Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Нед 21 Дек 2014 22:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Сря 18 Апр 2012 18:12 

Местожителство: Враца
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Абе не знам за Венто дали са толкова разпространени,ама понякога части за Пасат Б4 се намират доста трудно.Обяснението на един моргаджия беше със краткия срок на производство на Б4.От 1993 до 1996г

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Сря 18 Апр 2012 18:44 
Аватар

Местожителство: София-град
Автомобил: Audi B4 Avant
Двигател: 2.0 ABK
Zdravko Zankov написа:
Абе не знам за Венто дали са толкова разпространени,ама понякога части за Пасат Б4 се намират доста трудно.Обяснението на един моргаджия беше със краткия срок на производство на Б4.От 1993 до 1996г

Това е защото супер много хора незнаят,че това е пасат Б4,на Б3 го мислят за Б2, а Б5 го мислят за Б4 :Х

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Сря 18 Апр 2012 19:03 

Местожителство: Харманли-Осло
колега аз карам венто виж гаража ми но искам пасат и то задължително комби много по удобна и широка кола е

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Сря 18 Апр 2012 19:16 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY_DBU_LPG 1998
Asko VW написа:
Пасат Б4 е доста по-комфортна кола в сравнение с Вентото (във всяко отношение), има здраво окачване (за разлика от Б5), единственият недостатък спрямо вентото е това, че според мен седаните са нещо грозновати, дизйна на багажника нещо не ми пасва, но това си е мое виждане (красотата е много субективна).
.И още нещо, пак си помисли за комби, още малко пространство в багажника никога не е излишно :да:

Минал Паста покрай комфорта, ама хайде :Mr Green Fun .Има 2 х Б4 подред- ама никакъв комфорт , както и Вентото.
За багажника да колкото повече толкова повече.
Сега съм си рахат ; хем комфортно, хем широко, хем от височко гледащ,хем пък си има и облегалки за лактите а пък за място на багаж не се притеснявам.И н кучо му е удобно да надзърта между задните седалки

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Сря 18 Апр 2012 19:42 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Е точно това не ми харесва на Шарана и Турана - от всичко по нещо, ама в крайна сметка нищо :D
Въпрос на нужди и вкус разбира се.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 8:03 
Аватар

Местожителство: Русе , Спамер, временно без предупреждения, член на комсомола, избягвам да пиша във форума
Шарана е отвратителен , какъв конфорт ? Задните седдалки са като табуретки , все едно си обърнал кофа и седиш на нея , отгоре на всичко , гледайки от високо - все едно си в Газ-ка :D . Шофьорското място е толкова тясно и така направено , че седиш като препариран и си охлузваш дяното коляно задължително :D в глупаво направената и ограничаваща движението пластмасария . Единствено удобно е предното пасажерско място , с "идеално проектираното" място за краката - отгоре на таблото към предното стъкло mhihi .
Място - колкото щеш :да: , но само това !

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 13:53 
Аватар

milmar написа:
Шарана е отвратителен , какъв конфорт ? . Шофьорското място е толкова тясно и така направено , че седиш като препариран и си охлузваш дяното коляно задължително :D в глупаво направената и ограничаваща движението пластмасария . !

Нещо си в грешка - аз съм 185/6 см и не ми тясно , нито късо мястото на водача.Как го измисли не знам като се има в предвид, че купето на Шаранае по-широко от на Паста с 105 мм, в средата има 2 подлакътници.Къде в Пасат има регулировка в областта на лумбагото? КЪде на Пасат предните седалки се завъртат назад? Къде в Пасат има таблички падащи от обалегалките като масички, къде могат да се разместват седалките - кеф ти за 5 човека, за 6 , за 7 човека, къде може да са за 5 човека , ама на 3 реда, къде има в багажника 2 допълнителни извода тип запалка, фабрично затъмнение задно и задни странични стъкла, ракла в багажното ??
Вярно, че задните седалки са високи, но са направени за удобство на задните да имат видимост напред , а не да гледат възглавниците на предните седалки./ Имал съм 3 Пасата /1хБ3 и 2 Б4 - ADY i AGG /все комбита/. Не мога да кажа, че е по-широко в тях.
@Haralampi Туарана е на друга платформа Голф, по-къс е.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 14:31 
Аватар

Местожителство: Sofia
Автомобил: VW Passat-B4
Двигател: 1Z [1.9 TDI - 90 hp] 1996
Само да напомня, че дилемата на колегата, който е пуснал темата е Passat Vs Venoto, а не Пасат или Шаран.
Нека не отклоняваме дебата в нежелана от автора посока !

А кое е от последните две е по-комфортно е въпрос на лично виждане/усещане, аз лично се чувствам по-комфортно в по-ниски автомобили и максимално ниско седнал и полегнал в тях.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 14:54 
Аватар

Местожителство: pleven
От всички VW, Вентото е с най-лоша антикорозионна обработка. Ако пък е и австриец, или германец... А са коли на възраст, това е най-слабото място.
Инак двете коли са еднакви като разход и поддръжка, аз бих избрал Пасат.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 15:11 
Аватар

Местожителство: София
Не знам в Германия как ще намериш толкова стара кола.
И да хванеш бройка - твърде вероятно е или да е съвсем окастрена откъм екстри, или търговецът да е арабин/поляк/руснак и т.н...все кофти моменти.
Търси от БГ и вземи което е читаво - и Вентото не е лоша колица. :D
Гледай отдолу за корозия най-вече, че погнийват - особено австрийки и германки - италианките не толкова.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 15:54 
Аватар

Местожителство: Силистра
Автомобил: Vw Passat B4
Двигател: 1.9 TDI 1z+
Пасат-и ако имаш възможност вземай 110 коня :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 16:12 
Аватар

Местожителство: София, Дружба
Автомобил: Golf 3 1994
Двигател: ABF
Все пак избирай по-запазената кола - като купе! Мотор се прави по-лесно, а и 90 коня с малко пари могат да се доближат до 110 фабрични. Е, 110 могат да се засилят повече, но ... няма пълно щастие. :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 17:20 
Аватар

Местожителство: София, Младост 4
Автомобил: VW Typ 5K
Двигател: CAXA
Много сериозни ръжди има и по двата модела. Толедо L1 фейслифт(задължително от 96г натам) е много по-добро в това отношение. Вътре е copy/paste на Венто + 5та врата отзад. Поддръжката е като на Б4/Венто.

http://www.mobile.bg/11334758259530252

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 18:51 
Аватар

Б4 комби бензин 2л ADY ili AGG. Вентото си е кошник както и да се гледа , че и по-дърто от Б4 ката на години.
На дизел недей налита- може да е многомилионник с потенциални проблеми за ново турбо, ниска компресия =затруднено палене на студ, димене. Ремонт на дизле мисия невъзможна. 2л ровката гори колкото 1,8 почти, но и 2 та мотора имат висок въртящ момент още на 2400 об. Слагаш 1 ГИ и се раждаш. Не налитай на 1,8 поради възможността за обикновенно газово с безкрайните проблеми и по-висок разход.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пасат Б4 или Венто ? Публикувано на: Чет 19 Апр 2012 19:51 
Аватар

Местожителство: София-град
Автомобил: Audi B4 Avant
Двигател: 2.0 ABK
kris11 написа:
Б4 комби бензин 2л ADY ili AGG. Вентото си е кошник както и да се гледа , че и по-дърто от Б4 ката на години.
На дизел недей налита- може да е многомилионник с потенциални проблеми за ново турбо, ниска компресия =затруднено палене на студ, димене. Ремонт на дизле мисия невъзможна. 2л ровката гори колкото 1,8 почти, но и 2 та мотора имат висок въртящ момент още на 2400 об. Слагаш 1 ГИ и се раждаш. Не налитай на 1,8 поради възможността за обикновенно газово с безкрайните проблеми и по-висок разход.

Колега всичко е супер,ама не съм фен да имам бомба в багжника,нищо лично ...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа