,разредетили,тикса,китове,филери,пасти за полиране.....и т.н.Само материалите правят толкова и то среден клас.Вариантите са шприц и лак за дърво и тук при нас има подобни майстори които правят тази схема с некачествени продукти които не са предназначени за автомобили. :не:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 21:45 
Аватар

sashobas написа:
Незнам как се връзва тази цена за цялостно пребоядисване :roll: .Среден клас боя струва за 1л -90лв,лак пак среден клас струва за 1л -60лв минимум.шприц кит струва и той нисък клас 30лв за 1л.Това прави 180лв за 1л а за една кола да се боядиса цялостно са необходими 2.5литра.което прави 450лвШкурки, обезмаслители,разредетили,тикса,китове,филери,пасти за полиране.....и т.н.Само материалите правят толкова и то среден клас.Вариантите са шприц и лак за дърво и тук при нас има подобни майстори които правят тази схема с некачествени продукти които не са предназначени за автомобили. :не:

Незнам каква е разбивката по компоненти, но цената си е реална, както и материалите... лак за дърво, сериозно ли :talk:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 22:00 
Щастлив голфаджия
Аватар

Можеш сам да си напарвиш справка колко струват среден клас материали :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 23:04 
Аватар

Местожителство: Торино, Италия
И в Пловдив такива цени се въртят mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 23:09 
Аватар

Автомобил: VW Golf 4 TDI
Двигател: AHF 110+
sashobas написа:

:D :D :D Кой е тоя майтор дето ползва лак за мебели?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 23:12 
Аватар

sashobas написа:

Според мен това е цената е нормална ...... просто човека изкарва 300 400 лв за 3 дни не 1000
А и да не говорим колко са 400лв в Ямбол и колко са 1000лв в София

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 23:30 

Местожителство: София - Ямбол
sashobas написа:

Преди няколко месеца си боядисвах голфа (металик) всички материали (два литра боя, два литра лак, шприц, втвърдители, разредители, кит, шкурка и пр) струваха около 250лв ( бодиколор - български) казаха ми, че ми трябва около 1,1 -1,2 литра боя и наистина се оказа толкова (останаха ми 700 - 800 грама). В същия магазин ми казаха, че за да ми забъркат точно определен цвят литъра вече е около 100лв - може би и тези 90лв за които пишеш се отнасят за точно определен цвят, а не за готова боя в запечатани кутии. Ако трябва да боядисаш само калник ще се наложи да вземеш от скъпата, но за цялостно боядисване - малка разлика няма никакво значение.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Чет 08 Сеп 2011 23:39 
Аватар

Местожителство: Казанлък
ping23 написа:
Според мен това е цената е нормална ...... просто човека изкарва 300 400 лв за 3 дни не 1000
А и да не говорим колко са 400лв в Ямбол и колко са 1000лв в София

За 3 дена трудно се боядисва кола цялостно, при това качествено :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Цялостно боядисване на автомобил - на ниска цена Публикувано на: Пет 09 Сеп 2011 9:33 
Аватар

Разяснявам. Обикновен черен металик които бояджията ползва му е 100лв литъра. Моя с перли му е струвал 145лв. Тук в СФ мой много добър приятел иска 400лв за материали и 800лв за труд. 1200лв с всички възможни отстъпки и разтягания. И човека може да ми е приятел, но нямаше да я направи толкова добре. Защо мислите че в Ямбол материалите няма да си ги набавят за 250-300лв и няма да си вземат 500лв труд? Кое му е странното?

При всяко положение има по-добри начини да се боядиса една кола, с по-скъпи и евентуално хубави материали, за много повече пари. Обаче офертите тук в СФ за 1200-1600лв не са нещо повече от тая в Ямбол за 700-800лв. Даже обратното :да:

ПП: Срока е от 10 до 15 дни, но на бояджия никога не се вярва за срокове, ако ще и марсианец да е. Моята отне към 16 дни, като бях предупреден в началото :да:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа