Спиране на синя зона, проблем

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6158
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот VWGT » Сря 22 апр 2015 8:42


и аз като малък съм живял в Дианабад. Около "нашият" блок няма застрояване, но въпреки това в момента колите са пъти повече, по трева и тротоари, ужас е. Та не е само застрояването. Няма култура, по един паяк (ако уцелее) в кварталите ще свърши работа :) Не е толкова страшно, ако не си виждаш колата от прозореца.

Сега живея в центъра и определено от въвеждането на зоната има промяна към по-добро, има организация и контрол. Вярно избирателен и има какво още да се желае, но поне има къде да се спре. Едно време се паркираше по тротоари (не можех да изляза от нас), пред гаражи, на кръстовищата на малките улици, от двете страни на уличките (много яко е боклучарите да те събудят в 06:00 щото не могат да минат) и всеки е спрял "за малко", или "само за 5 минути" ... сега поне местата са точно определени и се следи, кой къде спира. Съмнява ме много около ИСУЛ да е било по-добре без зона, няма как просто (там има много живеещи, офиси, пациенти).

Зонирането частично лекува симптомите, но не самият проблем с паркирането. А той е в кмет, главен архитект и всички, които допуснаха това неразчетено презастрояване и лоша инфраструктура през годините, но сега със сигурност е по-добре със зони, отколкото без (набутаха ни ги, ама сами сме си ги избрали:)).




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот ktamen » Сря 22 апр 2015 8:53


Около ИСУЛ се намираха места и преди да стане зона, поне аз доста често паркирах там някъде, като имах работа в центъра.
И преди 15 години колите в София бяха страшно много, или поне така ми се струваше тогава. Чудя се след 15 години какво ще мислим за сегашната бройка.
Иначе и аз съм съгласен, че без зони положението беше много по-зле. На фона на общия хаос в Бг зоните са организирани отлично. Друг е въпроса, че може системата да се доизпипа и да стане по-добре и по-справедливо.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот DaDiablo » Сря 22 апр 2015 9:26


fly_free написа:Имам ли работа в центъра задължително вземам някой с мене

Вземай баба ти и няма да имаш проблем :th_up


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот calm » Сря 22 апр 2015 10:20


Аз не съм човек, който обича да открива топлата вода. Спазвам зайвета на Тато- "Работи ли? Работи! Значи го взимаме и го подобряваме."
Как е у нас и какво се случва по света


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот fly_free » Сря 22 апр 2015 11:54


одирането на кожи от гърба на хората не е работа.Лай.... ната зона не е работа а рекет.

Престъпна шайка върлува в общината.И то от 2006 насам.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот maxpayne » Сря 22 апр 2015 12:41


Аз до този момент смислен аргумент против зоните не видях.
Вече какво се случва с парите е отделен въпрос и определено там има много да се работи.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 12:42



Бате, още чакам да закърпят дупките с парите от Синя зона, но уви. А ако в Берлин плащат по 3Е, то не е за хвалба, че ние плащаме по 1Е. Средната заплата не ни е 3 пъти по-ниска от тази в Берлин, нали? Над 3000Е срещу 350Е средна как звучи?
maxpayne написа:Аз до този момент смислен аргумент против зоните не видях.

Аргумента е, че улицата, на която просто боядисват със синя боя и очертават правоъгълници, всъщност вече е платена от данъците ни. Ако я нямаше тая улица, нямаше да има и как да се маца със синя боя. Много хора ходят на работа с автомобили, някои не от толкова близо. Налага им се да плащат такса, за да ходят на работа. Толкова ли сме богати, казваш?
КАКВО става с парите е ключово и не съм съгласен да давам пари, ако нещо не получавам в замяна. В противен случай това е рекет. Някой ти взима едни пари, защото може. Чакам да оправят дупки, паркинги, детски площадки да изграждат. Къде са? С 40милиона бая може да се изгради!


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот maxpayne » Сря 22 апр 2015 12:51


инжектопляктор написа:Аргумента е, че улицата, на която просто боядисват със синя боя и очертават правоъгълници, всъщност вече е платена от данъците ни.

Също както колите по градския транспорт са платени с нашите данъци, но не можеш да се возиш безплатно. Както и всяко друго нещо, което е държавно, тоест вече е платено от бюджета, но се заплаща.

Ти не плащаш за улицата, плащаш за възможността да си паркираш колата на място, на което искат още 20 души. И в смисъла на обществената справедливост е правилно когато имаш работа в центъра да можеш да паркираш за 1-2 часа и да си я свършиш. Което не беше възможно до преди синята зона.

