Обухте ли зимните гуми?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Съб 04 ное 2006 22:40


Вече с зимните е доста по стабилно... Днеска за 30-40 мин лека полека ги смених.., няма да чакам по сервизи и т.н, аз съм лесен махам едните слагам другите, не като колегата neon Даже един човек с ПЕЖО спря да ме пита дали сменям гуми и колко зимам.. mhihi




Потребителски аватар
Birdie
Мнения: 798
Регистриран на: Съб 24 юли 2004 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ, Младост-1
Контакти:

Мнениеот Birdie » Съб 04 ное 2006 23:40


Отдавна....


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Нед 05 ное 2006 0:26


Имам един въпрос,искам да попитам в другите градове колко вземат сервизите за смяна на гума,смяна на лятна със зимна на една джанта с баланс.Просто ми е интерестно какви са разликите с Варна.Все пак офф топика е за това ;)


Потребителски аватар
Tishku
Мнения: 3141
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Мнениеот Tishku » Нед 05 ное 2006 1:13


Разликата е от сервиз до сервиз, а не от град до град.... :D
Тука до нас една малка Гумаджийница пича ми взима по 3 лева ( сваля,сменя,балансира и слага пак )


Потребителски аватар
gsb
Мнения: 37
Регистриран на: Пет 27 май 2005 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gsb » Нед 05 ное 2006 11:38


Ето ви малко матриал по темата!

Петък е! 5 часа чакам смяна на гуми с новите ми 2 годишни Тойо Варио V1 (оттук http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=27227&highlight=toyo+vario) ! Студ си е е...о майката! Накрая ми ги сложиха старите измити и в чувалчета, метам ги в багажника, беж за жената и поемаме за Копривщица! Само да добавя, че съм станал от сън предния ден в 17:30 и съм бил 12 часа цела нощ на бачкане, после интервю за нова работа и оттам у гумаджийницата да се преобуем. Не бех спал, не бех ни закусил, ни обядвал и тръгваме! 8)

Времето сухо, в колата - Hellowen (The Dark Ride), парното работи, моторчето мърка доволно - ке-е-е-е-ф! :lol:

И така доде стигнахме баира след гарата на Горна Малина. И СЕ ПОЧНА! На 200 м преди върха ме удари виелицата - видимост - минимална, поледица - жестока, коловози - некъв пъпли пред мен. Ма се покачихме и слизаме. Оттатък - нема такъв кошмар - лед - 2-3 см, сняг - само напудрил леда! Движим се бавно, ма не трепва пущината! Гумите явно ги бива!

Минаваме Саранци - привидно нищо неочаквано - явно е позаледено, ма там е по-открито и слънчицето е дало своето, чак на върха е лошо, ма бавно и минахме. И гледаме един ТИР как всеки момент ще закъса в обратната посока на некви 100 м от върха. Даже и не подозирах какво ни чака!

Минаваме Долно Камарци - сичко е нормално, сухо. Поемаме нагоре след жп-моста и - о чудо! Некъв кълъф иска да ме изпревари, и се почна! Карам не много бързо - 70 и внезапно стъпвам на сняг, не! Hа СНЯ-Я-Я-Я-Я-Г! И онзи баш тогава реши, че е удобен момента - газ.... :shock

Видимо започна да изостава! Аз педал не съм пипал!!!! А той до такава степен изостана, че горе на втория завой вече не се виждаше! А валеше сняг - яко! И стигам ад една колонка от 5 коли - гордо ги водеше един Мерджан. Почна да намалява, да намалява и тъмън да кажа на жената - тоя ше спре - и нашите звънят да питат как е пътя, че ще тръгват. Е ми как е - оня спря и целата колона също! И като погледнах нагоре - ЛЕЛЕ - АВАРИЙКИ - КОЛИ В КАНАВКАТА - ЛЕ-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Д! Казвам да предаде на нашите да не тръгват, че не могат да минат оттук. И се започва веселбата. Пред мен буксуват и не могат да отлепят - 1ва и лекинко се изнасям покрай колоната и спокойно почвам да катеря. Лавирам между колите и никой друг не може да мръдне на см, а аз немам грам затруднения - даже не поднася, а ледът е очевидно много як! Стигам един Пасат - напреко на пътя - вързах го с въжето да го изтегля от канавката - да ама не - не помагат ни блокажи, ни зимни гуми! Колата тръгна към канавката - 3 опита и се отказах - предницата му беше се запънала яко на ръба, опитахме се да я вдигнеме - не става! И като му видех гумите - на Шуми след състезанието са малко по-добри! Зарязах го и тръгнах нагоре - има база на Пътното - да им кажа да пратят трактор. Да ама не - нагоре още по-лошо. Видях Пикап Мицубиши - чисто нов - не мое да откине - отзад се натоварила тълпа да тежи - и пак не ще - доде опре в мантинелата - минавам спокойно отдясно му - о кво да видя - забележително Паджеро - само дето е паметник - не откинва грам, колата почва да поднася леко - ледът ми идва и на мен в повечко - включвам блокажите - задницата лекинко тръгва - изключвам задния блокаж и оставам на централния - е това вече е истината - вървя като по релси - качвам върха - нема грам проблеми. Също нема ни трактори, ни опесъчители, ни дявол! Базата на пътното - пуста! Почвам да слизам! АБС-а ми липса, но и без него добре се справям! На средата на пътя надолу стигам до ада - коли по канавките, също и ТИРове, автобуси. Катаджии са дошли, ма нищо не могат да направят и само гледат тъпо! Спирам - 4 коли сме преодолели баира - една Нива, едно Пежо - чистак ново и с много яки зимни гуми и секви екстри и още нещо идваше отзад! Шапкара ми вика - не можете да слезете - викам му - щото не можете да се качите сигурно! Метам се на колата и поемам след пежото. Гледам два тира застанали напреко на пътя! Ма там има отбивка - минавам в насрещното и през отбивката зад едно баирче бая встрани от пътя - минах - до Копривщица ситуацията се повтори още няколко пъти. Горе след Пирдоп на откритото вече бях смъртно уморен - не спал от 30 часа, борех се с виелица, лед, невероятен сняг - издрапах! Благодарение на quattro, Toyo и Wesem /халогените/. Прибрахме се! :D

