TESLA електромобил...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Пет 01 мар 2024 12:03


Че той винаги се е изхвърлял с преувеличения. Не виждам защо се изненадва някой?!
Работата е там, че в действителност нещата са достатъчно близо до обявеното за да пожъне успех.

Когато каже, че ще направи електрическа кола за 15000$ тя може да е и 20000$ или да не е съвсем кола :biggrin
Но и в двата случая ще е достатъчно близко, за да пожъне успех.




Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Petrolhead » Пет 01 мар 2024 12:49


Все едно малко да преувеличиш, като кажеш че пасата ти може да лети. Ама ниско.
Да накараш един автомобил да се ускорява до 100 за 1 секунда вместо за 2 е точно толкова сложно, колкото да биеш, със същия този автомобил, кола от формула 1 на СПА


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Пет 01 мар 2024 12:55


Petrolhead написа:Все едно малко да преувеличиш, като кажеш че пасата ти може да лети.


По скоро при него е все едно да кажеш, че пасата ми харчи Х, а всъщност 2.х и че замърсява У, а е У.1,5 :icon_lol

А нЕма нужда да се прайм на щипнати. Всеки преувеличава характеристиките на продукта си. Просто Мъск го прави лично и с по-голям маркетингов ефект.
Други - от името на компанията с подвеждащи реклами и характеристики.
Нищо ново ъндър дъ сън.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Petrolhead » Пет 01 мар 2024 16:06


Сравнението ми е абсолютно точно. Има разни измислени физични закони, които не дават дори малко да преувеличиш с тях


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот MMX » Пет 01 мар 2024 20:38


Някой може ли да обясни за какво е това ускорение 0-100 за 1 секунда? Само и само да се похвали собственикът на колата или защото иска да експериментира как ще му се отрази физически. Не мисля, че е много здравословно. Като цяло ми звучи като да искаш кола с 5000 конски сили. За какво са ти - ами така, да има.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Sarafov_03 » Пет 01 мар 2024 20:53


Не знам как ги мерят тия ускорения и в какви условия, но екип на AMS отиде на пистата на Римак (или Римац), направиха няколко опита да постигнат ускорението от 2 секунди и не успяха нито веднъж. С един от шефовете в колата, нито веднъж не доближиха тези данни. Не помня точно, но над 2,5, около 3 секунди. Надолу, нагоре, в една, в друга посока - нищо. Така беше по- рано и с Нисан GTR, в теста на германците показа над 3 секунди ускорение, макар японците да твърдят за 2,9. Може и тенденциозно да е, не знам, но аз не видях потвърждение на заводските данни.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот hooligan_sk » Пон 04 мар 2024 17:22


Ето опитите на Carwow с Неверата. 1/4 миля = 8,62сек, 0-60mph = 2.08. При това темпо, от 60 до 63mph няма да има особена разлика. Вижда ми се доста близо до 2сек.
Прикачени файлове
Untitled.jpg
Untitled.jpg (72.59 KиБ) Видяна 1409 пъти


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Ivo_ » Вто 05 мар 2024 12:00


Мате Римац също коментира амбициите на Елон Мъск с новия Роудстър. Коментара му беше, че това е възможно, но с използването на тръстери, които са излишен товар за колата и за Римац това не е било никога опция. Това също до някаква степен отговаря на обявените намерения за споделяне на технологии от СпейсХ към Тесла. Аз очаквам това да е по-скоро допълнителен пакет, за хора които искат да се подложат на такова ускорение. Нормалната версия на колата по-скоро би била около 2те секунди, което би било по-реално като се отчетат вече постиженията на Plaid. В общи линии обещанията са както с Киберкамиона - голям пробег, но с допълнителна батерия :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот VWGT » Вто 05 мар 2024 13:44


Този верно е решил да слага ракетни тръстери в роудстера. SpaceX пакет за Тесла.
Последното сигурно е от роудстера на Старман :)
Прикачени файлове
т3.jpg
т3.jpg (42.74 KиБ) Видяна 1316 пъти
т1.jpg
т1.jpg (25.33 KиБ) Видяна 1316 пъти
т2.jpg
т2.jpg (66.34 KиБ) Видяна 1316 пъти


Tsviatko
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 01 мар 2024 12:39
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Tsviatko » Чет 07 мар 2024 9:44


Както каза колегата по-горе, Римак се включи в коментара и сподели, че на теория е възможно това извънземно ускорение. И аз се чудя кому е нужно. Още повече, с тези Тръстери не виждам как може това да е легално по пътищата. Звучи ми като, натискаш я на светофара и Полото зад теб излита на 10 м :D , понеже избутваш тонове въздух за 1 секунда. Гледам, че и Порше май ще се втурне в тази посока , новия Taycan изглежда обещаващо пък и защо да не ползват нещо от Римак https://carsfiction.com/porsche-shte-pr ... iq-taycan/



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 242 госта