Готовност за пожарогасене

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Готовност за пожарогасене

5 секунди
12
16%
10 секунди
19
25%
20 секунди
26
35%
повече
18
24%
 
Общо гласове: 75
Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Готовност за пожарогасене

Мнениеот drago_tr » Пет 16 дек 2011 19:04


Пускам тази анкета, като искам да събудя и малко размислъл относно това, за колко време бихте били готови да работите с пожарогасителя в колата си при евентуален инцидент. Както и всеки да се замисли, на подходящото място ли е поставил пожарогасителя си в колата, така че да реагира за най-кратко време.
Ситуацията е следната:
седите в колата и отпред почва да пуши нещо. Колко време ви е необходимо за да стигнете до пожарогасителя и да започнете да работите с него насочвайки го срежу пожара. :roll:




Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот Ludia » Пет 16 дек 2011 19:08


Март месец гасих една кола на Ябланица на завоите. Автомобила беше поднесъл, удря се в мантинелата и с муцуна срещу движението спряла до бордюра в дясно. Имаше пламъци отпред, а хората возещи се в нея ( млади мъж и жена ) хвърляха сняг maikomila
Спрях въпреки че беше на много опасно място, на завой и страшно хлъзгава пътна настилка. За по-малко от минута вече гасех колата, и я огасих де. С прахов 1кг пожарогасител... Нямаха и триъгълник, та им оставих моя :banghead: не знам как е възможно да има толкова безотговорни водачи. Мразя да съм неподготвен - аптечки имам две, пожарогасител заверен и надежден и голям тираджийски триъгълник.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот stoi4o.d » Пет 16 дек 2011 22:25


Спиране на колата,зависи от скоростта,спирачен път и тн.,махане на колана,дърпане на ръчката за отваряна на предния капак,отваряне на шофьорската врата,излизане от колата,бегом и отваряне на багажника,взимане на пожарогасителя,бегом и вдигане на предния капак,махане на предпазителя и започване на гасенето,доста операции има,може би 20сек или малко повече,да кажем 25сек :beer Не ми се е налагало,дано не се и налага :bowdown


Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот mariovasi » Съб 17 дек 2011 0:49


drago_tr написа:седите в колата и отпред почва да пуши нещо. Колко време ви е необходимо за да стигнете до пожарогасителя и да

с издърпването на шплента 1-2 сек.
Пожарогасителят е изправен.(уж) :D
Да не се налага дано...втори път.


P1050348.JPG


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот Layer » Съб 17 дек 2011 0:55


5 секунди


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот parno » Съб 17 дек 2011 6:58


повече
тия 1-2 секунди колеги си разкопчавате колана само
хронологично поставени нещата
първо трябва да спра - ако съм в движение
после трябва да се разкопчея ,да отворя капака от ръчката да сляза да извадя пожарогасителя от багажника (като е на удобно място) да се върна до отпред, да отворя и тогава да гася
при тая кола 3 метра само спринта около нея е 2-3-4 секунди
исках като колегата mariovasi да го наместя някъде при мен защото там му е мястото а не в багажника ама не се събира където и да си харесам mhihi


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот znainainai » Съб 17 дек 2011 7:52


Пожарогасителя ми е на една ръка разстояние така че 5сек. Изправен проверен и във бойни условия и минал годишен преглед. Има колеги от Русе които са ме виждали колко бързо действам със пожарогасителя :twisted: Държа си го до шофьорската седалка да ми е на близо.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот tisho_psg » Съб 17 дек 2011 8:42


Kолега,надявам се не палиши коли и да събираш такава информация :mrgreen:
И какъв е смисъла на анкетата? Мисля,че е ясно-никой няма да спре да пие кафе докато отива за пожарогасителя,че му гори колата!
А секундите в анкетата няма как да ги знам,защото не ми се налагало да действам в описаната ситуация и ако недай си боже се наложи,едва ли някой ще щракне с хронометър да засича за колко секунди ще почне да пръска с пожарогасителя :screwy

Ако все пак държиш на отговор-0.0000001 сек.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот fill » Съб 17 дек 2011 9:27


Няма отговор никаква готовност за пожарогасене.
Сигурен че над 50 % от колите нямат пожарогасител или им е неизправен. :banghead:


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот веселин » Съб 17 дек 2011 9:49


Пожарогасителят ми е проверен съвсем наскоро - със стикер до декември 2012 , /в багажника е - при пълен багажник винаги го премествам най-отгоре за да ми е удобен/обаче е от малките - убедих се,че ако е нещо сериозно - няма да ми свърши работа
понеже след една форумна среща пред НИМ - дружно гасихме едно Пежо - вастопа да каже - ма по спомен към десетина еднокилограмки - имаше употребени :oops:
не ми се мисли - но пък и не си представям да возя промишлен пожарогасител в багажника :banghead:


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот drago_tr » Съб 17 дек 2011 10:00


Оная вечер, по една от телевизийте гледах експеримент за колко време изгаря една кола, и трябва да ви кажа че много се замислих,за това къде съм наврял моя пожарогасител. Сега вече е преместен на удобно за боравене с него място.
Идеята на анкетата не е да е просто анкета, а всеки да се замисли къде му седи пожарогасителя и при евентуална нужда да го използва, А не той същия да е затрупан в багажника с куп други работи и достъпа до него да е ограничен. Така че преместете го на удобно за вас място така че веднага да може да реагирате. Дано на никой не се налага....но това са неща за които трябва да мислим :beer


Потребителски аватар
katcko
Мнения: 591
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 23:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот katcko » Съб 17 дек 2011 10:45


И в двете коли са монтирани в ляво в багажника,винаги са изправни,минали преглед и едва ли би ми отнело повече от 10-15секунди


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот tisho_psg » Съб 17 дек 2011 10:50


drago_tr написа:Идеята на анкетата не е да е просто анкета, а всеки да се замисли къде му седи пожарогасителя и при евентуална нужда да го използва :beer

Така подкрепям напълно,но от самото "гласуване" за колко сек. не виждам смисъл.
Иначе истината е,че ако някоя кола се запали сериозно (дано не се случва) с автопожарогасителя сме почти безсилни за спрем огъня. А повечето автопроизводители май си имат фиксирано място за пожарогасителя и би трябвало да си стой на местото.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот Pichaga » Съб 17 дек 2011 23:03


гасителя ми е под седалката
смятам че там е най-удобно с оглед бързината


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Готовност за пожарогасене

Мнениеот KirilGeorgiev » Съб 17 дек 2011 23:13


Моя пожарогасител е с размерите на вибратор и ако изобщо го намеря не виждам как ще ми помогне Много е важно да се разкачи акумулатора при запалване



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ssssl и 215 госта