На другия ден! Пристига брадчеда! След Пирдоп в канавките е имало коли по таван, бусове, камиони обърнати. С трактори са ги вадили! Мен само виелицата ми правеше проблеми с видимостта! Съседът пък работи в пътното и са ги дигнали посред нощ и до 4 сутринта са разчиствали Гълъбец! Едвам гледаше!

Следобед се наложи да ида до Пирдоп - всичко бяха разчистили и бех хвърлили пясък тук-там! На връщане бурята се поднови със страшна сила! Снощи се прибрах за 2 часа и половина - Гълъбец вече беше опесъчен. Участъка до Пирдоп обаче беше ужасен - но нямах проблеми! Оставих ги на другите! Да се борят с живота без quattro и да питат после - какво пък толкова има в тая велика система, че сме си разчекнали тъй устите да обясняваме!

Жената заяви накрая, че за кола без quattro не ще и да чува, камо ли да кара!

Това е от мен - за вас остава да си направите изводите!

Audi quattro :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Нед 05 ное 2006 11:43


зложих зимните гуми преди 2 седмици. :lol:


Потребителски аватар
DIX^
Мнения: 214
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 17:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот DIX^ » Нед 05 ное 2006 11:48


даите две зимни гуми и за мен бре хахахаа :shock
моита си няма :roll:


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Нед 05 ное 2006 12:26


DIX^ написа:даите две зимни гуми и за мен бре хахахаа :shock
моита си няма :roll:


Ооо колега погледни в продава има някой добри оферти :)


Потребителски аватар
vesellin
Мнения: 1290
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:27
Автомобил: Mitsubishi ASX
Двигател: 4N14
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот vesellin » Нед 05 ное 2006 13:06


по джапанки съм още :oops: :dummy: :smackbum


Потребителски аватар
smg
Мнения: 414
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот smg » Нед 05 ное 2006 13:19


То човек иска да ги смени, но като видях какви са опашките :roll: 2-3 часа са много време човек да загуби по опашки...
Това ми напомня....някоя гумаджииница без опашки да препоръчате?


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Нед 05 ное 2006 13:51


снимките са от Елена
снега днес започна бавно бавно да се топи
снощи беше -6 -7 градуса ужас...
днес е топло +3 :twisted:


4ep
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 04 юли 2006 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот 4ep » Нед 05 ное 2006 15:09


gsb написа:Audi quattro :bowdown :bowdown :bowdown

Еее да това е друга работа! Аз карам последните години една джипка Аро и понаучих що е 4х4 и блокаж, ама не е като твоята де. Лошо че не мога да я обуя и нея като Ибизата, :( че ми е мн.скъпо иначе има 6мм грайфер. Ама ти завиждам все пак. :wink:


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Пон 06 ное 2006 0:54


Аз вчера обух голфа с Мишелин Алпин за по 242 кинта, ся си чекаме снего :wink:
те и снимка:
Изображение

обаче що съм снимал със старите сликове никой не мое ми обясни


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пон 06 ное 2006 10:05


вторник.. на рьондето.. вече се движи като у релси..
Ултра грип 7 ... чекам да доде виелицата.. да я видим..
у сряда до 23:30 вече бях преобул и полото Гиславед НФ3... беше една смяна на джанти чудна веселба...
Чекам да доде виелицата.. ако рендето не смогва.. палим полото ;)
Ебавки с времето не ща.. да не ни на*бе то.. ;)
возя малко дете и жена.

Колите се карат и от мен и от съпругата..
Компромис НУЛЕВ.!

Искам да съм сигурен, че аз съм направил каквото мога.. останалото е работа на провидението..
Само требе да метна и веригите в багажника... преди да щукна нанякъде.


Потребителски аватар
poGo
Мнения: 637
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот poGo » Пон 06 ное 2006 10:21


От 2 седмици!
И бях единствен. ;)

Последна промяна от poGo на Пон 06 ное 2006 15:35, променено общо 1 път.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта