Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Мнениеот wili98 » Чет 15 сеп 2011 22:32


Та накратко..
Карам полото.. то е на жената.. по стар обичай.. съм с документите на реното.

Полицаят ме пита за цитирам "вашите документи и документи на автомобила".
Давам моите документи, и му казвам че документите на автомобила не са в мен..
Получавам акт, който пише че чл. 100, (2),(3),(4)
ПРочита ми ги ... виждам гражданска - вадя и я показвам.. полицая напише нов акта.. скандал.. отказвам да подпиша на "нарушител".
Свидетел.. подписва...
Не ми дава акта, въпреки, че съм съгласен да подпиша на получил.. имам записано аудио на телефона (полицая беше уведомен), как полицая отказва да ми връчи акта..


Интересно.., но по закон не трябва да нося талончето за ГТП...
И сега мисля да жаля, и да го карам да пише... много.. ако може и да го глобят...
Някой може ли да ми каже, какви са тези "превозни документи за лек автомобил - мпс сам водач в колата" и къде да ги намеря като текст/наредба.. за да видя талончето за ГТП дали е там?

ЗДВП написа:Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на
моторно превозно средство е длъжен да носи:
1. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за управление на моторно превозно
средство от съответната категоия на моторното
превозно средство, което управлява и за трия и контролния талон към него;
2. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за регистрацегленото от него ремарке;
3. (изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007
г.) документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на
автомобилистите за моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от
него ремарке;
4. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007
г.) превозните документи, определени от министъра на транспорта;
5. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) при напускане на територията на страната -
валиден международен сертификат за "Гражданска отговорност" на автомобилистите за
чужбина - "Зелена карта".
(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно
пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна
такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното
стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските
пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата
валидност.
(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно превозно средство, което
не е било спряно от движение, е длъжен да залепи в долния ляв ъгъл на предното стъкло
на моторното превозно средство валиден стикер на знак за сключена задължителна
застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите и да носи контролен талон
към знака. Когато моторното превозно средство технологично не разполага с предно
стъкло и е невъзможно стикерът на знака да бъде залепен на указаното място, същият
стикер на знака се залепва на застрахователната полица, която се носи от водача на
моторно превозно средство, и при проверка се представя заедно с контролния талон.




Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Мнениеот Layer » Чет 15 сеп 2011 23:23


Другия път ползвай търсачката mhihi mhihi
viewtopic.php?f=61&t=57947&hilit=%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5



пс.Знам че не помагам ,ама не се сдържах,сори.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Мнениеот wili98 » Пет 16 сеп 2011 0:07


Layer написа:Другия път ползвай търсачката mhihi mhihi
viewtopic.php?f=61&t=57947&hilit=%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5
пс.Знам че не помагам ,ама не се сдържах,сори.

'Ке ти кажем аз на теб търсачка..
Аз акта ще си го взема утре в КАТ.
Въпроса е, че аз отказах да подпиша акта, поради невярното му съдържание (предоставих ГО след като прочетох в акта)... полицая очевидно го мързеше.. да пише нов...
Викна си свидетел, както си му е реда, обясни му.. човечеца подписа.. де ще ходи..
Но акта, има и едно подписче, че ми е връчен.. исках от органа на реда да ми го даде.. но той отказа под претекс, чене съм подписал акта.. за туй..
И второто въпроса е.. трябва ли да имам талон за преминал преглед (имам надлежно залепен стикер) и трябва ли да го нося/предоставям на полицай при проверка..

и третия въпрос е.. какви са цитираните в (4) от закона документи за превоз..указани от Министъра?
И последния.. искам да се оплача от действията на полицая, т.к очевидно иска от мен документи, не описани в закона с което показва непознаване на закона, и ми нарушава правата, като не ми дава акта?

Цел: да им покажа, че не са джедай, нищо че са с пагони...;)
Охранителна полиция моля ти се...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Мнениеот icoico » Пет 16 сеп 2011 6:55


www.rs-sredec.org/CMS_ADM/images.../NAH ... 202011.doc

...Настоящият състав не приема, че не носенето на знак за ГТП е нарушение по чл. 100 ал. 1 т. 4 от ЗДвП, каквито квалификации са дали контролиращия и наказващия орган, тъй като не може да се приеме, че знакът за ГТП е “превозен документ, определен от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията”, каквото е изискването на чл. 100 ал. 1 т. 4 от ЗДвП.
Предвид на това, в тази си част, наказателното постановление е неправилно и незаконосъобразно и като такова следва да бъде отменено...


Нашето съд май прецеденти не пие,но това дано ти свърши някаква работа...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Мнениеот hooligan_sk » Пет 16 сеп 2011 9:45


Глобата за забравени документи не е ли под формата на фиш от сорта на 10лв? Поне до скоро беше точно така :shock


lilibg66
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Мнениеот lilibg66 » Пет 16 сеп 2011 10:43


След преглеждане на Наредба № 32 за периодичните прегледи за проверка на техническата изправност на пътните превозни средства на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация” не намерих конкретни указания за въпросния талон, а единствено за лепящия стикер. Случвало се е (не толкова често, но все пак се е случвало), да бъде грешно перфориран стикера за ГО и за ГТП. Застрахователната полица за ГО и талончето за ГТП са ти доказателството, че при теб всичко е изрядно. Трябва да имаш залепен стикер за ГТП на предното стъкло. Когато става въпрос за мотоциклети, поради липсата на предно стъкло, задължително се носи талона, защото стикера го лепят на талончето. Не е задължително да се носи и талончето при управление на друго МПС, но е желателно. Спестява главоболия. Ако акта е за неносене на документ, не си струва да се жали, понеже глобата е 10 лв. - ЗДвП: Чл. 183. ал.1 . Виж все пак, по кой член са написали акта и ако не е късно, пиши възражение. Има голяма вероятност да падне.

Превозни документи - товарителница, товарителен запис, пътен лист, коносамент и др.


naydenov23
Мнения: 139
Регистриран на: Пон 18 окт 2010 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Мнениеот naydenov23 » Пет 16 сеп 2011 13:32


Относно записа мога да ти кажа, че той не е валидно доказателство в съда и съдията дори няма да поиска да го чуе. Същото важи и за видео, направено с любителска камера, телефон и т.н..
А относно това, че не си получил акта при написването му- това няма как да се докаже пред съда, защото полицая е записал в деловата книга, че е веъчил акта и ако нямаш свидетел няма как да докажеш противното.
Дано съм ти помогнал.

П.П. Това са съвети на недипломиран юрист, 4 год. задочно в Търновския, така че не се предоверявай на съветите ми, а виж точните членове, които го формулират.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Мнениеот red rider » Пет 16 сеп 2011 19:17


hooligan_sk написа:Глобата за забравени документи не е ли под формата на фиш от сорта на 10лв? Поне до скоро беше точно така :shock

spam
На мен ми беше изтекла годността на книжката /с 6 месеца :oops: / и документите на колата ги нямаше в мен ..фиш 20 лв , :Mr Green Fun


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не ми дадоха акт и дали трябва да нося талончето за преглед

Мнениеот dobrin » Пет 16 сеп 2011 22:02


Да се обадиш като си вземеш акта и наказателното постановление, да пишем жалбата ...
Тема ще ми пускаш ... :beat_butt2



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kiko26 и 44 госта