Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Barum
4
1%
BF Goodrich
2
1%
Bridgestone
15
5%
Continental
76
24%
Debica
2
1%
Dunlop
17
5%
Falken
1
0%
Firestone
4
1%
Fulda
4
1%
Gislaved
1
0%
Good Year
23
7%
Hankook
19
6%
Kleber
3
1%
Kumho
4
1%
Michelin
60
19%
Nexen
11
3%
Nokian
7
2%
Pirelli
6
2%
Sava
2
1%
Semperit
1
0%
Toyo
5
2%
Uniroyal
27
9%
Vredestein
8
3%
Yokohama
1
0%
Други
13
4%
 
Общо гласове: 316
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19160
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Пет 24 авг 2012 8:24


Booster написа:Така е , няма по-хубаво от новата гума , чувствам се така , все едно съм си купил нови маратонки :lol: .
Има и друго обаче , чисто нов Проксис , балониран на 2-та седмица ,наскоро пък балонирах Рейнспорта...Аман !!! Не знам вече направо...Замислям се дали бих кихал пак за нови гуми , при положение , че си ги пазя , ама докато бягаш от единия , влизаш в другия ... кратер...

Има изход - купуваш си гуми с усилен борд - ск.индекс V са такива. Н-овете са им много меки страниците :wink: Аз карам със 195/50/15 и съм скачал в немалко кратери, досега балон не съм им правил. Въпреки, че не са някакви "маркови" се оказаха достатъчно здрави за нашите пътища (предни - Максис Виктра, задни Федерал СС595 мисля бяха) и 4-те са с V-скоростен индекс и с хубав усилен борд.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Пет 24 авг 2012 8:29


stefan4o написа:
Booster написа:Така е , няма по-хубаво от новата гума , чувствам се така , все едно съм си купил нови маратонки :lol: .
Има и друго обаче , чисто нов Проксис , балониран на 2-та седмица ,наскоро пък балонирах Рейнспорта...Аман !!! Не знам вече направо...Замислям се дали бих кихал пак за нови гуми , при положение , че си ги пазя , ама докато бягаш от единия , влизаш в другия ... кратер...

Има изход - купуваш си гуми с усилен борд - ск.индекс V са такива. Н-овете са им много меки страниците :wink:


Скоростния индекс не е пряко свързан с това. Гумите с усилен борд са масово V, но не всички гуми с индекс V са усилени. Трябва да е по-ниска гумата: 205/55 и по-малко. Карам с V при 195/65 и няма нищо усилено в тях :да:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19160
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Пет 24 авг 2012 8:43


Възможно е да бъркам, досега не съм виждал V-индекс без усилен борд, което съдейки по теб, не значи, че няма :roll:
Каква марка и модел са твоите, прехвърлих малко из автогуми.бг и V-индекс за тоя размер не може да се каже, че е често срещан, преобладават Т и Н. Ако снимките им отговарят на истината, то тези с В-индекс, които видях ми се стори, че са с борд :roll:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Пет 24 авг 2012 8:53


Снимките са масово на по-ниски размери и наистина са с борд. Аз лично не съм виждал 195/65/15 с борд и не мога да си го представя как ще се получи изобщо :) Мойте са това http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15033995/


Потребителски аватар
Booster
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 15 апр 2010 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Booster » Вто 28 авг 2012 17:23


И аз карам с 195/50/15 , Проксиса имат борд , именно той не позволи на гумата да поддаде , когато я вкарах в един кратер на магистралата Варна - Шумен.Рейнспорта за жалост , обаче нямат...И двата сорта са със скоростен индекс V , точно страницата на Рейнспорта поддаде , явно е била захапана отстрани някак си.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот rokera671 » Сря 29 авг 2012 22:38


Карам сигурно вече милион километри и нямам впечатление за лоша гума!Особено за летни!За зимни съм съгласен ,но за летни не ме бърка.Верно ,че втора употреба не слагам.Може би темата е за по младите каращи по динамично.Мен не ме бърка!Сега съм с маркови и не намирам разлика!


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот dlug » Чет 30 авг 2012 11:41


Когато се наложи да спреш аварийно тогава ще намериш разлика между хубавата и лошата гума. И ако случайно се наложи (дано не се случва) се моли точно в този момент да си с маркова :) Защото дори и да не го усетиш, разлика от половин метър може да е достатъчно огромо разстояние


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот forski » Чет 30 авг 2012 12:05


dlug написа:Когато се наложи да спреш аварийно тогава ще намериш разлика между хубавата и лошата гума. И ако случайно се наложи (дано не се случва) се моли точно в този момент да си с маркова :) Защото дори и да не го усетиш, разлика от половин метър може да е достатъчно огромо разстояние


Случвало ми се е няколко пъти с гуми втора употреба да тръгва на шейна при по-интензивно спиране и тръпката е доста неприятна.Наистина че четири чисто нови гуми са си сериозно перо но инвестицията се изплаща многократно дори и без да го осъзнаваме.В една и съща ситуация старите гуми просто ще се предадът и тогава я в канафката я в на някой задната броня я пешеходец на предния капак.
До момента:
GoodYear Excellence - :да: никакви забележки
Uniroyal RainSport и RainExpert - :да: никакви забележки
Тихи гуми с много добро сцепление на мокра и суха настилка!


wolff1
Мнения: 467
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот wolff1 » Чет 30 авг 2012 20:40


rokera671 написа:Карам сигурно вече милион километри и нямам впечатление за лоша гума!Особено за летни!За зимни съм съгласен ,но за летни не ме бърка.Верно ,че втора употреба не слагам.Може би темата е за по младите каращи по динамично.Мен не ме бърка!Сега съм с маркови и не намирам разлика!

така е и с маслата :)


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hitman0013 » Нед 02 сеп 2012 17:05


От динамиката зависи най-много.
АЗ например едва ли ще се науча да взимам завоите със 110-120км. Така едва ли ще науча коя гума издържала и коя се плъзнала.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот rokera671 » Нед 02 сеп 2012 17:15


hitman0013 написа:От динамиката зависи най-много.
АЗ например едва ли ще се науча да взимам завоите със 110-120км. Така едва ли ще науча коя гума издържала и коя се плъзнала.

100% има разлика обаче аз не я усещам.Мен ме дразни като случа на шумна гума!Е на това държа!


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hitman0013 » Пон 03 сеп 2012 7:59


Ми за goodyear не съм чул един модел да им е шумен, както и летни така и зимни.Мисля, че те са номер едно по този критерий.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Вто 04 сеп 2012 16:20


hitman0013 написа:Ми за goodyear не съм чул един модел да им е шумен, както и летни така и зимни.Мисля, че те са номер едно по този критерий.


Конти също :да:


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tisho_psg » Сря 05 сеп 2012 12:40


Вижте тук: http://www.auto-press.net/a:%D0%9A%D0%B ... %BC%D0%B8-
В известна степен резултатите от двете анкети се припокриват,макар едната анкета да е за зимни гуми. Следователно превъзходството на Мишелин е достоверно,макар и някой колеги тук да го оспорват :012:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Сря 05 сеп 2012 14:09


tisho_psg написа:Вижте тук: http://www.auto-press.net/a:%D0%9A%D0%B ... %BC%D0%B8-
В известна степен резултатите от двете анкети се припокриват,макар едната анкета да е за зимни гуми. Следователно превъзходството на Мишелин е достоверно,макар и някой колеги тук да го оспорват :012:


Някой колеги? Или почти всички? :lol: Потребителските анкети показват единствено кой с какви гуми кара, нищо друго :да:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: batjoro, Bing [Bot], Google [Bot] и 56 госта