Друг аргумент?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 12:58


maxpayne написа:Също както колите по градския транспорт са платени с нашите данъци, но не можеш да се возиш безплатно.

Градският транспорт има разходи за гориво! Синята боя няма никакви разходи! Как така ще плащам за възможността да паркирам? Нещо се опитваш да ми кажеш, че отивам да си поръчам мебели, давам пари за да ги направят, а после тоя дето ги произвежда да каже - тц. Ти си дал пари за да ги произведа. Ако искаш да ти ги дам и да са в твоят дом, ще платиш още една таксичка, защото и някой друг ги харесал тия мебели и искал да предяви претенции. Или се получава обратното - на производителя са платили двама, а той е произвел само 1 комплект мебели и след това казва - толкова има, който плати ще има възможността да ги получи. Смисъла на обществената справедливост е крив - който има синя лампа или фалшив стикер за инвалид или просто има пари - него обществената справедливост не го хваща. От тия такси страдат само прошляците, т.е по-бедната прослойка, някой да не се обиди.
И още 5 стотинки - оправиха ли ви дупките и направиха ли ви детски площадки с парите от Синя зона? При нас май не са. Като не са - това е рекет. Не съм толкова богат, че с радост да давам пари, с които просто да пълня нечия гуша, без да получа нищо в замяна. Не съм благотворителна организация, а тези при които отиват парите и иначе не са бедняци, та да имат нужда от помощ.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот maxpayne » Сря 22 апр 2015 13:12


При отказ за логическа мисъл всякакви аргументи са безсилни. Какви прошляци, каква синя лампа.

За едно съм съгласен - проблемът с разходването на тези средства, но фокусът тук беше, че таксуването за зоните е неправилно и аз затова само таксуването коментирам.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 13:27


maxpayne написа:Какви прошляци, каква синя лампа.

Аз въобще не искам синя зона. Работата е там, че за някои хора синята зона не важи. Имаш ли синя лампа, депутатски стикер, стикер за инвалид(много хора имат такива по колите, а са здрави, прави и корави) и си готов - за теб синя зона не важи. Страдаме само обикновените баламурници като теб и мен и ние си плащаме. Бойко Борисов ако паркира в Синя зона, дали ще плаща според теб?
Фокуси на зони и т.н - всичко е малозначно. До тоя момент трябва да знаем и да получим отчет къде са отишли тия пари. В противен случай да го махат тоя рекет. Синя зона сигурно за всички градове в България прави над 100,000,000лв на година. Разходите им са почти никакви. Само събират пари. За къде?


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот silent » Сря 22 апр 2015 13:33


Живота не е справедлив колега..набий си го в главата....и в животинския и в човешкия свят ..по-силния мачка тероризира и изяжда по-слабия....може да ти е някаква утеха това че колкото и да си силен винаги има и по-силен и колкото и да си слаб и зле има и по-слаб и по-зле ....разбира се в човешкия свят всичко е лицемерие..празни приказки и масова заблуда това че всички сме равни..не сме и никога няма да бъдем...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 13:39


silent написа:Живота не е справедлив колега..набий си го в главата....

Работата е там, че ние сме мнозинство, а тези в парламента са под 300 човека. Ако постоянно упражняване натиск, ще получим своето.
Синя зона в моите очи е рекет. Преди да имаше нещата бяха същите като след като я има. Не виждам подобрения да се правят с парите.

Последна промяна от hooligans на Сря 22 апр 2015 13:56, променено общо 2 пъти.
Причина: 8. Като допълнение към т. 7, не са допустими дискусии и/или постове с политическа тематика...


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот toraborat » Сря 22 апр 2015 14:11


Интересно ако спрат паяците и зоните за половин година какво ще стане?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Спиране на синя зона, проблем

Мнениеот vucata » Сря 22 апр 2015 14:15


Анархия....Не сме единствената страна в която се плаща такса за паркиране. Все пак това е център на голям град. Другото което е, страшна селения е да оставиш в колата някой и да виси в нея 1 час и да не си платиш, а през това време човек живеещ там не може да си намери място за паркиране и обикаля като гламав. За брада си трябва и гребен както са казали хората. За 2 лева се правим на шматки.... Всеки си прави сметката, като имаш работа в центъра отиваш с градския транспорт...има метро, има тролеи, има и трамваи. Хем ще спестиш от гориво по задръстванията, хем няма да обикаляш 1 час да си търсиш място за паркиране.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта