Генерация

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
iivanov9019
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 08 ное 2016 16:28
Автомобил:
Двигател:

Генерация

Мнениеот iivanov9019 » Пет 15 сеп 2017 19:24


Здравейте, колеги. Реших да си правя генерация, махнах задното гърне и на негово място сложих unique с тапа, но не ми хареса как звучи. Между 2 и 4 хиляди оборота беше много шумно, а това е проблем, защото извънградско карам предимно 100-110. Премахнах го. Сега се замислям да премахна средното гърне и на негово място да сложа резонатор със същите размери, а за задно да оставя оригиналното или да сложа двуцевка от 2.0 гти 150 коня. По този начин смятам, и че двигателя ще се разтовари малко. Колата е с 1.8 мотор 90 коня, а целта ми е по- плътен звук при настъпване и при високи обороти, но приятен, а не като онези рейсъри, които минават в 2 през нощта и пускат алармите пред входа. Искам ежедневна кола с приятен звук. Какво мислите вие?




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Генерация

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 15 сеп 2017 20:45


1.8/90 коня и спортна генерация...
Интересно...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Генерация

Мнениеот stefan4o » Съб 16 сеп 2017 8:15


И аз съм на мнение, че човек има за къде по-смислени неща да похарчи едни пари по 90 коня моно :icon_lol


Потребителски аватар
iivanov9019
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 08 ное 2016 16:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Генерация

Мнениеот iivanov9019 » Съб 16 сеп 2017 11:53


Колеги, аз попитах за мнение хората, които са правили нещо подобно или са наясно с тези неща. Разбира се, че има за какво да се похарчат тези пари, но се бях захванал с външния вид, почти довършена е колата, остава само едно пребоядисване. Сега съм се навил да си сложа "подобие" на спортна генерация естествено като няма да бутам размера на тръбите за сега, а малко по нататък живот и здраве обмислям слагането на вр6. Така, че ще помоля хора, които могат да ме насочат към правилно разтоварване на двигателя от изгорелите газове да си дадат мнението. От критики нужда нямам, винаги има някой, който ще каже нещо излишно.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Генерация

Мнениеот stefan4o » Съб 16 сеп 2017 11:58


В първото си мнение не си писал, че след време ще слагаш( евентуално) ВР6. Питането ти беше за този мотор, който в момента ти е на колата. Ако не можеш да търпиш критика - просто не пиши във форум, а си направи блог и си пиши сам монолози там. :a045 Тук всеки има право да даде мнение, независимо дали мнението ще ти хареса или не.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Генерация

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 16 сеп 2017 15:16


stefan4o написа:Тук всеки има право да даде мнение, независимо дали мнението ще ти хареса или не.

:th_up


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Генерация

Мнениеот muns61 » Съб 16 сеп 2017 15:25


Много обичам сутрин някой да ми бръмчи под прозорците с такъв ауспух.
Или нощем да се засили от Кайлъка към центъра и на кръстовището да отнеме газта, щото е без предимство.
Като искаш да разтовариш, увеличи диаметъра на тръбите и размера на грънците, но минимум 2 гърнета. Другото е тероризъм.
А терористите се оправят със строителна пяна. :mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Генерация

Мнениеот kris11 » Съб 16 сеп 2017 18:54


muns61 написа:А терористите се оправят със строителна пяна. :mhihi

А върши работа и точно хвърлена бутилка от бира от 2-3 етаж.като мине 1 такъв терорист 2-3 пъти си вече в бойна готовност .Върши работа и 1 турска възд пушка 5.5мм насочена право в задния прозорец.
дано и тука да затегнат както е в Русия : бръмчиш спиране и акт, сложил си "кенгуратник" / булбар/, извел си ауспуха високо на Жипки опа спиране и акт, ксенонче .... Което не е заводско изпълнение под ножа :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Генерация

Мнениеот Vlad777 » Съб 16 сеп 2017 20:55


Не разбирам защо, след като колегата пита как да си направи културно генерацията, хора, които си нямат хал хабер му отговарят и то по такъв начин?! :thumb_down Вземете се в ръце - това е форум за взаимопомощ, а хейтенето го насочете някъде другаде!

Колега, моят съвет е да намериш някой, който го е направил и да чуеш как звучи, защото иначе по метода проба-грешка ще има доста пъти да опитваш. Само като идея - 2 резонатора и оригиналното крайно гърне?

И още нещо - пусни си тема с правино формулирано заглавие, в което става ясно за каква кола и двигател става дума и в и правилния раздел (в случая "силов тунинг") и вероятно някой ще може да помогне.

:lock



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта