TESLA електромобил...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Пет 01 мар 2024 12:03


Че той винаги се е изхвърлял с преувеличения. Не виждам защо се изненадва някой?!
Работата е там, че в действителност нещата са достатъчно близо до обявеното за да пожъне успех.

Когато каже, че ще направи електрическа кола за 15000$ тя може да е и 20000$ или да не е съвсем кола :biggrin
Но и в двата случая ще е достатъчно близко, за да пожъне успех.




Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2119
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Petrolhead » Пет 01 мар 2024 12:49


Все едно малко да преувеличиш, като кажеш че пасата ти може да лети. Ама ниско.
Да накараш един автомобил да се ускорява до 100 за 1 секунда вместо за 2 е точно толкова сложно, колкото да биеш, със същия този автомобил, кола от формула 1 на СПА


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Пет 01 мар 2024 12:55


Petrolhead написа:Все едно малко да преувеличиш, като кажеш че пасата ти може да лети.


По скоро при него е все едно да кажеш, че пасата ми харчи Х, а всъщност 2.х и че замърсява У, а е У.1,5 :icon_lol

А нЕма нужда да се прайм на щипнати. Всеки преувеличава характеристиките на продукта си. Просто Мъск го прави лично и с по-голям маркетингов ефект.
Други - от името на компанията с подвеждащи реклами и характеристики.
Нищо ново ъндър дъ сън.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2119
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Petrolhead » Пет 01 мар 2024 16:06


Сравнението ми е абсолютно точно. Има разни измислени физични закони, които не дават дори малко да преувеличиш с тях


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот MMX » Пет 01 мар 2024 20:38


Някой може ли да обясни за какво е това ускорение 0-100 за 1 секунда? Само и само да се похвали собственикът на колата или защото иска да експериментира как ще му се отрази физически. Не мисля, че е много здравословно. Като цяло ми звучи като да искаш кола с 5000 конски сили. За какво са ти - ами така, да има.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Sarafov_03 » Пет 01 мар 2024 20:53


Не знам как ги мерят тия ускорения и в какви условия, но екип на AMS отиде на пистата на Римак (или Римац), направиха няколко опита да постигнат ускорението от 2 секунди и не успяха нито веднъж. С един от шефовете в колата, нито веднъж не доближиха тези данни. Не помня точно, но над 2,5, около 3 секунди. Надолу, нагоре, в една, в друга посока - нищо. Така беше по- рано и с Нисан GTR, в теста на германците показа над 3 секунди ускорение, макар японците да твърдят за 2,9. Може и тенденциозно да е, не знам, но аз не видях потвърждение на заводските данни.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот hooligan_sk » Пон 04 мар 2024 17:22


Ето опитите на Carwow с Неверата. 1/4 миля = 8,62сек, 0-60mph = 2.08. При това темпо, от 60 до 63mph няма да има особена разлика. Вижда ми се доста близо до 2сек.
Прикачени файлове
Untitled.jpg
Untitled.jpg (72.59 KиБ) Видяна 1740 пъти


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Ivo_ » Вто 05 мар 2024 12:00


Мате Римац също коментира амбициите на Елон Мъск с новия Роудстър. Коментара му беше, че това е възможно, но с използването на тръстери, които са излишен товар за колата и за Римац това не е било никога опция. Това също до някаква степен отговаря на обявените намерения за споделяне на технологии от СпейсХ към Тесла. Аз очаквам това да е по-скоро допълнителен пакет, за хора които искат да се подложат на такова ускорение. Нормалната версия на колата по-скоро би била около 2те секунди, което би било по-реално като се отчетат вече постиженията на Plaid. В общи линии обещанията са както с Киберкамиона - голям пробег, но с допълнителна батерия :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот VWGT » Вто 05 мар 2024 13:44


Този верно е решил да слага ракетни тръстери в роудстера. SpaceX пакет за Тесла.
Последното сигурно е от роудстера на Старман :)
Прикачени файлове
т3.jpg
т3.jpg (42.74 KиБ) Видяна 1647 пъти
т1.jpg
т1.jpg (25.33 KиБ) Видяна 1647 пъти
т2.jpg
т2.jpg (66.34 KиБ) Видяна 1647 пъти


Tsviatko
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 01 мар 2024 12:39
Автомобил:
Двигател:

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Tsviatko » Чет 07 мар 2024 9:44


Както каза колегата по-горе, Римак се включи в коментара и сподели, че на теория е възможно това извънземно ускорение. И аз се чудя кому е нужно. Още повече, с тези Тръстери не виждам как може това да е легално по пътищата. Звучи ми като, натискаш я на светофара и Полото зад теб излита на 10 м :D , понеже избутваш тонове въздух за 1 секунда. Гледам, че и Порше май ще се втурне в тази посока , новия Taycan изглежда обещаващо пък и защо да не ползват нещо от Римак https://carsfiction.com/porsche-shte-pr ... iq-taycan/


thanis
Мнения: 1343
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот thanis » Сря 08 май 2024 12:22


За пръв път от последните години получихме забавяне в продажбите на Тесла. Q1 2023 срещу Q1 2024 е 423 срещу 387. Почти 10% спад е сериозен отлив и е възможно да се нормализира търсенето на електрокари в световен мащаб. Също така масово заради конфликтите, доста държави обмислят да сменят зелените политики. На стоковата борса реално цената сега срещу миналата година по същото време почти няма промяна, но имаше много турболентност през годината, скок до почти 300USD и след няколко месеца спад до под половината 142USD и сега пак е нормализирана цена около 175USD.

Тесла трябва да търсят нови пазар за електрокари, защото в Европа, Америка и Китай почва да се насища и да спада еуфорията по "новото и модерно".

Заради каскадите покрай Cybertruck-a почти сигурно е, че няма да видим дори официален концептуален pre-production модел 2 до края на 2026 година.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 26 госта