Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот icoico » Пон 30 апр 2012 17:59


Та така...както съм го написал във заглавието...преди 2 часа ме спряха полицаите на светофара на Враня на излизане по Цариградско. Нямаше трафик, видях патрулката от километър, че я бяха паркирали напряко след светофара и обработваха клиент, за всеки случай намалих хептен уставно на 55 и естествено жълтата светлина на светофара ме хвана по средата на кръстовището. Да ама ме спряха...и ми вика сержа акт ли да пишем за минаване на червено или "да направим реверанс със фиш"...и избеснях...и му казах да пише квото си иска щото ще обжалвам,което и написах в акта, та по този повод моля препоръчайте ми адвокат от София, който се занимава с тази материя, ако трябва ще се охарча повече отколкото е глобата, обаче няма да е тяхната истина... :twisted: :twisted: В срок от 3 дни трябва да пусна възражението.




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 30 апр 2012 18:05


Колега напълно те подкрепям за възражението, коментара към темата ми е спам, но дано не е проблем, значи на мен ми казаха че ако светофара има брояч на зеленото и минеш на жълто, не играе това че си навлязъл на зелено, дано при тебе да не е имало брояч (секундарник) ! Желая ти късмет и дано успееш!


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот bobocamaro » Пон 30 апр 2012 18:09


Няма никакъв брояч грозния светофар, мършите преди това бяха на разклона за Герман и чакаха да замезят, но са се свлекли на светофара. :banghead:
Ако си бил сам в колата е шибано, защото ти трябва твой свидетел. А онея са двама :banghead:
И моето мнение е спам, не мога да ги дишам - пак им са се дояли дюнери.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 30 апр 2012 18:11


Защо не даде 10лв вместо да си късаш нервите Става твоята дума срещу тяхната и ако си бил сам гориш


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот icoico » Пон 30 апр 2012 18:18


KirilGeorgiev написа:Защо не даде 10лв вместо да си късаш нервите Става твоята дума срещу тяхната и ако си бил сам гориш

Не бях сам но не съм писал моя свидетел в акта, за което отнесох от нея малък семеен скандал mhihi Реших да не давам пари на такива, за която цел съм готов да платя на други mhihi


Потребителски аватар
Enforcer
Мнения: 152
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот Enforcer » Пон 30 апр 2012 18:22


Според мен няма голяма разлика дали си дал парите на милиционер или пък на адвокат. :да:
И в двата случая олекваш с определена сума. :idea:


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 30 апр 2012 18:28


Enforcer написа:Според мен няма голяма разлика дали си дал парите на милиционер или пък на адвокат. :да:
И в двата случая олекваш с определена сума. :idea:

Да хич няма mhihi Не вярвам адвокат да се наеме да води дело за 10-20лв


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот icoico » Пон 30 апр 2012 18:36


KirilGeorgiev написа:
Enforcer написа:Според мен няма голяма разлика дали си дал парите на милиционер или пък на адвокат. :да:
И в двата случая олекваш с определена сума. :idea:

Да хич няма mhihi Не вярвам адвокат да се наеме да води дело за 10-20лв

Глобата за минаване на червено не е 20 лева. От известно време рушвети не давам, особено ако се считам за невинен.Аман от тарикати. Трябва ми адвокат, който на първо време да напише възражението и да прецени шансовете за успех, ест срещу съответния хонорар, това е.


Потребителски аватар
bqlovento
Мнения: 178
Регистриран на: Чет 26 окт 2006 1:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сторгозия
Контакти:

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот bqlovento » Пон 30 апр 2012 18:53


KirilGeorgiev написа:Защо не даде 10лв вместо да си късаш нервите Става твоята дума срещу тяхната и ако си бил сам гориш

Учудвам се,че още има такива хора като теб :banghead: Всички знаете много да ревете ,колко са подкупни полицаите,но при първа възможност сте готови да давате пари,вместо да си понесеш наказанието или както в тоя случай да си търсиш правата. (до автора-сержанти в полицията няма от години)


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот Spas » Пон 30 апр 2012 20:03


icoico написа:
KirilGeorgiev написа:
Enforcer написа:Според мен няма голяма разлика дали си дал парите на милиционер или пък на адвокат. :да:
И в двата случая олекваш с определена сума. :idea:

Да хич няма mhihi Не вярвам адвокат да се наеме да води дело за 10-20лв

Глобата за минаване на червено не е 20 лева. От известно време рушвети не давам, особено ако се считам за невинен.Аман от тарикати. Трябва ми адвокат, който на първо време да напише възражението и да прецени шансовете за успех, ест срещу съответния хонорар, това е.


Здравей,

нямаш проблем, че не си писал свидетелката във акта. Имаш 3 дни в които да внесеш акта и да получиш входящ номер за него във съответното районно. Ако се стигне до съд, свидетелката ще потвърди, че вече си бил навлезнал в кръстовището, когато е светнал жълт сигнал и поради факта, че си ги видял и си карал със под 50 км/ч са си помислили, че си минал на червено. Жалба можеш да изтеглиш от нета или да се посъветваш. Ако наистина си честен, бори се докрай!

Успех :да:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот ktamen » Пон 30 апр 2012 20:07


http://www.citroen-bg.net/forum/viewtop ... 8&start=15
Ако не можеш да го прочетеш без регистрация - регистрирай се :!: Струва си да го прочетеш.

Цитат:
В Ъ З Р А Ж Е Н И Е

От: XXX с постоянен адрес: XXX
Срещу: Акт за установяване на административно нарушение No: 132942 от дата 24.01.2012 г.
Правно основание: чл.44, ал.1 от ЗАНН


Уважаеми ......................................................,

На 24.01.2012 год. около 13:30 часа бях спрян на бул. Липник 155 в посока центъра на гр. Русе от полицай Светлозар Атанасов Атанасов с твърдението, че съм преминал на забраняващ червен сигнал на светофара, намиращ се на пешеходната пътека. В резултат на това ми беше съставен акт за установяване на административно нарушение № 132942 от дата 24.01.2012 год.
Възразявам срещу акта поради следните причини:
1. Мястото, на което се намираше полицай Светлозар Атанасов Атанасов и служебния автомобил е на около 100 метра след въпросният светофар и е физически невъзможно показваният от него сигнал да бъде видян, поради липса на каквато и да е видимост.
2. Служебната кола беше спряна срещу посоката на движение плътно зад зелен товарен автомобил Мерцедес с рег. номер Р xxxx АХ, които закриваше видимостта към въпросния светофар и пешеходната пътека.
3. В момента на спирането ми, вторият полицай Йордан Валериев Маринов, който същевременно е и свидетел срещу мен, се намираше в служебния автомобил и разговаряше с водачът на превозно средство, спряно преди мен. Той не би могъл да бъде свидетел при установяване на каквото и да е административно нарушение.

Във връзка с изложеното моля да прекратите заведеното срещу мен административно-наказателно производство и да анулирате издадения акт.

Допълнителна информация ще дам в съдебна зала.

Въпросния водач на Ситроен, на който са написали подобен акт в крайна сметка е успял да се пребори със системата и акта му е отменен.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот icoico » Пон 30 апр 2012 20:34


ktamen написа:http://www.citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?f=68&t=52458&start=15
Ако не можеш да го прочетеш без регистрация - регистрирай се :!: Струва си да го прочетеш.


Благодаря за образеца на възражение :bowdown Мога да го ползвам, защото се покрива с моя случай почти на 100 процента mhihi За съжаление другия месец заминавам отново за чужбина и ще трябва някой да ме представлява на делото(далеч съм от мисълта началника на РПУ да отмени акта), така че все пак ще ми трябва адвокат... :dontknow:
BTW,някой забелязал ли е да има трафик камера на светофара на Враня, че в момента не съм в София?
П.С. До момента сътворих това:



В Ъ З Р А Ж Е Н И Е


от ............................................................
ЕГН:..........................., живущ на адрес: .....................................................
.................................................................
.................................................................

по акт за установяване на административно нарушение бланков № .............................................
от дата .................... 20...... г.

Уважаеми господин Началник,

Представям на вниманието Ви в срок възраженията си по съставения ми акт за установяване на административно нарушение бланков № ................................... от дата ................20...... г.
Не съм извършил така вмененото ми нарушение и правя следните обяснения:
1.Навлязох в кръстовището с около 55 км/ч.при включен зелен сигнал на светофара. След като бях преминал стоп-линията светофарната уредба превключи на жълта светлина и продължих движението си, за да освободя кръстовището съгласно чл.31 ал.7 т.3 от ПпЗДП
2. Мястото, на което се намираше полицай.................. в служебния автомобил е на около 100 метра след въпросния светофар и е физически

невъзможно от това място да бъде видян сигналът на светофара в моята посока на движение, както и точното местоположение на автомобила ми в кръстовището в

момента на превключване на сигнала.По този повод полицай Георгиев ми заяви, че е видял сигнала на светофара в противоположната посока на движение, а именно

по бул"Цариградски" в посока центъра на гр.София,който според него "бил огледален на този в посока гр. Пловдив".
3. В момента на преминаването ми през кръстовището полицай................, който в АУАН е посочен като свидетел срещу мен се намираше с гръб към

светофара на около 115 метра и разговаряше с водач на превозно средство, спряно от него. Той не би могъл да бъде свидетел при установяване на административно нарушение от моя страна.На питането ми в този аспект полицай Георгиев заяви, че мога да впиша възраженията си в акта стига те да не са

по-дълги от 3 реда.

4.Изложените от мен факти ще потвърди свидетелката ...............................................................................................................................................
Не считам, че констатацията по акта е коректна и във връзка с това моля да приложите чл.54 ЗАНН и да не ми налагате наказание за нещо, което не съм извършил. Моля да ми бъдат предоставени писмени мотиви по вашето становище във връзка с моите възражения.

Към възражението си прилагам препис от акта.

ПРИЛОЖЕНИЕ: Копие от акт № .................... от ...................20…… г.

................20...... г.
Гр. София С уважение:


Който има желание да даде полезен акъл в тази насока да се чувства поканен...Дали някой изобщо чете тия възражения, дали да прилагам свидетелски показания,...а...и продължавам да търся адвокат :roll:


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 01 май 2012 22:17


bqlovento написа:
KirilGeorgiev написа:Защо не даде 10лв вместо да си късаш нервите Става твоята дума срещу тяхната и ако си бил сам гориш

Учудвам се,че още има такива хора като теб :banghead: Всички знаете много да ревете ,колко са подкупни полицаите,но при първа възможност сте готови да давате пари,вместо да си понесеш наказанието или както в тоя случай да си търсиш правата. (до автора-сержанти в полицията няма от години)

Аз изобщо не рева и нямам никакво намерение да боря корупцията Който иска да се прави на Дон Кихот


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот ktamen » Вто 01 май 2012 22:31


А, ако акта е 50лв :roll: - тогава явно няма да се стигне до съд :evil:
С тези необжалваеми 50кинта се замазват всевъзможни свинщини сътворени от родната полиция.


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обжалване на акт за преминаване на червено-търся адвокат

Мнениеот kambone » Вто 01 май 2012 22:52


На добър час колега!
Ще следя темата с интерес.
Процедурата е тромава и времеотнемаща но мисията е възможна.
Свалил съм няколко акта през годините, за които не съм бил съгласен с резон. Възраженията се разглеждат и актове отпадат.
Живеем в правова държава и всеки трябва да отстоява правата си пред системата и закона. И това е начинът за справяне с корупция и полицейски произвол.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта