кражба на акумулатор

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

кражба на акумулатор

Мнениеот barezifranko » Нед 29 яну 2012 21:19


Днес случайно докато пушех цигара на терасата забелязах един криминален субект от ромски произход дето оглеждаше Голф 3-ката. Видях тема в форума за Голф 2 при които задигат акумулатора чрез пробив в предната решетка. При Голф 3 има ли такава опасност? Друго което искам да попитам как евентуално мога да се предпазя(тая вечер ще ставам често да я наглеждам), но това немога да го правя всяка вечер.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6163
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот ktamen » Нед 29 яну 2012 21:23


Най-лесно е да смениш оригиналния болт за закрепване на акумулатора с някой за по-дефицитен инструмент (например от полуоска) и да го стегнеш здраво. И аларма разбира се :wink:


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот moimoimoi » Нед 29 яну 2012 21:29


между емблемата и заключващия механизъм сложи някаква ламаринка,плексиглас или друга преграда за да не могат ако ти свалят емблемата да ти отворят капака,сложи си секретен болт за закрепване+самозатягаща гайка отдолона болта че да не могат да го развият


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот tisho_psg » Пон 30 яну 2012 8:08


А ти от къде знаеш,че циганина си е харесал акумулатора? Може да си е харесал радиото,гумите или...голфа :bishop death


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот kiril_bulgaria » Пон 30 яну 2012 9:11


Играта е следната.
Краде се акумулатора.
Искаш-неискаш, купуваш си нов.
След седмица -краде се новият акумулатор.

Спасение - аларма с пейджер. Естествено, сирената не е включена.
Лоша идея - здраво захващане. Поразийте са много повече.

Сина ми има такава аларма с пейджер. Историята: В Бургас сме. Петък вечер, лятото. Имаше на гости приятелчета от Украйна и още двама състуденти от София. Седнали сме да хапнем набързо, каквото има, защото щяха да излизат на дискотека. По едно време му звънна пейджера. Показва му "взлом на багажника". Помисли си, че е фалшива тревога, защото преди час пак така звънна. Обаче след нулирането, отново показа взлом на багажника. Е, слязоха сина и двамата софиянци долу. Познайте какво се е случило, но се върнаха с една малка щангичка. А онзи циганин със сигурност поне месец няма да припари в Бургас. Дори ми стана жал за циганина, след тяхният разказ.
Иначе, сирената му е поставена на безшумен режим. Ни звук, ни вопъл.
За първото показване, преди час на случката, вероятно е минавал да провери колата дали има аларма и дали някой ще реагира на задействанети и. А целта им е багажника, защото там му е "оркестъра".


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот vladobo » Пон 30 яну 2012 9:20


Капака се отваря- не е проблем. Отворихме на една 3ка с скъсано жило. А на мен преди време на една вектра ми счупиха стъклото на задна врата и най - културно отворили капака. Бях взел акумулатора за една друга кола та отмъкнаха само барчето между седалките (менте беше ама все пак). Идеята за аларма с пиеджър е добра а ако няма как да стане сега- свали акумулатора за през ноща .


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6163
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот ktamen » Пон 30 яну 2012 9:30


Предишния ми голф го разбиха и откраднаха акумулатора, след седмица го разбиха още веднъж и откраднаха и втория акумулатор. И двата си бяха за боклука, ама явно са се надявали, че втория път ще намерят нов или са тъпаци. А може и наистина да са тъпаци защото след този случай голфа излезе в пенсия, а "новия" голф го разбиха на втората вечер пред блока и му откраднаха 90% (не целия защото плюсовата клема заедно с малко пластмаса и олово си висяха на кабела) от акумулатора.
После взех извънредно драстични мерки и въпреки продължащите опити повече не са успявали. Алармата е абсолютно задължителна, дори да не е с пейджър. Разбира се с известяване е по-добре.


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот MK4 » Пон 30 яну 2012 10:27


Колата на платен паркинг и си осигуряваш спокойни нощи.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6163
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот ktamen » Пон 30 яну 2012 10:33


MK4 написа:Колата на платен паркинг и си осигуряваш спокойни нощи.

Продаваш колата и си осигуряваш още по-спокойни нощи.
1 И от паркинга може да ти откраднат акумулатора.
2 Най-близкия е на 300метра, а всяка сутрин имам по 25кг багаж (инструменти)
3 За година трябва да платя повече от цената на голфа.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 30 яну 2012 11:10


Как точно реши че циганина ще ти краде акумулатора?По твоята логика утре ще те пребият на улицата защото си погледнал на някой жената па той решил че искаш да я е--ш


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот barezifranko » Пон 30 яну 2012 11:10


MK4 написа:Колата на платен паркинг и си осигуряваш спокойни нощи.


От Хасково съм и тука платени паркинги няма !


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот MK4 » Пон 30 яну 2012 11:37


ktamen написа:
MK4 написа:Колата на платен паркинг и си осигуряваш спокойни нощи.

Продаваш колата и си осигуряваш още по-спокойни нощи.
1 И от паркинга може да ти откраднат акумулатора.
2 Най-близкия е на 300метра, а всяка сутрин имам по 25кг багаж (инструменти)
3 За година трябва да платя повече от цената на голфа.


1. Никой не си създава ядове да пипа по коли на паркинг при положение че има толкова много по-удобни извън паркингите :idea:
2. Моя паркинг е на около 100м от блока и повечето пъти като се прибирам вечер към 12 в радиус от 200м от блока няма свободни места, ако не ми е мястото на платения паркинг.
3. Ако голфа ти струва 600 лв направо го купувам че търся кола за гаджето mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот muns61 » Пон 30 яну 2012 12:13


Дано се сетя да снимам как съм направил - жилото се изкарва отгоре на пояса, а долу под ключалакта на капака се заваряват ламаринки, да няма от къде да се бръкне. На тези коли ключалките са скапани, от нищо не пазят. Специалистите свалят акумулатора за секунди, никаква аларма не те спасява. Доста хора познавам изгорели, все с ФВ и Жигулита. И на някои по 2, като втория е бил нов...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6163
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот ktamen » Пон 30 яну 2012 12:40


MK4 написа:
1. Никой не си създава ядове да пипа по коли на паркинг при положение че има толкова много по-удобни извън паркингите :idea:
2. Моя паркинг е на около 100м от блока и повечето пъти като се прибирам вечер към 12 в радиус от 200м от блока няма свободни места, ако не ми е мястото на платения паркинг.
3. Ако голфа ти струва 600 лв направо го купувам че търся кола за гаджето mhihi

1 Ако колата ти е голф6 риска да изчезне от паркинга е доста голям, старата ми двойка наистина ще е в безопасност, освен ако не реша да си оставям машините в багажника (между 1000 и 3000лв). Той платения паркинг си е точно за такива цели - да ти осигури място за паркиране, а не охрана.
2При мен радстоянието е повече, а и куфарите...
3Моя голф го купих точно преди 2 години (на 2февруари, точно на празника :Mr Green Fun ) за 500лв. Нямам намерение да го продавам (ако някой дава 10 000Е може и да размисля :roll: ), ама ако си сериозен мога да ти намеря и на теб една такава кочина за 600лв (даже с акумулатор).
П П Приятелката ти ще духне моментално, ако наистина и вземеш подобно возило :wink:


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: кражба на акумулатор

Мнениеот barezifranko » Пон 30 яну 2012 13:58


KirilGeorgiev написа:Как точно реши че циганина ще ти краде акумулатора?По твоята логика утре ще те пребият на улицата защото си погледнал на някой жената па той решил че искаш да я е--ш


Колега правят ми впечатление глупавите ти изказвания и в други теми. Аз забелязах човек от ромски произход с качулка на главата(напълно криминален обект) да се разхожда около колата към 1 минута. Това е притеснителното в случая. А това за жените си е проблем на жените. Една жена реши ли да кръшка винаги намира начин !

п.с малко се отклоних от темата



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта